فلزیاب طلایاب گنج یاب
ساخت آلمان

دستگاه حفره یاب GeoSeeker ژئوالکتریک | دارای سیخ های اتصال به زمین

آیا به دنبال منابع آب زیرزمینی یا حفره های مخفی تا عمق 250 متری (820 فوت) هستید؟ دستگاه حفره یاب GeoSeeker یک آب یاب ژئوالکتریک حرفه ای است که مقاومت زمین را اندازه گیری میکند و داده های اسکن خود را با گرافیک سه بعدی باورنکردنی تجسم میکند GeoSeeker یک ردیاب ژئوالکتریک بسیار متحرک و آسان است که در آلمان طراحی و تولید شده است.

دستگاه حفره یاب GeoSeeker

مهم ترین ویژگی دستگاه حفره یاب GeoSeeker چیست؟

با خرید دستگاه آب یاب GeoSeeker میتوانید از یک روش اندازه گیری ژئوالکتریک بر اساس Schlumberger استفاده کنید تا مقاومت ظاهری زمین را بخوانید براساس این مقاومت زمین، آشکارساز قادر به یافتن رسوبات آب زیرزمینی، شن و ماسه های حامل آب و سطح آب زیرزمینی و همچنین حفره هایی مانند غارها، تونل ها، محفظه ها و موارد مشابه است بنابراین آشکارساز ژئوفیزیکی میتواند همزمان به عنوان آب یاب یا آشکارساز حفره مستقر شود.

حالت های اسکن آب یاب جئوسکر :

اجزای سخت افزاری GeoSeeker بطور کامل توسط یک رایانه Android مدرن کنترل میشوند تمام دستورات و نتایج اندازه گیری از طریق Wi-Fi به صورت بی سیم منتقل میشوند با استفاده از برنامه نرم افزاری از پیش نصب شده شما به سادگی یکی از سه حالت اسکن پشتیبانی شده را انتخاب میکنید.
در حالی که از این حالت اسکن استفاده میکنید GeoSeeker از دو الکترود برای تزریق نیروی الکتریکی به خاک زیرزمینی استفاده میکند دو الکترود اضافی در حال اندازه گیری اختلاف پتانسیل (افت ولتاژ) در نقاط اسکن خاص برای محاسبه مقدار مقاومت نهایی هستند.

این حالت برای تشخیص ؛

 • رسوبات آب زیرزمینی
 • غارهای پنهان
 • یا حتی لایه ها و موانع نفوذ ناپذیر در خاک زیرزمینی استفاده میشود.

حالت های مختلف اسکن در دستگاه آب یاب جئوسکر :

 • اسکن فعال (سریع) جئوسکر :
  این حالت اسکن نسخه اسکن دقیق است همچنین در حال تزریق جریان الکتریکی به زیر زمین و اندازه گیری اختلاف پتانسیل (افت ولتاژ) برای محاسبه مقاومت زمین است.
  در اسکن های فعال شما قادر خواهید بود یک محدوده عمق خاص را از این طریق تعیین کنید که میخواهید اندازه گیری خود را انجام دهید بنابراین شما یک عمق شروع و پایان را بین 5 متر (16 فوت) و 250 متر (820 فوت) تعریف خواهید کرد.
 • اسکن غیر فعال :
  در حالی که از این حالت اسکن استفاده میکنید آب یاب ژئوسکر فقط از دو الکترود برای خواندن ولتاژ طبیعی زمین استفاده میکند (هیچ نیروی الکتریکی به زیر زمین تزریق نمیشود) این حالت فقط برای تشخیص آب روان زیر زمین استفاده میشود.

دستگاه حفره یاب GeoSeeker

دستگاه آب یاب Geo-Seeker دارای چه نوع نرم افزاری میباشد؟

برنامه نرم افزاری GeoSeeker دستورالعمل های ساده گام به گام را برای کمک به شما در تکمیل اندازه گیری ارائه میدهد شما به سادگی این دستورالعمل های تصویری را دنبال کنید تا اندازه گیری شما به پایان برسد پس از اتمام اندازه گیری، یک نمایش گرافیکی 3 بعدی از مقادیر اندازه گیری ایجاد شده و در صفحه رایانه شما نمایش داده میشود.

برخی از گزینه های تنظیم رنگ برای بهینه سازی تجسم سه بعدی رسوبات آب زیرزمینی، شن و ماسه حامل آب و سطح آب زیرزمینی (نشان داده شده در رنگهای مایل به آبی) و همچنین حفره ها، غارها، تونل ها، محفظه ها یا لایه های غیر قابل نفوذ (نشان داده شده در رنگ های قرمز) ارائه شده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا