فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نماد جوغن مربع و دایره در دفینه یابی

موضوع بحث امروز بررسی نماد جوغن مربع و دایره در دفینه یابی میباشد که دو عدد جوغن مربع و یک جوغن بیضی به شکل جای پا (پای بچه) بر روی سنگ خوابیده دلالت بر دو اتاق دارد که یکی اتاق مزار و دیگری اتاق هدایا می باشد و در جهت نوک جای پا می باشد طول جای پا را اندازه گرفته و تبدیل به قدم کرده و در جهت نوک آن به دنبال علامت بعدی باشید و برای کاوش دفینه موجود در آن مکان از دستگاه طلایاب نیز می توانید استفاده کنید.

نماد جوغن مربع و دایره

برخی از علائم حکاکی شده نماد جوغن مربع و دایره در دفینه یابی :

 • یک علامت منفرد گرد در جلوی هر شکارچی گنج ظاهر می شود عمدتا قبر گاهی به عنوان چاه و گاهی به عنوان نشانه کمکی عمل می کند اگر علامت دقیقاً متقارن ساخته شده باشد و عمق آن بیشتر از عرض باشد قطعا چاه است.
 • کنده کاری هایی که به عنوان نشان گور ساخته می شوند رایج ترین کنده کاری ها هستند آنها به شکل بزرگ، کوچک و متوسط ​​ساخته شده اند قطعاً قبر در این نزدیکی وجود دارد به عبارتی دیگر می توان این علامت را سنگی نامید که آب برکت از آن ریخته می شود.
 • هنگامی که حکاکی پر می شد و سوزانده می شد ، مردم می ایستادند و هم به کنده کاری و هم به آرامگاه نگاه می کردند و مرحوم را برکت می دادند مهمترین نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که مازاد آتش سوزی در حکاکی به کدام سو جریان می یابد و در جهت جریان به گور تبدیل می شود.
 • شکارچیان گنج امروزه حکاکی را با آب پر می کنند تا مقبره را بیابند و در جهت جریان جستجو کنند که روش درستی است.
 • مجدداً یک حکاکی منفرد در پایین دست دومین حکاکی منفرد وجود دارد و سومین حکاکی در جهت جریان وجود دارد.
 • جایی که قبر در نزدیکی آخرین کنده کاری قرار دارد ، گور را می توان با تحقیقات دقیق به راحتی پیدا کرد یک دور گاهی می تواند عدد 1 را بدهد اگر از نظر عددی فکر کنیم نقطه شروع است هر چیزی که وجود دارد از آن تشکیل شده و به آن باز می گردد.
 • اگر یک قبر است عمق حکاکی قبر را می دهد و عمق بر سانتی متر در 7 ضرب می شود.
 • اگر تنها علامت حکاکی همراه با علامت بت باشد ، اینجا یک انبار وجود دارد انبار با بت درگیر است و اهداف در انبارهای بسته در انبار قرار دارد.
 • در صورتی که کنار یک کنده کاری یک سیران وجود داشته باشد ، سنگ هایی با خراسان گچ کاری شده در اینجا وجود دارد در واقع این صخره ها ابتدا سیران بوده اند و سپس اهداف را پر کرده و سپس گچ گرفته اند. (این سنگ تراشیده ای است که ما آن را سیران یا به طور طبیعی سنگ در قالب یک کاسه سوپ می نامیم طلا در اینجا پر شده و با خراسان گچ کاری شده است)
 • اگر در طول نهر شکافته یک علامت منفرد وجود داشته باشد و نشانی در کنار آن وجود داشته باشد به چنگال نهر در اینجا نگاه می شود این یک هدف بزرگ در چنگال است و مجموع کالا 2 مس است.

تفسیر انواع جوغن در دفینه یابی چیست؟

چنانچه جوغن روی دیواره سنگ یا صخره تراش خورده باشد اشاره به یک گور دخمه ای یا برد گوری ( گور صخره ای ) در محدوده اطراف دارد که در اینگونه موارد باید در محدوده اطراف نماد بر روی سنگهای بزرگ و صخرهای یک دست، بدون ترک و رگه به دنبال پلمپ دفینه و ورودی مقبره باشید ولی چنانچه همین جوغن را در کف سنگ یا صخره تراش داده باشند اشاره به قبر یا مقبره اتاقکی مخفی در محدوده اطراف خود در زیر زمین دارد و فاصله آن ممکن است که از یکی دو متر تا ۳۰۰،۲۰۰ متر باشد در اینگونه موارد با بهره گیری از کارشناسان و دستگاهای پیشرفته به راحتی میتوان موفقیت حاصل کرد چرا که اینجور آثار جزو علائم زود بازده، کم دردسر و با ارزش هستند.

نحوه حکاکی میدان افقی برای علائم گنج

اگر این علامت روی یک سنگ ساخته شده باشد ، راه حل کاملاً ساده است. قبر در زیر زمین خاکی است که حکاکی در آن قرار دارد این خاک در زیر یک اتاق یا سنگ قرار دارد اگر ناحیه نقاشی روی یک منطقه صخره ای باشد مقبره ای مجلسی وجود دارد.

در این راستا قسمت شمالی سنگ با چکش یا سنگ، چکش کاری شده و تحقیقات انجام می شود ناحیه ای که صدای خالی آن در ضربات می آید و ورودی آرامگاه صخره ای را تشکیل می دهد پس از مشخص شدن فاصله بر خلاف سنگ اصلی ناحیه ای که بعد از آن پوشانده شده و گچ گرفته می شود به راحتی قابل تشخیص است ورودی را می توان با کمک چکش باز کرد.

نماد جوغن مربع و دایره

در تحقیقات انجام شده ، مقبره های سنگی پس از دفن قرن ها پیش منفجر شده اند به همین دلیل به دست آوردن هر چیزی از لحاظ مادی از این مناطق که قرن ها پیش تخریب شده اند بسیار دشوار است با این حال ، این شهرک ها که به صورت صخره های شیب دار و مناطق کوهستانی که مردم از آنها بازدید نمی کنند بیان می شوند ، هنوز رمز و راز خود را حفظ می کنند.

معنی و مفهوم حکاکی های نماد جوغن مربع و دایره

وجود بسیاری از حجاری های مربعی نشان می دهد که محل آرامگاه خانوادگی بوده است در این رابطه ، در صورت انجام تحقیقات در مناطق سنگی بزرگ در ناحیه ای که کنده کاری های مربعی انجام می شود آرامگاه سنگی پیدا می شود در آرامگاه صخره ای باز نشده ، موادی با ارزش مادی جدی وجود دارد ورودی آرامگاه صخره ای رو به شمال است.

اگر در منطقه ای که دور از چشم است و مردم به ندرت از آن دیدن می کنند ، تراش مربع تشخیص داده شود مساحت 100 متر مربع باید به طور کامل بررسی شود باید مشخص شود که نماد آرامگاه سنگی تراش خورده مربع من ، یا اتاقهای من برای حفاری است. پس حفاری باید با اخذ مجوزهای قانونی پس از اسکن و تشخیص منطقه با آشکارساز انجام شود جواهرات بدست آمده از این حفاری در سطحی است که سطح زندگی فرد را بالا می برد.

نماد جوغن مربع و دایره

‫2.5/5 ‏‫(4 نظر)‬

یک دیدگاه

 1. سلام و عرض ادب
  یک جوغن مستطیل با ابعاد تقریبی ۵×۱۰ سانتی متر روی یک تخته سنگ بزرگ ولی قابل جابجایی هستش که در فاصله حدود ۱۰۰ متری اون یک گور دخمه وجود داره که از زمان های خیلی قدیم فروریخته و داخل سقفش یک جوغن بزرگ دایره ایی وجود داره، البته کنار گرو دخمه یک تپه ی کوچکتر هم وجود داره، گور دخمه از هر لحاظ نقطه با ارزشی محسوب میشه. چه از نظر عارضه ی طبیعی، وجود آب و زندگی . و اطراف گوردخمه به شعاع تقریبی ۷۰۰- ۸۰۰ متر بقایای برجک نگهبانی هم وجود داره و همچنین کلی کوزه شکسته شده رنگی.
  با توجه به توضیحاتی که خدمتتون دادم ۲ تا سوال برام پیش میاد:
  ۱- آیا جوغن مستطیل ربطی به گوردخمه داره؟ و یا خودش یه قبر دیگه رو نشون میده
  ۲- داخل گوردخمه با توجه به اینکه درب اون باز شده و آوار سقفش تقریبا ریخته، هنوز ارزش کاووش را داره؟
  ممنون از شما.

  0
  7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا