فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

ابعاد فلزات برای تشخیص در فلزیاب

فلزیاب النگو را در چه عمقی می زند

نوع و ابعاد فلز در مبحث فلزیابی اینگونه است که استاندارد متراژ گذاری دستگاهها بر اساس سطح اندازه فلز است
مثلا دستگاهی فلز ۱۰×۱۰ را تا عمق فلان سنس می کند ؛ اما برای بعضی از مشتریان سوال است که به طور مثال سینی ۵۰ × ۵۰  استیل را در ۴ متری سنس می کند؟ در ادامه تست هایی برای تشخیص ابعاد فلزات برای تشخیص در فلزیاب را می آموزید.

ابعاد فلزات برای تشخیص در فلزیاب

 

آزمایش ابعاد فلزات برای تشخیص در فلزیاب

برای فهمیدن این موضوع یک روش خیلی ساده و راحت وجود دارد ؛ شرکت فلزیاب تهران کاوش حدود ۱۰ سال در این زمینه فعالیت می کند که در اوایل خود ما هم با این موضوع مشکل داشتیم

دقت کنید در برخی از انواع دستگاه فلزیاب وارداتی از کشورهای دیگر ادعا میشد این دستگاه طلا به ابعاد فلان در عمق ۴ متری سنس می کند و راست مطلب طلا به اندازه ۱- ۲ کیلو موجود نبود که برای هر دستگاه تست کنیم و باید به طریقی به اصل ادعای کارخانه پی میبردیم که بعد از تحقیقات و تست های بسیار و بعد از تهیه طلا به ابعاد بزرگ با یک سری مسائل و فنون آشنا شدیم که به سادگی میتوان این مساله را تشخیص داد .

  1. روش کار بدین صورت است یک النگوی طلا به وزن ۱۵ ـ ۲۰ گرم تهیه کنید و یک ورق استیل به شکل النگوی طلا دربیارید  .
  2. بعد  لوپ را از یک درختی آویزان کنید و دستگاه را بالانس کنید.
  3. سپس طلا را از دور نزدیک کنید مثلا در فاصله ۴۰ سانتی متری دستگاه طلا را شناسایی کرد در مرحله بعدی استیل با همان اندازه و فرم از دور نزدیک کنید اگر در فاصله ۴۰ـ ۴۵ سانتی شناسایی کرد پس مشخص می شود حساسیت دستگاه نسبت به طلا و استیل یکی است
  4. بنابراین میتوان نتیجه گرفت اگر یک سینی استیل ۱×۱ در عمق سه متر تشخیص داد همان اندازه طلا هم در عمق سه متری تشخیص می دهد
  5. در ادامه آزمایش اگر در شرایطی که طلا را در فاصله ۲۰ سانتی متری و استیل را در فاصله ۴۰ سانتی متری شناسایی کرد پس اینجا مشکل وجود دارد و عمق سنس طلا برای دستگاه نصف فلزات دیگر است و در شرایط واقعی اگر استیل را در ۴ متری تشخیص داد طلا را در ۲ متری تشخیص می دهد . که با این روش خیلی راحت عمق زنی دستگاه فلزیاب مشخص می شود.

و قبلا هم توضیح داده ایم در برخی دستگاهها عمق برای فلزات دیگر خیلی بیشتر از طلاست که با این روشی که تیم فنی ما بدست آورده و عملی هم تست شده و البته با نمونه ابعاد بزرگ طلا هم امتحان شده است خیلی راحت میتوان به نتیجه رسید.

(دروغ): این دستگاه فقط فلز قدیمی را شناسایی میکند! 

دستگاهی که فقط فلز قدیم را شناسایی کند و فلز جدید را شناسایی نکند ساخته ذهن کلاهبرداران و شیادان رشته فلزیابی است

کلاهبرداری فلزیاب

همه دستگاهها فلز جدید را شناسایی می کنند و فلز قدیم را نیز تقریبا ۵/۱ الی ۲ برابر عمق فلز جدید شناسایی می کنند. به عبارتی اگر دستگاهی فلز جدید را در عمق یک متر شناسایی کند می توان امیدوار بود که فلز قدیمی به همان اندازه و ابعاد را حدود ۵/۱ الی ۲ متر شناسایی خواهد کرد اما نه ۵ برابر نه ۱۰ برابر که برخی از شرکت ها برای تفهیم ضعف دستگاه به مشتری این حرف را می گویند ( به فلزی قدیمی گفته می شود که حداقل ۱۵۰ سال قدمت داشته باشد )

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا