فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نماد خورشید در گنجیابی چیست؟ | چه تفسیری در دفینه یابی دارد؟

نماد خورشید در گنجیابی نماد اساطیری متعلق به تمدن هیتی به عنوان نشان، معبد یا مقبره خانواده سلطنتی و یا مقبره پادشاه در گنجیابی را منعکس میکند همچنین از نظر اساطیری در تمدن های دیگر نیز استفاده میشد و بطور کلی علامت خور شید یا نیمه آن خبر از وجود گنج را به ما میدهد.

نماد خورشید در گنجیابی

برخی از نظرات جستجوگران در مورد معنی و مفهوم نماد خورشید در گنجیابی :

 • علامت خورشید تا ۹۰ درصد اشاره به یک کتاب مهم دینی دارد که اگر جوغنی در کنار یک خورشید وجود داشت کتاب موردنظر در یک اتاقک میباشد.
 • اگر خورشید برجسته بود کتاب توی یک صخره میباشد و در یک حالت هم که فقط خورشید از ۱متر بیشتر باشد اشاره به یک معبد دارد.
 • هنگامی که چشمه‌ ای کور در سمت غرب خورشید و جلوی این چشمه صاف باشد پشت آن تپه‌ ای خاکستری وجود دارد که در سمت راست چشمه کور یک سنگ مرمر سفید هست و زیر آن مقداری ثروت و دفینه موجود میباشد.
 • هر زمان که علامت خورشید رو به خورشید باشد این جهت را به ما نشان میدهد.
 • اگر نیمی از خورشید وجود دارد، روی ناحیه ای که در اولین طلوع خورشید ظاهر میشود تمرکز کنید گاهی اوقات میتوان این علامت را به هلال ماه تعبیر کرد.
 • و اگر در هنگام ترسیم شکل خورشید پرتوها به صورت بسیار متناوب کشیده شوند در اینصورت تحقیق باید در مکانی سایه دار و بدون آفتاب انجام شود.
 • وقتی که علامت خورشید از رنگ ریشه یا گچ ساخته شده باشد، قطعاً مربوط به کلیسا هست سرداب کلیسا را ​​باید در مجاورت جستجو کرد.
 • و اما اگر علامت خورشید هست دنبال نیمه ماه بگردید اگر ماه را پیدا کردید غار بسته در جهت هلال دراز میباشد.
 • و …

 نماد خورشید در گنجیابی

تفسیر علامت خورشید در گنج یابی چیست؟

خورشید نماد ابدیت و نماد توحید میباشد در مصر باستان یعنی قدرت، کارایی، فعال بودن و در طول روز. نشانه دفن طلا میباشد اگر تابلوی نماد خورشید هست مراقب محیط زیست باشید، جایی هست که روزی یک بار خورشید به آنجا سر می زند به عنوان مثال، 2 سنگ اصلی وجود دارد و خورشید برای مدت کوتاهی بین آنها میتابد یا یک ساختمان قدیمی کلیسا مانند وجود دارد که خورشید یک بار در روز در آن میتابد به کلیساها توجه ویژه ای داشته باشید زیرا در کلیساها خورشید زیادی وجود دارد و همچنین امکان دارد در وسط خورشید چهره انسانی هم وجود داشته باشد.

معنی و مفهوم نماد نیمه خورشید در دفینه یابی :

اگر نماد نیمه خورشید وجود داشته باشد این نشانه ای هست که بررسی و کاوش آن زمان میبرد (ولی با استفاده از یک دستگاه گنجیاب به راحتی آمکان پذیر هست) و در اینصورت تعداد بازوهای خورشیدی بررسی میشود تعداد بازوهای خورشیدی یافت شده در اینجا و ابعاد دقیق خورشید با یکدیگر ضرب میشوند و تحقیق بر حسب متر مربع مساحت حاصل از ضرب انجام میشود. همچنین لازم به ذکر است بدانید علامت نیمه خورشید نشان دهنده تاج ملکه میباشد و ممکن است مقبره ملکه ای در این نزدیکی وجود داشته باشد که ورودی این محل باید جستجو شود این ورودی معمولاً با سنگ گرد به قطر 30-40 سانتی متر بسته میشود.

نماد خورشید در گنجیابی

نماد خورشید همیشه به صورتی طراحی شده است که روی هدف قفل شود در اینصورت سکه خورشید به شما میگوید که با توجه به زمان، روز و فصل به کدام سمت بروید و هنگام طلوع و غروب خورشید ممکن است با موارد زیر روبرو شوید :

 1. اگر 2 خورشيد و 1 نيمه ماه، 135 قدم بين 2 خورشيد و تصوير زن جوان روي سنگ ديگر باشد، گنج موردنظر گنج راهزنان میباشد.
 2. بعضی از خورشیدها ساعت دارند و معلوم هست چه ساعتی به سمت خورشید میرود به عنوان مثال، اگر ساعت 9 صبح به خورشید نگاه کنید، گنج را خواهید دید برخی از سکه های خورشید معمولاً در جهت ساعت 10 و 4 هستند.
 3. و اگر چهره ای در خورشيد باشد اين آخرين نشانه خورشيد هست که گنج و دفینه آن نزديک به خورشيد ميباشد.
 4. بین 2 خورشید 3 پله وجود دارد که وسط آن سرداب هست اندازه سرداب برای خواب 3 نفر کافی است ولی این گنج راهزن بوده و محل دفن دزدی پست میباشد.
 5. اما اگر نصف خورشید را پیدا کردید، روی ناحیه ای که اولین بار خورشید در آن میتابید تمرکز کنید این تحقیق به ویژه در یک منطقه بسته یا مکان صخره ای در مناطقی که نور خورشید کم باشد انجام خواهد شد.
 6. نماد خورشید نشانه دفینه هست اگر منظور دفینه باشد باید به شرق نگاه کنید و همچنین نیمه خورشید نماد تاج است.
 7. باید چشمه ای کور در سمت غرب خورشید باشد زیرا جلوی این چشمه صاف بوده و پشت آن تپه خاکستری میباشد.
نتیجه کلی از تفسیر نشان خورشید و نیمه آن در دفینه یابی :

تابلوی نماد خورشید اگر با دقت ساخته شود نماد مقبره افراد بلند پایه مانند پادشاه یا ملکه میباشد علائم معمولی خورشید میتوانند نماد دفن طلایی باشند از آن به صورت های مختلف مانند خورشید کامل، نیمه خورشید، شکل حیوان یا چهره انسان در وسط استفاده شده است که به طور خاص، علامت نیمه خورشید گنج را نباید با علامت چشم اشتباه گرفت در علامت نیمه خورشید، هدف آن تاکید بر طلوع خورشید است بنابراین باید در جهت شرق تحقیق کرد.

نماد خورشید در گنجیابی

مناطق سایه نماد خورشید را میتوان در مکانی جستجو کرد که علامت خورشید وجود داشته باشد اگر نور خورشید به ناحیه ای با سایه طبیعی یا تاریکی برخورد کند (مثل نفوذ نور از سوراخ) باید محل ریزش نور بررسی شود نشانه های خورشید با چهره انسان بسیار ارزشمند و به سختی یافت میشوند.

و همانطور که میدانید استفاده از علامت خورشید در گنج بسیار قدیمی میباشد و همانطور که میدانید بسیاری از تمدن های باستانی خورشید را پرستش میکردند در هیتی ها خورشید یک نماد است یعنی وقتی از علامت خورشید یاد میشد به طور کلی به عنوان نماد هیتی ها یاد میشد این نماد عموماً برای نشان دادن مقبره های پادشاه یا خانواده شاه به کار میرفت.

‫3/5 ‏‫(4 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + نه =

دکمه بازگشت به بالا