فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

ارتفاع بالانس فلزیاب چگونه باید باشد

آموزش بالانس صحیح دستگاه گنج یاب

درحالت کلی اندازه و قانون خاصی در مورد بالانس فلزیاب و ارتفاع لوپ برای همه دستگاهها وجود نداد یعنی اینجور نیست بگوییم برای همه دستگاهها در فاصله  خاص بالانس کنیم و در این فاصله جستجو کنیم . در ادامه یاد میگیرید چگونه دستگاه گنج یاب را بالانس کنید که بیشترین عمق نفوذ و دقت را داشته باشد.

بالانس فلزیاب پالسی چگونه است؟

در اکثر دستگاههای پالسی به این حالت است که در ارتفاع ۵-۶ سانتی از سطح زمین بالانس می شود که در ارتفاع ۱۰ سانتی متری هم شروع به جستجو می شود .  البته برای همه دستگاهها اینجور نیست مثلا بعضی دستگاهها وجود دارند بالانس انها به شکل خاص است و به صورت تلمبه ایی باید عمل کنیم (مانند بعضی فلزیاب های fisher) یعنی لوپ را هی بالا پایین ببریم تا دستگاه بتواند خودش را با خاک و محیط بالانس کند.

 

نحوه بالانس فلزیاب پالسی

 

البته نکته مهم اینکه اپراتور های حرفه ایی هم به این مساله واقف هستند بهترین بالانس ، بالانسی هست که توسط اپراتور نسبت به خاک محل انجام شود .

 

بالانس تلمبه ای فلزیاب

به طور مثال بعضی از مکانها نیاز است لوپ چسبیده به سطح زمین به جهت حذف ذرات بیشتر بالانس شود و از فاصله ۱۰ سانتی متری وسط زمین شروع به جستجو کنیم ، بعضی مکان ها نیاز است در ۱۰ سانتی بالانس کنیم و ۲۰ سانت ببریم بالاتر

ودر حالت کلی اگر در منطقه ایی به طور مثال دستگاه در ۵ و ۳ سانتی بالانس کردید و در فاصله ۱۰ سانتی بوق زده میشود، خودتون هم بالانس را انجام بدهید و برعکسش عمل کنید یعنی اگر در ۲۰ سانتی بالانس کردین و در ۱۰ سانتی شروع به جستجو می کنید و اگر مشکلی بود میتوانید در سطح زمین بالانس کرده و بردارید یا ارتفاع را کم و زیاد کنید . و بازهم خدمت شما عرض میکنیم بهترین بالانس ، بالانسی است که اپراتور نسبت به خاک آن منطقه انتخاب کند و قانون خیلی کلی برای این کار وجود ندارد و مبحث حساسی هست به راحتی نمی شود از آن عبور کرد

 

تکنیک های بالانس کردن فلزیاب ها

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا