فلزیاب طلایاب گنج یاب
ساخت آلمان

دستگاه اسکنر زمین ترو ویدو tero vido

در این مطلب یکی از محوصلات ساخت کشور آلمان بنام دستگاه اسکنر زمین ترو ویدو tero vido را بررسی خواهیم کرد و عملکرد این دستگاه پیشرفته را برای کار گنج یابی مورد بحث قرار می دهیم.

مدل های گوناگون دستگاه اسکنر زمین ترو ویدو Tero vido

دستگاه اسکنر ترو ویدو (Tero Vido) در 3 مدل بیسیک (Basic)و بیسیک پلاس( Basic Plus) و پروفشیونال (Professional) توسط کشور آلمان تولید می شود و شباهت زیادی به محصولات فلزیاب okm آلمان دارد. این دستگاه فلزیاب به علت کم حجم بودن و ساده بودن در مدت کوتاهی محبوبیت زیادی در بین زمین شناسان در عرصه فلزیاب کسب کرده است.

واکنش دستگاه ترو ویدو آلمانی به طلا چیست؟

با توجه به تست های انجام شده این دستگاه اسکنر زمین هیچ واکنشی نسبت به فلز طلا نشان نمی دهد و فقط و فقط به فلزات مغناطیسی مثل آهن حساسیت دارد و متاسفانه فروشندگان این دستگاه فلزیاب همیشه از تست این دستگاه فلزیاب تفره می روند و فروشندگانی که دستگاه فلزیاب تصویری را تست می کنند کلاهبردار میدانند و خریداران را اینگونه قانع می کنند که این دستگاه فلزیاب  برند محسوب می شود و ساخت آلمان است و اگر مشتری اسرار بر تست کند در داخل شرکت با آهنربا و با مگنت های بسیار قوی تست می کنند.

در حالی که فلز طلا اگر 10000 سال هم داخل خاک بماند خاصیت مگنتی پیدا نخواهد کرد چراکه طلا پارامغناطیس است.

پس در این حالت ، فرضیه هایی که اغلب فروشندگان این دستگاه از آن استفاده می کنند را بطور کل رد کنید و سخنانی همچون موراد زیر را باور نکنید:

  • این دستگاه فلزیاب برند است و ساخت آلمان است دستگاهی که ساخت آلمان است نیاز به تست ندارد

  • این دستگاه به طلای بالای 100 سال واکنش نشان می دهد و فلز جدید را شناسایی نمیکند.

  • آگر طلا بیش از 100 سال زیر خاک بماند خاصیت مغناطیسی ایجاد میکند و همانگونه که آهنربا را شناسایی میکند طلا هم مثل آهن ربا خواهد بود.

همه اینها حرف هایی پوچ و بی اساس است که فقط برای تحمیل دستگاه فلزیاب به مشتری گفته می شود و پایه و اساس علمی ندارد.

بنابراین این دستگاه خوش خط و خال آلمانی فقط برای مصارف ژئوفیزیک طراحی و ساخته شده است و با این دستگاه  می توانید به راحتی فلزاتی مغناطیسی مثل آهن و چدن و همچنین لایه های خاک و فضای خالی را به راحتی شناسایی کنید و با تست های انجام شده با قاطعیت می توان گفت که تا عمق 5 الی 6 متر قادر است فضای خالی را نمایان کند.

قیمت دستگاه اسکنر زمین ترو ویدو tero vido چقدر است؟

مسئله اصلی قیمت این دستگاه فلزیاب در بازار ایران به شرح زیر است: (سال 99)

قیمت فلزیاب مدل بیسیک: 7500 دلار
قیمت فلزیاب مدل بیسیک پلاس: (تفاوت در سنسورها) 8320 دلار امریکا
قیمت فلزیاب مدل حرفه ای: 10800 دلار آمریکا معادل 270 میلیون تومان
در حالی که این شرکت فلزیاب برای نماینده خود 40% پایین تر از قیمت (price)سایت می دهد

و باز هم تذکر می دهیم به علت سهولت در استفاده و ساده بودن این دستگاه  خریداران فریب می خورند غافل از اینکه کارایی برای گنج یابی ندارد و برای ژئوفیزیک ساخته شده است و تنها کارایی این دستگاه فلزیاب در حرفه گنج یابی، حفره یابی این دستگاه می باشد.

دستگاه فلزیاب ترو ویدو

ترو ویدو چرا نه؟

بنابراین مواظب فروشندگان باشید که به علت سود بیشتر به دنبال تعریف این دستگاه فلزیاب هستند و همچنین در این مدت کم مدل های تقلبی این دستگاه طلایاب در ایران ساخته و روانه بازار شده است و به قیمت های گزافی فروخته می شود و دلیل اینکه در مدت خیلی کوتاهی جعل این دستگاه فلزیاب ساخته شده است؛ ساده بودن دسته و سنسور و تبلت ویندوز خور این دستگاه است که برای تولید کنندگان ایرانی پیدا کردن قطعات این دستگاه بسیار ساده است.

این مطالب به هیچ عنوان جنبه تبلیغ ندارد و فقط و فقط جهت آشنایی کاربران شرکت تهران کاوش با این دستگاه فلزیاب نوشته و انتشار داده شده است و قیمت های اصلی این دستگاه که در متن اشاره شده است واقعی می باشند که متاسفانه در ایران به قیمت خیلی بالاتری به فروش می رسد و کاربران  محترم برای انجام امور ژئوفیزیک که این دستگاه را بخواهند می توانیم با آموزش کامل تحویل دهیم.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =

دکمه بازگشت به بالا