فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

عدد فرکانس فلزیاب ها چه معنی دارند

فرکانس فلزیاب چیست؟ فرکانس کاری دستگاه های فلزیاب یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در مشخصات هر دستگاهی دیده می شود.کسانی که با فلزیاب حرفه ای کار می کنند باید بحث فرکانس را مد نظر داشته باشند چرا که یکی از عواملی است که ما می توانیم از آن در سیستم های فلزیاب با استفاده از آن می توانیم عمق فلزیاب وتفکیک خوبی بگیریم و در کل عملکرد سیستم را به بهترین نحو دریافت کنیم این مبحث می باشد.

اما در واقعیت کاربرد فرکانس در فلزیاب ها چیست ؛ عدد فرکانس طلایاب ها چه معنی دارند؟ در ادامه با ما همراه باشید

معنی فرکانس در فلزیاب ها چیست؟

تعداد اندازه امواج که واحد اندازه گیری آن KHz است در واحد زمان می گویند. در فلزیاب ها این تعداد امواج برای کشف فلزات الکترونیکی هستند که به زمین فرستاده می شوند.

در تصویر زیر امواج را در واحد زمان مشاهده می کنید و مجموعا به آن فرکانس کاری فلزیاب گفته می شود.

کاربرد فرکانس در فلزیاب ها چیست

فرکانس طلایاب های موجود در دنیا از بین 3 الی 100 کیلوهرتز تعیین و ساخته می شود و از این اعداد نه کمتر و نه بیشتر است.

خود فرکانس ها به دو دسته تقسیم می شوند

  • طول موج بیشتر (که به آن فرکانس پایین Low frequency ) عمق کاوش در این نوع بیشتر می باشد و مناسب برای اهداف بزرگتر می باشد.
  • طول موج کمتر (فرکانس بالا ) عمق نفوذ کمتر و مناسب برای کاوش سطحی برای یافتن اشیاء ریز مانند سکه های طلا و ناگت

در دستگاه هایی ماندد فلزیاب GPX 5000 امکان تنظیم دستی فرکانس وجود دارد. از این رو وقتی در زمین های سخت مانند صخره و یا سنگ و ساروج کاوش انجام می دهیم فرکانس دستگاه را پایین آورده تا راحتتر در زمین نفوذ داشته باشیم و امکان کاوش در این زمین ها را فراهم می کنیم.

همچنین برای کاوش در سطح و تفکیک بهتر فلزات و شکار فلزات ریز از جمله سکه پخش و یا ناگت های طلای طبیعی فرکانس را پایین آورده و با طول موج های طولانی می توانیم امکان کاوش سطحی را فراهم کنیم.

بحث فرکانس ها در دقت و تفکیک، عمق فلزیاب ها موثر هستند. در کنار این موارد عواملی دیگری نیز می توانند روی فرکانس گنجیاب ها تاثیر گذار باشند مانند: کویل (سیم پیچ فلزیاب) ، تکان هایی که به لوپ می خورد و حتی گیاهان نیز بر فرکانس دستگاه طلایاب تاثیر گذار می باشد.

تهیه شده در گروه طراحی ایران کاوشان
ارتباط با مشتریان : 09124732708

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا