فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

4 تنظیم فلزیاب چی پی ایکس 5000 که باید بدانید

در این پست می پردازیم به موارد کاربردی اپراتور ها و سوالی که بسیاری از اپراتور ها درباره تنظیم فلزیاب جی پی ایکس 5000 دارند. در ادامه 4 تنظیم مهم فلزیاب GPX5000 را باهم بررسی خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید. همانطور که می دانید دستگاه گنج یاب جی پی دارای آپشن ها و منو های متفاوتی می باشد که برای اپراتورهای حرفه ای بسیار کاربردی و به درد بخور است. از جمله این موارد اشاره می کنیم به:

4 تنظیم فلزیاب جی پی ایکس 5000

4 تنظیم فلزیاب جی پی ایکس 5000

گزینه RX Gain

این گزینه تنظیم قدرت دستگاه می باشد که شما می بایست این آپشن را بر اساس نوع خاکی که در آن کاوش انجام می دهید تنظیم کنید.در خاک های نرم و ماسه ای این گزینه را در بین 12 الی 16 می توانید تنظیم کنید و حتی در حالت نقطه زنی تا 17 نیز می توانید بالا ببرید؛ در مقابل در جاهایی مانند سنگ و صخره ، ساروج و کمره های کوه ها و… باید قدرت دستگاه را باید بالا ببرید و روی گزینه 6 الی 8 تنظیم کرده باشید.
گزینه آر ایکس گین rx-gain  گزینه بسیار مهمی در فلزیاب GPX 5000 به شمار می آید و بسیار به تجربه اپراتور وابسته است. از دیگر کارکردهای این گزینه حذف نویز مخصوصا در مکانهای بسته است و نزدیک برق ها و در کل مکان های پر نویز می باشد.

4 تنظیم فلزیاب جی پی ایکس 5000

گزینه Response و فیلم آموزش تنظیم فلزیاب GPX 5000

این گزینه مختص عمق گیری با دستگاه جی پی می باشد که خود دارای دو زیر منو به نام های Normal و inverted می باشد. این گزینه برای فلزیاب های بزرگ در سطح و فلزهای بزرگ در عمق و همچنین فلزات ریز در سطح و  فلزات ریز در عمق دستگاه را اعمال تنظیم می کند که این گزینه نیز بر حسب تجربه می تواند در کشف هدف به اپراتور کمک کند.

گزینه Audio در تنظیمات فلزیاب GPX5000

  • این آپشن تنظیم صدای خروجی دستگاه است که خودش دارای 4 زیر مجموعه است quiet – normal – deep- boost
  • quiet نوعی کم کننده صدا است و نوعی به حذف نویز کمک می کند
  • normal صدای پیشفرض اعمال شده توسط سازنده دستگاه می باشد
  • Deep صدای اهداف در عمق را برای اپراتور تقویت می کند
  • Boost تقویت کننده و صاف کننده آستانه صدا در فلزیاب می باشد

تنظیم audio در gpx5000

گزینه Iron Reject 

فارسی این آپشن رد کننده آهن است. این تنظیم بسیار مهم و کلیدی است و چند نکته در این راستا باید رعایت شود. زمانی که کویل دستگاه جی پی اپراتور از نوع مونو باشد باید این گزینه خاموش باشد چرا؟ چونکه این گزینه برای تفکیک اهداف اهنی و غیر اهنی بکار می رود. در مقابل زمانی که سیم پیچ ، لوپ یا همان کویل شما از نوع دابل است این گزینه را می توانید روشن کنید و از بین 3 تا 5 مجاز هستید این گزینه را بالا ببرید

تنظیم iron reject فلزیاب GPX5000

گزینه stabiliser 

استاب لایزر تنظیم کننده صدای پس زمینه و برطرف کننده نویزهای دستگاه جی پی می باشد.همچنین این گزینه در عمق زدن دستگاه تاثیر گذار است. اگر خود دستگاه و دفترچه آن را نگاه کنید ، شرکت مینلب گزینه استابلایزر را مابین 7 و 8 بهصورت پیشفرض تنظیم کرده است. این گزینه قابل تنظیم است و بهتر است تا جایی که برای اپراتور اجازه می دهد باید پایین تنظیم کنید.

بالانس gpx 5000

بالانس فلزیاب GPX 5000 | جی پی ایکس 5000

  • دستگاه فلزیاب GPX 5000 را می توانید به 3 مدل بالانس کنید. گزینه FIXED را برای زمین هایی که 2×2 یا 3×3 هستند استفاده کنید.چرا که وقتی شما دستگاه را بالانس کردین تا اخر در حافظه خود همانرا نگه می دارد و خاک های دیگر را شناسایی نمی کند. اگر نقطه ای که کاوش می کنید بیشتر از این متراژ باشد نیاز به تنظیم تراکینگ هستید
  • بالانس Tracking برای زمانی کاربرد دارد که احتمال می دهید خاکی که کاوش می کنید احتمال تغییر در کاوش را داشته باشد.این تنظیم باعث می شود هنگام تغییر خاک در کاوش دستگاه خاک را تشخیص داده و به کار خود ادامه دهد.
  • دو مورد اخر که گفتیم در مکانهایی که دستگاه شما با مشکل بر میخورد و بالانس به دشواری انجام می شود بسیار کاربردی می باشد و می توانید با تنظیم این موارد در خاک هایی که معدنی وآلوده می باشند به راحتی کاوش کنید.
  • اگر در جایی کاوش می کنید که فوق العاده دارای املاح می باشد می توانید از تنظیمات دستگاه را بر روی Specific تنظیم کنید. در این حالت نیاز به فشار دادن دگمه سبز رنگ نیست.
‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا