فلزیاب طلایاب گنج یاب
مطالب فلزیابی

تفاوت تفکیک فلزیاب ، طلایاب و گنجیاب

مفهوم تفاوت تفکیک فلزیاب در این است که هر کدام از دستگاه های طلایاب و گنجیاب دارای عملکرد و کارایی متفاوت هستند که از جمله این عملکردها می توان به دستگاه فلزیاب آنتنی ، تصویری ، لیزری ، لوپی ، نقطه زن ، شعاع زن یا ردیاب اشاره کرد که در ذیل به توضیح هر کدام از آنها می پردازیم.

تفاوت تفکیک فلزیاب

در تفاوت تفکیک فلزیاب ها به چند دسته از دستگاه ها اشاره می کنیم :

توضیحات مختصر در مورد تفکیک طلایاب و گنجیاب :

تفکیک در اصل به جداسازی اهداف یا فلزات از یکدیگر میباشد که تفاوت را تفکیک مینماید و همچنین به این مفهوم میباشد که یک فلزیاب میتواند طلا را از نقره، مس، روی، برنج و برنز و دیگر اهداف غیر آهنی مجزا تفکیک نماید و برای هر کدام یک واکنش متفاوت داشته باشد که این عمل فقط از طریق فلزیاب و طلایاب با تنظیمات عدد VDI انجام شدنی است.

تفاوت تفکیک فلزیاب با تشخیص فلزیاب در این است که تشخیص در فلزیاب مربوط به آن دسته فلزیاب است که فقط میتواند تفاوت بین فلز آهنی با فلزغیر آهنی را تشخیص داده و نمیتواند دو واکنش متفاوت بین دو فلز غیر آهنی را از یکدیگرمانند طلا و مس را به صورت مجزا مشخص نماید البته بعضی از فلزیاب ها ارائه گردیده است که فقط میتواند بین طلا و نقره و آهن تشخیص دهد که این نوع فلزیاب یا طلایاب ها نیز فلزیاب با تفکیک نمی باشد و این عمل نیزهمان تشخیص است زیرا این نوع فلزیاب نیزبا عدد VDI عمل نمی نماید.

تفاوت تفکیک فلزیاب

فلزیاب ها چگونه کار می کنند؟

فلزیابها با انتقال میدان الکترومغناطیسی از سیم پیچ جستجو به زمین کار می کنند. هرگونه اجسام فلزی (اهداف) در میدان الکترومغناطیسی انرژی می گیرند و یک میدان الکترومغناطیسی خود را مجدداً منتقل می کنند سیم پیچ جستجوی آشکارساز ، زمینه ارسال مجدد را دریافت می کند و با ایجاد پاسخ هدف ، به کاربر هشدار می دهد فلزیاب های Minelab قادر به تمایز بین انواع مختلف اهداف هستند و می توان آنها را طوری تنظیم کرد که اهداف ناخواسته را نادیده بگیرند.

درک مفاهیم کلیدی فلزیاب

فرکانس فلزیاب یکی از ویژگی های اصلی است که تعیین می کند چگونه می توان اهداف را تشخیص داد. به طور کلی ، یک آشکارساز فرکانس منفرد که با فرکانس بالا ارسال می کند نسبت به اهداف کوچک حساس تر است و یک آشکارساز فرکانس منفرد که در فرکانس های پایین ارسال می کند عمق بیشتری را در اهداف بزرگ ایجاد می کند.

تعادل زمین یک تنظیم متغیر است که عمق تشخیص را در زمین های معدنی افزایش می دهد. این خاک ممکن است حاوی نمک باشد ، مانند ماسه مرطوب ساحل یا ذرات ریز آهن ، مانند خاک قرمز. این مواد معدنی به میدان انتقال آشکارساز به روشی مشابه یک هدف واکنش نشان می دهند و با توجه به جرم بسیار بیشتر زمین در مقایسه با یک هدف مدفون ، اثر کانی سازی می تواند به راحتی اهداف کوچک را پنهان کند برای تصحیح این کار ، تنظیم تعادل زمین سیگنال های زمینی را که پاسخ می دهد حذف می کند ، بنابراین شما به وضوح سیگنال های هدف را می شنوید و توسط سر و صدای زمین حواس شما را پرت نمی کند.

سه نوع تعادل اصلی زمین در فلزیاب ها وجود دارد :

  1. تعادل دستی زمین : تنظیم دستی تنظیم سطح زمین ، به طوری که حداقل مقدار سیگنال زمین شنیده می شود.
  2. تراز خودکار زمین : آشکارساز به طور خودکار بهترین تنظیم تعادل زمین را تعیین می کند. این سریع ، ساده و دقیق تر از تراز دستی زمین است.
  3. ردیابی تعادل زمین : آشکارساز به طور مداوم تنظیم تعادل زمین را هنگام تشخیص تنظیم می کند. این اطمینان می دهد که تنظیم تعادل زمین همیشه درست است.

نکات حرفه ای برتر برای جستجوی طلا با فلزیاب :

هنگام جستجو برای قطعات طلا ، همیشه از یک هدفون با کیفیت بالا برای تشخیص فلز استفاده کنید کوچکترین تنوع در لحن هنگامی که با نویز پس زمینه پوشانده می شود ، مورد توجه قرار نمی گیرد تعداد زیادی ناگت کوچک وجود دارد که سیگنال های بسیار ضعیفی تولید می کنند آهسته نام بازی در مورد پیدا کردن ناگت های کوچک است هنگامی که با دستگاه خود آشنا شدید ، تبعیض را کاهش دهید و اهداف عمیق تر و کوچکتر را پیدا خواهید کرد سیم پیچ خود را به شیوه ای آهسته و رو به رو بچرخانید و هر رفت و برگشت را با هم تداخل دهید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های طلایاب و گنجیاب

و اطلاع از قیمت هر کدام به سایت آخرین تغییرات بازار فلزیاب مراجعه نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =

دکمه بازگشت به بالا