فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

هواکش در گنج یابی چیست و چه کاربردی دارد؟

هواکش در گنج یابی | دوستان گاهی به نشانه هایی روی سنگها برخورد میشه که هیچ حالتی رو نمیشه برای مشخص کردن مسیر ازش متوجه شد اون لحظه به سنگی که نماد روش کار شده باید دقت شود گاهی سنگ خود با حالت و تراشی که خورده میتواند به ما کمک کند برای هواکش در گنج یابی نیز توضیحاتی را برای شما در این مطلب عرض میکنیم.

هواکش در گنج یابی

هواکش در گنج یابی چیست و چه کاربردی دارد؟

  • معمولا بصورت حالت مارپیچ طراحی میشود و دلیل این کار این هست که اگر صاف باشد خرده های سنگ میتواند به راحتی به داخل و در انتها نفوذ کند.
  • کار هواکش تخلیه هوای آلوده و گازهای سمی درون دالان و وارد کردن هوای سالم است.
  • تا وقتی که دو سوراخ یکی ورودی و خروجی وجود نداشته باشد به هیچ عنوان هوا نمیتواند داخل آن رفت و آمد کند زیرا فشارهای داخل مثل یک سد عمل میکند و مانع از ورود هوا به داخل میشود.
  • پس در اینصورت باید یک خروجی هوا هم وجود داشته باشد به همین دلیل جلوی هواکش ها دوده نگه دارید.

سیاهی هواکش ها چه مفهومی دارد؟

سیاهی خارج از هواکش میتواند به دلیل واکنش هایی باشد که در داخل اتفاق می افتد شما اگر ده ثانیه جلوی هواکشی که لبش دوده زده شده باشد وایستید صدرصد به کما خواهید رفت پس شوخی بردار نیست دوستان فشار گازهای موجود در داخل هواکش بسیار زیاد هستند و گاهی در عمق موقع کار رگه های سیاه شده در کاوش دیده میشوند که راه به بیرون باز کردن و گاها تا 10 و 15 متری نقطه اصلی کار دیده میشوند که اپراتورهای غیرحرفه ای همان نقطه ها را با خرید دستگاه ردیاب میگیرند.

اصولا هوا کش ها در کدام مناطق دیده میشوند؟

در دامنه بسیاری از کوه ها و تپه های باستانی حفره ها و یا هواکش هایی پیدا می شود که هر کاوشگر دفینه در مرحله اول با دیدن آن به وجود یک خزانه امیدوار میشود و به این نتیجه میرسد که این سوراخ آنها را به دفینه میرساند در حالی که این چنین نیست و باید بدانید که هر هواکش و یا حفره داخل کوه نشانه دفینه نیست پس با دقت عمل کنید.
این تفکر قدیمی وجود دارد که فلان سوراخ یا حفره هواکش سفید خانه یا خزانه است در صورتی که سفید خانه ها کلا پلمپ هستند و نیازی به هواکش ندارند باید بررسی صورت گیرد تا علت آن کاملا مشخص شود البته وجود این علائم میتواند امیدوار کننده باشد ولی کافی نیست.

‫3.7/5 ‏‫(15 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =

دکمه بازگشت به بالا