فلزیاب طلایاب گنج یاب
مطالب فلزیابینکات مهم قبل از خرید هر دستگاه فلزیاب

مهم ترین علت خطا در دستگاههای فلزیاب و طلایاب های تصویری چیست؟

علت خطا در دستگاههای فلزیاب و طلایاب های تصویری چیست؟
گنج یابی با فلزیاب تقریبا همیشه سرگرم کننده ، هیجان انگیز و یک تجربه مثبت است فقط تعداد انگشت شماری چیز وجود دارد که میتواند آچاری را در شکار شاد شما پرتاب کند از جمله سیگنال های نادرستی که از فلزیاب شما می آیند همچنین به عنوان “سیگنال های فانتوم” شناخته میشود این زمانی است که آشکارساز شما بی دلیل بوق میدهد زیرا فلزی پیدا نمیشود.

علت خطا در دستگاههای فلزیاب

علت خطا در دستگاههای فلزیاب و طلایاب های تصویری چیست؟

در کل 2 مدل دستگاه طلایاب تصویری وجود دارد که عبارتند از :

  1. مدل اول :
    دستگاههای سنسوری هستند که در واقع همان دستگاههای با تکنولوژی GPR هستند و معمولا ساخت کشورهایی اروپایی هستند و از اساس برای مصارف ژئوفیزیک و زمین شناسی طراحی و ساخته شده اند و در مشاغلی مانند تونل زنی، سدسازی، ساختمان سازی و زمین شناسی کاربرد دارند ولی متاسفانه در ایران بعنوان دستگاههای فلزیاب و گنج یاب به فروش میرسند!
  2. نوع دوم :
    دستگاه های فلزیاب و گنج یاب تصویری با تکنولوژی پالسی تصویری هستند که در این دستگاهها بخش اسکن مجزا از قسمت نقطه زنی بوده و ربطی به کارایی دستگاه ندارد مانند دستگاه Lorenz Z1 و Deep Hunter و Invenio ترکیه که بخش تصویر گیری این دستگاهها جدا از نقطه زنی آنهاست و هیچ ربطی به کاهش یا افزایش در قدرت عمق زنی یا نقطه زنی دستگاه ندارد.
    هم چنین در دستگاههای پالسی داشتن یا نداشتن اسکن همانند ضبط صوت برای اتومبیل است که داشتن یا نداشتن آن دخالتی در عملکرد موتور ندارد.

دلایل استفاده از این دستگاه های فلزیاب و گنجیاب چیست؟

تنها استفاده ای که در زمینه گنج یابی میتوان از این دستگاهها کرد بحث حفره یابی و تونل یابی این دستگاه هاست و تجربه نشان داده هیچ اپراتوری تاکنون نتوانسته با این مدل دستگاهها در امر گنج یابی به موفقیتی برسد!

علت خطا در دستگاههای فلزیاببنابراین اگر قصد خرید دستگاه فلزیاب و طلایاب دارید به حرف فروشنده ها مبنی بر شناسایی فلزات قدیمی توجه نکنید اگر دستگاهی فلز جدید را شناسایی کند فلز قدیمی را نیز با عمق بیشتر شناسایی خواهد کرد ولی اگر فلز جدید را شناسایی نکند فلز قدیمی را نیز شناسایی نخواهد کرد در حالت کلی دلیل اصلی خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری طراحی نشدن آنها برای کارهای گنج یابی است و بیشتر برای مصارف ژئوفیزیک مناسب میباشند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا