فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

لانه خفاش ها در گنجیابی ارزش مادی ندارند لطفا تخریب نکنید!

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفته است :‌ لانه خفاش ها در گنجیابی ارزش مادی نداشته و با تخریب کنندگان زیستگاه خفاش ها برخورد جدی خواهد شد.

لانه خفاش ها در گنجیابی

لانه خفاش ها در گنجیابی و دفینه یابی :

به گزارش ایرنا، چندی است که در شهرستان طارم صحبت از تلاش عده‌ ای سودجو برای پیدا کردن لانه خفاشها و فروش آنها به قیمتی هنگفت میشود؛ اقدامی بی سرانجام که جز بیدار کردن خفاش ها از خواب زمستانی و به خطر انداختن جان این پستانداران پرنده، حاصل دیگری ندارد چرا که در اصل چیزی به اسم لانه خفاش وجود نداشته و همه چیز از یک شایعه در فضای مجازی آغاز شده است.

شایعه ای که میتواند موجی از افراد سودجو و فرصت طلب را راهی غارها و زیستگاه های این موجود با ارزش محیط زیست در شهرستان طارم کند تا بلای جان خفاش ها شده و منجر به آسیب جدی به اکوسیستم این شهرستان شود.

سیدرضا مافی مدنی در مورد این شایعات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تنها دلیلی که برای این عمل وجود دارد سوء استفاده برخی از سودجویان و کلاهبرداران در فضای مجازی با انتشار فیلمی جعلی مبنی بر وجود ماده ای خاص در لانه خفاش هاست.

مدنی افزود : کلاهبرداران با انتشار فیلمی جعلی و ارائه اطلاعات غلط در فضای مجازی سعی دارند از حس کنجکاوی برخی افراد ساده لوح استفاده کنند و با دروغ قیمتی بودن لانه این خفاش ها، آنها را در دام بیندازند تا مبالغی هنگفت را به امید سود بیشتر به آنها بپردازند.
این مسئول در مورد ارزش این پرندگان پستاندار برای کشاورزی شهرستان طارم بیان و اظهار کرد : دانشمندان و کشاورزان، خفاش ها را از عوامل مهم و مفید برای کشاورزی میدانند زیرا این پرندگان با خوردن آفات محصولات کشاورزی، از نابودی آنها جلوگیری میکنند.

همه چیز درباره خفاش ها :

خفاش ها تنها پستاندارانی هستند که میتوانند پرواز کنند، این پرندگان در سال یک بار زایمان کرده و بچه خود را در میان بال هایشان میگیرند بچه خفاشها حتی هنگام شکار نیز از مادر خود جدا نمیشود همچنین خفاش ها از سقف آویزان میشوند درحالیکه سرشان پایین است و شایعه مواد مایع جمع شده در لانه آنها کذب و برای گمراهی و فریب بوده است.
نواحی کوهستان های صخره ای و غارها ، شکاف سنگها ، تونلهای کوهستانی و حتی شاخه درختان در باغات و جنگلهای شهرستانها از زیستگاه های خفاش ها به شمار می روند.

لانه خفاش ها در گنجیابی

شرکت فلزیاب آلفا الکترونیک بزرگترین و معتبرترین شرکت فروش انواع دستگاه های
فلزیاب ، طلایاب و گنجیاب در سراسر ایران میباشد که شما عزیزان میتوانید
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمام دستگاه های شرکت آلفا الکترونیک به سایت خرید دستگاه گنجیاب مراجعه نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

یک دیدگاه

  1. و ملت همیشه احمق و طمعکار و بیکار همیشه در صحنه راهی شدن که طبق معمول گند بزنن به یه چیز جدید….از ملیتم خجالت میکشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا