فلزیاب طلایاب گنج یاب
شرکت آلفا الکترونیکمطالب فلزیابینکات مهم قبل از خرید هر دستگاه فلزیاب

 معنی و مفهوم انواع تفکیک در دستگاههای فلزیاب ، طلایاب و گنجیاب

انواع تفکیک در دستگاههای فلزیاب وجود دارد که هر کدام با توجه به عملکرد و کارایی شان قابل تفکیک هستند هر دستگاه فلزیاب میتواند دارای خصوصیات و ویژگی های خاصی باشد که در ادامه مطلب به توضیح مختصر این موضوع میپردازیم.

انواع تفکیک در دستگاههای فلزیاب ، طلایاب و گنجیاب :

  • تفکیک آهن و غیر آهن :
    این نوع تفکیک بیش از 30 سال است که در دستگاه های پالسی و VLF وجود دارد و اولین بار توسط شرکت فیشر آمریکا ابداع شده است در این نوع تفکیک دستگاه قادر است آهن را از بقیه فلزات جدا کند و قادر نیست که فلزاتی غیر مغناطیسی را از هم جدا کند و همانطور که از اسم این تفکیک پیداست فلزات غیر آهنی شامل تمامی فلزات به غیر آهن میشود.
  • با ارزش و بی ارزش :
    در این نوع تفکیک فلزاتی همچون طلا، نقره، مس، استیل و آلومینیوم جزء گروه فلزات با ارزش و فلزاتی همچون آهن و چدن و مفرغ و برنز جزإ گروه فلزات بی ارزش قرار میگیرند این نوع تفکیک از سال 2002 اختراع شده است و هم اکنون نیز 90% دستگاه ها این نوع تفکیک را دارند.
  •  JUST GOLD :
    این نوع تفکیک فلزیاب روش جدیدی است که از 2 سال پیش در بعضی از دستگاه های پیشرفته گنج یاب به کار رفته است در این نوع تفکیک دستگاه فقط فلز طلا را به عنوان با ارزش شناسایی میکند و فلزاتی همچون مس، آلومینیوم، برنز و آهن و …. را به عنوان فلزات بی ارزش تشخیص میدهد.

بررسی دقیق نوع تفکیک JUST GOLD در دستگاه گنج یاب :

این نوع تفکیک جدیدترین نوع تفکیک است که اولین بار توسط شرکت Minelab استرالیا اختراع و ابداع شد و 1 سال پیش شرکت AlphaElectronic این نوع تفکیک را در دستگاههای خود استفاده کرد که اپراتور بتواند با حداقل خطا تفکیک کند و همچنین قابل قابل ذکر است که در این نوع تفکیک اکثرا دستگاهها عمق به شدت افت میکند در حالی که بعضی از دستگاههای شرکت Alpha Electronic اپراتور میتواند تا عمق 4 الی 5 متر واقعی نیز از تفکیک JUST GOLD استفاده کند و چون دستگاه آلومینیوم و آهن پوسیده را به عنوان بی ارزش شناسایی میکند خطای تفکیک نزدیک صفر میشود و اپراتور میتواند فقط طلا را شناسایی کند.

فیلم مقایسه تفکیک ابر دستگاه گنج یاب ALPHA SX7000 و فلزیاب LORENZ Z1 :

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه طلایاب و گنجیاب میتوانید
به سایت خرید دستگاه فلزیاب مراجعه نمائید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا