فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

کیت فلزیاب نحوه ساخت فلزیاب پالسی

در این مقاله موارد مربوط به کیت فلزیاب و آموزش نحوه اجرای اون رو خدمت شما خواهیم گفت پس همراه با ما باشید . در مورد کیت مربوط به دستگاههای vlf توجه کنید این دستگاهها ثبات و عمق زنی خوب و قابل قبولی دارند و به فلزات طلا ، نقره و مس حساسیت بالایی نشون میدن اما عمق کاربردیشون بین ۱/۵ الی ۲ متر می باشد .

کیت فلزیاب پالسی

کیت فلزیاب پالسی 

این نوع کیت برای عمق های بالا و فلزات ریز مناسب می باشد برای مثال یک سکه ۵۰۰ تومانی در عمق ۵۰-۶۰ سانتی سنس میکند با فرکانس هزار هرتزی درون خاک و زمین نفوذ کرده و املاح معدنی را حذف می کند

 

کارایی کیت ساخته شده

باید گفت کارایی کلی این دستگاه بستگی به نوع مونتاژ یا مدار دستگاه دارد و هرچقدر پیشرفته تر یا علمی تر ساخته شده باشد کارایی دستگاه بیشتر خواهد بود . البته توجه کنید این دستگاه ساخته شده ممکن است کیفیت مورد انتظار شما را ندهد در صورت اینکه توسط افراد آماتور یا برخی شرکت های کوچک در ایران طراحی شده باشد

کیت گنج یاب پالسی

اموزش ساخت فلزیاب

هنگام بسته بندی کویل ها ، از نظر ظاهری نگران نباشید. فضای کافی روی هسته وجود ندارد تا از همپوشانی کویل ها جلوگیری شود. با این حال ، مطمئن شوید که هرکدام را در همان جهت بسته اید. هنگامی که سیم پیچ را روی صفحه PC لحیم می کنید ، مطمئن شوید که عایق را از انتهای سیم پیچ جدا کنید. یا یک تیغ یا یک فایل دندانه دار خوب برای این کار مفید است.

مرحله دوم درج دیود ها : برای این کیت دو نوع دیود وجود دارد: سیلیکون و زنر . از آنجا که ظاهری یکسان دارند ، پوشش خارجی را بخوانید تا مطمئن شوید که دیود مناسبی را قرار داده اید. دیود سیلیکون 4148 روی خود دارد ، در حالی که پوشش Zener 3V9 را نشان می دهد. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که باند موجود در دیود را با باند روی صفحه ابریشم مطابقت دهید.
اگر مشکوک به دیود نامناسب یا بد هستید ، افت ولتاژ جلو را روی آنها اندازه گیری کنید که باید برای هر دیود حدود 0.6 ولت باشد. ولتاژ شکست معکوس برای دیود زنر باید در حدود 3.9 ولت باشد.

مرحله سوم افزودن خازن و ترانزیستور : تشخیص اینکه کدام یک از خازن ها کدام است دشوار است. اطمینان حاصل کنید که شماره موجود در خازن را با شماره موجود در کتابچه راهنمای دستورالعمل بررسی کنید.
همانند دیودها ، ترانزیستورها را با تصاویر روی صفحه ابریشم در یک خط قرار دهید. در تصویر روی صفحه ابریشمی
حتماً با قسمت مسطح LED با طرف تخت مطابقت داشته باشید . از آنجا که دیدن ضلع صاف دشوار است ، سرب کوتاه در LED نشان دهنده ضلع صاف است. اگر LED روشن نیست ، افت ولتاژ LED را اندازه بگیرید. اگر 0 ولت باشد ، به احتمال زیاد LED را به روش اشتباهی قرار داده اید.

Velleman پشتیبانی فلزیاب کیت نیاز به یک مورد، به خصوص اگر شما قصد دارید به حرکت در اطراف. من محفظه ای را انتخاب کردم که شامل یک باتری بود و باتری را از سیم پیچ تا حد ممکن دور نگه می داشت. در زیر جزئیات مونتاژ این جعبه آورده شده است.

حفاری برد PC

در PCB سوراخ نصب نشده است ، بنابراین من نقطه ای را که بیشترین فاصله را داشت پیدا کردم ، یک سوراخ ایجاد کردم و صفحه را به نور شدید نگه داشتم تا آثار را ببینم. این تضمین می کند که شما در حال حفاری در میان هر یک از آنها نیستید.

این کیت یک لوله کوچک را فراهم می کند که در پتانسیومتر بزرگ قرار می گیردبرای کالیبراسیون آسان محصور كردن كیت به این معناست كه شما مجبور به سوراخ كردن آن لوله هستید ، اما سوراخ كردن سوراخ در دو طرف محفظه می تواند دشوار باشد. برای اطمینان از اینکه سوراخ های سوراخ شده من به درستی صاف شده اند ، چهار ناخن را از طریق سوراخ های پیچ در نیمی از محفظه قرار داده ام (تصویر را ببینید).
سپس بالای لوله کالیبراسیون را با گرد و غبار گچ غبارروبی کردم ، نیمه دوم محفظه را روی ناخن قرار دادم و هل دادم. نتیجه یک نشانگر گچ بود که نشان می داد لوله در کجا قرار دارد و بنابراین کجا می تواند حفاری کند. من برای این سوراخ از یک مته 1/4 “استفاده کردم و لوله کاملاً متناسب است.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − سه =

دکمه بازگشت به بالا