فلزیاب طلایاب گنج یاب
مطالب فلزیابی

بهترین فاصله لوپ فلزیاب با زمین چقدر باید باشد؟ | شرح انواع لوپ های فلزیاب

بهترین فاصله لوپ فلزیاب با زمین چقدر باید باشد؟
در ابتدا توضیح مختصری در مورد لوپ دستگاه فلزیاب ارائه میدهیم تا بهتر برای شما عزیزان قابل درک باشد.
سیم پیچ فلزیاب که به آن سیم پیچ جستجو نیز میگویند سیم پیچی از سیم در انتهای فلزیاب است این بخشی از فلزیاب است که روی زمین اسکن میکنید تا فلزات پنهان شده در زیر سطح را پیدا کنید سیم پیچ شاید مهمترین بخش فلزیاب شما باشد زیرا فلزات و گنجینه های زیرزمینی را شناسایی میکند.

مناسب ترین و بهترین فاصله لوپ فلزیاب با زمین چقدر باید باشد؟

در حین کار اگر فاصله دیسک و لوپ را بصورت حرفه ای تنظیم کنید راندمان کار شما خیلی بالا خواهد رفت از این رو فاصله دیسک های مختلف براساس تجربیات خود را خدمت شما دوستان عرض میکنم.

  • دیسک های 32 سانتی : بهترین فاصله 5 سانت فاصله با زمین است.
  • لوپ های 45 الی 50 سانتی : بهترین فاصله 10 سانت با زمین است.
  • پروب یک در یک : چون پروب های یک در یک برای ابعاد بزرگ در عمق طراحی شده است و برای اینکه فلزات ریز سطحی شما را اذیت نکند بهترین فاصله 15 سانت است به یاد داشته باشید بعد از بالانس حق کم کردن این فاصله را ندارید چون در این صورت دستگاه خطا میزند.
  • کابل های یونیورسال : بعضی از فلزیاب ها پروب یا کابل های بزرگی مانند 8 متری و 12 متری دارند برای کار با اینها بهترین فاصله دیسک و لوپ 25 سانت است که بهترین راندمان را داشته باشید.

انواع لوپ های فلزیاب :

فلزیاب یک دستگاه الکتریکی است که میتواند وجود فلزات را در نزدیکی آن تشخیص دهد فلزیابها با توجه به مجموعه ای از عوامل و ویژگیهای فنی و با توجه به کشور سازنده، برند و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت هستند و طبقه بندی آنها متفاوت است آشکارساز میتواند زمین یا اشیاء دیگر را اسکن کند اگر سنسور به یک تکه فلز نزدیک شود صدا در بلندگوها تغییر میکند یا یک سوزن در اشاره گر حرکت میکند هنگامی که فاصله از جسم فلزی به فلزیاب نزدیک است یا سوزن در نشانگر بالاتر میپرد دستگاه اغلب نشان‌ دهنده فاصله یا نزدیکی فاصله است.

سیم پیچ جستجوی فلزیاب چگونه کار میکند؟

با ارسال یک جریان الکتریکی کار میکند که یک میدان مغناطیسی بین آن و زمین ایجاد میکند هنگامی که میدان مغناطیسی به سمت فلزیاب باز میگردد، سیم پیچ جستجو اطلاعات را دریافت و تجزیه و تحلیل میکند ضربه الکتریکی در صورت لمس فلز تغییر میکند که به نوبه خود سیم پیچ جستجو را از وجود فلز آگاه میکند اگر ماده معدنی پیدا شود سیم پیچ جستجو یک هشدار از طریق مرکز کنترل ارسال میکند و به شما اطلاع میدهد که زمان حفاری فرا رسیده است!

برای خرید و مشاوره رایگان در مورد انواع دستگاه طلایاب و گنجیاب میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فاصله لوپ فلزیاب با زمین

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا