4 تنظیم فلزیاب چی پی ایکس 5000 که باید بدانید

در این پست می پردازیم به موارد کاربردی اپراتور ها و سوالی که بسیاری از اپراتور ها درباره تنظیم فلزیاب جی پی ایکس 5000 دارند. در ادامه 4 تنظیم مهم فلزیاب GPX5000 را باهم بررسی خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید. همانطور که می دانید دستگاه گنج یاب جی پی دارای آپشن ها و منو های متفاوتی می باشد که برای اپراتورهای حرفه ای بسیار کاربردی و به درد بخور است. از جمله این موارد اشاره می کنیم به:

4 تنظیم فلزیاب جی پی ایکس 5000

گزینه RX Gain

این گزینه تنظیم قدرت دستگاه می باشد که شما می بایست این آپشن را بر اساس نوع خاکی که در آن کاوش انجام می دهید تنظیم کنید.در خاک های نرم و ماسه ای این گزینه را در بین 12 الی 16 می توانید تنظیم کنید و حتی در حالت نقطه زنی تا 17 نیز می توانید بالا ببرید؛ در مقابل در جاهایی مانند سنگ و صخره ، ساروج و کمره های کوه ها و… باید قدرت دستگاه را باید بالا ببرید و روی گزینه 6 الی 8 تنظیم کرده باشید.
گزینه آر ایکس گین rx-gain  گزینه بسیار مهمی در فلزیاب GPX 5000 به شمار می آید و بسیار به تجربه اپراتور وابسته است. از دیگر کارکردهای این گزینه حذف نویز مخصوصا در مکانهای بسته است و نزدیک برق ها و در کل مکان های پر نویز می باشد.

گزینه Response و فیلم آموزش تنظیم فلزیاب GPX 5000

این گزینه مختص عمق گیری با دستگاه جی پی می باشد که خود دارای دو زیر منو به نام های Normal و inverted می باشد. این گزینه برای فلزیاب های بزرگ در سطح و فلزهای بزرگ در عمق و همچنین فلزات ریز در سطح و  فلزات ریز در عمق دستگاه را اعمال تنظیم می کند که این گزینه نیز بر حسب تجربه می تواند در کشف هدف به اپراتور کمک کند.

گزینه Audio در تنظیمات فلزیاب GPX5000

گزینه Iron Reject 

فارسی این آپشن رد کننده آهن است. این تنظیم بسیار مهم و کلیدی است و چند نکته در این راستا باید رعایت شود. زمانی که کویل دستگاه جی پی اپراتور از نوع مونو باشد باید این گزینه خاموش باشد چرا؟ چونکه این گزینه برای تفکیک اهداف اهنی و غیر اهنی بکار می رود. در مقابل زمانی که سیم پیچ ، لوپ یا همان کویل شما از نوع دابل است این گزینه را می توانید روشن کنید و از بین 3 تا 5 مجاز هستید این گزینه را بالا ببرید

گزینه stabiliser 

استاب لایزر تنظیم کننده صدای پس زمینه و برطرف کننده نویزهای دستگاه جی پی می باشد.همچنین این گزینه در عمق زدن دستگاه تاثیر گذار است. اگر خود دستگاه و دفترچه آن را نگاه کنید ، شرکت مینلب گزینه استابلایزر را مابین 7 و 8 بهصورت پیشفرض تنظیم کرده است. این گزینه قابل تنظیم است و بهتر است تا جایی که برای اپراتور اجازه می دهد باید پایین تنظیم کنید.

بالانس فلزیاب GPX 5000 | جی پی ایکس 5000

خروج از نسخه موبایل