فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

بهترین دما برای کار کردن با فلزیاب

در هوای سرد کاوش نکنید!

همانطور که می دانید دمای محیط در کارکردن فلزیاب تاثیر دارد و معمولا در فصل زمستان، تقریبا کاوش تعطیل می باشد. باید توجه داشت مبحث دما در فلزیابی چه در دستگاههای نقطه زن ، شعاع زن و حتی دستگاه اسکن زمین بسیار مهم می باشد . در سایت ها و کانال های زیادی و همچنین اشخاصی که زیاد با دستگاه کار کرده اند اظهار نظر می کنند مبنی بر اینکه در طول روز فلان زمان برای کاوش بهتر است! ما در این مطلب بهترین دما برای کار کردن با فلزیاب را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید

به هیچ عنوان نمی شود گفت فلان زمان : صبح ، ظهر ، عصر ، شب برای کاوش مناسب است و این بحث ها اصلا مطرح نیست مخصوصا در بحث نقطه زن و شعاع زن . در مبحث دستگاه اسکنر زمین کمی فرق داشته و بستگی به میدان مغناطیسی زمین دارد که بیشتر وارد جزئیات نخواهیم شد.

بهترین دما برای استفاده از دستگاه فلزیاب

بهترین دما برای کار کردن با فلزیاب

بهترین دما برای کار کردن با فلزیاب ۱۰ الی ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. و در دمای زیر صفر درجه دستگاه نقطه زن وشعاع زن عملا برای هر یک درجه دمای منفی عملکرد دستگاه ۱۰ درصد افت خواهد کرد . مثلا دمای -۵ درجه عملکرد دستگاه ۵۰ درصد افت خواهد کرد و در دمای -۱۰ درجه عملا کارایی نخواهد داشت و فقط دستگاه روشن شده ، منوها قابل مشاهده بوده و از نظر اطمینان به سنس فلز صفر خواهد بود .

آیا گرم کردن دستگاه صحیح است؟

بعضی از دوستان سوال میکنند که امکان دارد دستگاه را گرم کنیم یا به لوپ گرما بدهیم یا لای فویل ، پارچه پیچیده که باعث بالارفتن دمای دستگاه شود ؟ پاسخ اینگونه است : بیشتر از دستگاه زمین مهم است و امواج شما وارد لایه های زمین خواهد شد و امکان گرم کردن زمین میسر نیست پس این کار کاملا اشتباه بوده و اثری در روند کارکرد دستگاه ندارد.

 

اشتباه گرم کردن دستگاه فلزیاب

در هوای سرد چگونه با فلزیاب کار کنیم؟

و نکته دیگر اینکه برای کار کردن در محیط هایی که دمای سردی داشته و یا نزدیک به صفر درجه هستند بهتر است حدود ۱۰ دقیقه قبل از انجام کار یا قبل از رسیدن به منطقه مورد نظر دستگاه را روشن کرده تا کمی گرم شود و همچنین بعد از رسیدن به نقطه مورد نظر ۵ دقیقه دستگاه را روشن نگه داشته تا با دمای محیط سازگار شود و بعد به کاوش بپردازید . دلیل این موضوع در حیطه رشته الکترونیک می باشد به این صورت که وقتی دستگاهی در محیطی روشن می کنید که دمای بالایی دارد تا زمانی که با دمای محیط به تعادل برسد در درون ic ها یک سری نویز و خطاهایی شکل میگیرد که در کلیات به ضرر می باشد.

در هوای سرد چگونه با فلزیاب کار کنیم

خلاصه مطالب : فرق ندارد در چه بازه زمانی شبانه روز به کاوش بپردازید و بهترین زمان گرم ترین زمان می باشد . مثلا در زمستان در محیطی که خیلی سرد و خیلی کوهستانی نیست میتوان ظهر را انتخاب کرد که دما نسبت به مابقی ساعات روز گرم تر است.

منبع: اینستاگرام  ایران کاووشان

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا