فلزیاب طلایاب گنج یاب
شرکت آلفا الکترونیکمطالب فلزیابینکات مهم قبل از خرید هر دستگاه فلزیاب

نکات مهم استفاده از دستگاه فلزیاب

نکات مهم استفاده از فلزیاب وجود دارد که در قسمت پایین به این موضوع مهم می پردازیم . فلزیاب وسیله‌ای برای پیدا کردن اشیاء فلزی مخفی یا گم شده درون زمین، دیوار به کار گرفته می‌شود فلزیاب‌ها میدان مغناطیسی را در اطراف لوپ جستجوگر خود ایجاد می‌کنند زمانی که جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف لوپ خود خواهد شد و آن را آشکار و اطلاع می‌دهد.

 نکات مهم استفاده از فلزیاب :

فلزیاب ها دستگاه های قدرتمندی هستند که می توانند در صورت وجود اشیاء با ارزش در زیر زمین، سیگنال هایی را برای کاربر ارسال کنند. همانطور که برای یک جنگجو مهترین چیز شمشیر است ،برای یک جستجوگر نیز مهمترین چیز یک فلزیاب خوب و ایده آل است .

metal-detector

ازدانستنی های دیگر در مورد فلزیاب چگونگی استفاده از آن است که این مسئله مهمی در تعیین کننده موفقیت یا شکست شما در پیدا کردن گنجینه ها خواهد بود اگر می خواهید بدانید که چگونه از یک فلزیاب استفاده کنید، ادامه مطلب را با ما همراه باشید .

برای هر فلزیاب فلزی چهار قطعه اساسی وجود دارد :

  • تثبیت کننده : کمک به ثابت بودن دستگاه در هنگام حرکت و جاروب کردن
  • جعبه کنترل : کنترل های اصلی دستگاه و پردازش سیگنال و یا پالس های دریافت شده در این قسمت قرار می گیرد.
  • لوپ جستجو :صفحه ای گرد مانند در پایین دستگاه که به سمت زمین اشاره می کنید .
  • شفت : میله ای که لوپ جستجو را به جعبه کنترل متصل می کند.

6 نکته کاربردی در استفاده از یک فلزیاب، طلایاب یا گنج یاب :

1- طرز حرکت دادن لوپ دستگاه

اولین چیزی که باید در تشخیص فلزات یاد بگیریم، طرز صحیح حرکت لوپ دستگاه است.نکته مهم این است که در هنگام حرکت روی زمین، به آرامی و با دقت حرکت کنید نه سریع و نه عجله ای!!! وقتی با گام های آهسته حرکت کنید همه نقاط زمین تحت پوشش لوپ قرار میگیرکه به فلزیاب این امکان را می دهد تا پالس ها و سیگنال های فرستاده شده را به دقت دریافت و تجزیه و تحلیل کند.

2- آزمایش اشیاء مختلف

قبل از اینکه به محل جستجوی موردنظر خود بروید، دستگاه خود را با فلزات مختلف تست کنید به عنوان مثال با استفاده از اشیاء معمولی مثل سکه ، النگو ، را زیر زمین دفن کرده و تست کنید و فلزیاب خود را آزمایش کنید و ببینید که آیا قادر به شناسایی آنها است یا نه. این مرحله مخصوصا برای فلزیاب نوع VLF ها با تغییرات فاز مفید است.

3- با صداهای خروجی دستگاه فلزیاب خود آشنا باشید

با دستگاه خود برای مدت های طولانی کار کنید و انواع تست ها را روی آن انجام دهید و ببینید که برای هر نوع هدف یا شیء چه صدای هشداری دارد تا در هنگام جستجوی زمین مورد نظر خود دچار سردرگمی نشوید و وقت خود را تلف نکنید!

4- روش متداول جستجو

زمین مورد جستجو را بطور منظم و مرتب به وسیله 4 عدد سنگ علامت گذاری کنید و آن منطقه را اسکن کرده و سعی کنید به دقت ، منطقه علامت گذاری شده را اسکن کنید. اگر در نقطه ای دستگاه آلارم داد ، اطلاعاتی که در روی صفحه نمایش دستگاه گنجیاب ظاهر میشود را یادداشت کنید.

5- از حالت جستجوی سکه استفاده کنید 

هنگامی که نقطه موردنظر خود را علامت گذاری کرده اید، حفره ای مرتب و مناسب برای آن را حفاری کنید تا به آسانی گنجینه های دفن شده را پیدا کنید.

6- دل سرد و ناامید نشوید

ممکن است در این راه جستجوگری ، بارها و بارها شکست بخورید ولی اگر می خواهید موفق شوید نباید دل سرد شوید و همچنان به کاوش و تلاش خود ادامه دهید .

نکات مهم استفاده از فلزیاب

از جمله نکات مهم استفاده از فلزیاب این است که هر چقدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشند عمق کشف فلز بیشتر خواهد بود عمق کاوش توسط فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می‌کند کمتر یا بیشتر می‌شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =

دکمه بازگشت به بالا