فلزیاب طلایاب گنج یاب
شرکت آلفا الکترونیکمطالب فلزیابینکات مهم قبل از خرید هر دستگاه فلزیاب

آیا سرقت منازل با دستگاه گنجیاب امکان پذیر است؟

سرقت منازل با دستگاه گنجیاب | اولین گزارش در مورد سرقت منازل با دستگاه گنج یاب یا فلزیاب در سال 1395 توسط خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد شرح خبر به این صورت بود که سارقی از یک منزل مسکونی در فرمانیه تهران اقدام به کشف و سرقت طلاهای موجود در منزل با استفاده از دستگاه گنج یاب کرده بود که البته درستی یا نادرستی این خبر تایید نشد!
این خبر مدت هاست که در رسانه های اجتماعی دست به دست میچرخد و بزرگتر میشود و باعث ترس واهمه دارندگان طلا شده است که مبادا جواهراتشان به این شکل به سرقت برود!

آیا سرقت منازل با دستگاه گنجیاب امکان پذیر است؟

به طور کلی دو نوع سیستم در گنج یابی و طلایابی مرسوم است :

  • سیستم های نقطه زن 
  • و سیستم های شعاع زن

سیستم های نقطه زن :

این سیستم های نقطه زن دارای لوپ و دیسک جستجوگر میباشند و مدلهای مختلفی دارند به آن دسته نقطه زن هایی که قابلیت تفکیک دارند طلایاب و گنجیاب گفته میشود و اگر دستگاه نقطه زن قابلیت تفکیک و جداسازی فلزات باارزش و بی ارزش را داشته باشد فلزیاب نامیده میشود.

تمامی سیستمهای طلایاب، گنج یاب و فلزیاب فقط و فقط برای مناطق باستانی که عاری از هر گونه فلز میباشند طراحی شده اند و اگر بخواهیم در داخل منزل از آنها استفاده کنیم به هیچ عنوان کارایی نخواهند داشت مگر اینکه حداقل دو متر از فلزات مزاحم به طور مثال میلگرد، تیر آهن، پنجره ،دربهای آهنی و در کل تمام لوازم و اشیاء فلزی فاصله داشته باشند.

به طور مثال : اگر مقدار یک کلیوگرم طلا را در داخل کمد چوبی کنار پنجره یا اشیاء فلزی دیگر قرار دهیم دستگاه نقطه زن، گنج یاب و فلزیاب ما قادر نخواهد بود که آن را شناسایی کند زیرا اشیاء فلزی نزدیکتر از طلا هستند و پالس ارسالی از دستگاه به اولین فلز برخورد نخواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا دستگاه فلزیاب طلا را شناسایی کند!

آیا سرقت منازل با دستگاه گنجیاب امکان پذیر است؟

نکته مهم : گنج یاب تنها در صورتی میتواند طلای موجود در منزل را شناسایی کند که در 2 متری دستگاه هیچ گونه فلزی وجود نداشته باشد که این موضوع در خانه های امروزی که بیشتر سازه ها و لوازم آن فلزی هستند بسیار دور از انتظار است.
بهترین راهکار از نظر کارشناسان شرکت فلزیاب آلفا الکترونیک برای محافظت از اشیاء قیمتی، این است که آنها را در داخل جعبه ی فلزی قرار داده و در محل مناسبی دور از دسترس سارقان قرار دهند!

و حالا سیستمهای نوع دوم ، سیستمهای شعاع زن یا ردیاب :

سیستمهای شعاع زن یا ردیاب به دسته های مختلفی تقسیم بندی میشوند و خطای بسیار بالایی دارند کار کردن با این نوع دستگاهها دشوار بوده و نیازمند تمرین و تجربه زیادی میباشد سیستمهای شعاع زن به دو نوع اصلی فرکانسی و یونی تقسیم بندی میشوند.

آیا سرقت منازل با دستگاه گنجیاب امکان پذیر است؟

مهم ترین خصوصیات دستگاههای شعاع زن :

شعاع زنها یا ردیابهای یونی فقط و فقط طلای قدیمی که شروع به یونیزه شدن کرده است را شناسایی میکنند به عبارتی طلا باید بالای 100 سال در زیر خاک و در مجاورت اکسیژن و رطوبت قرار بگیرد تا یونیزه شود تا شعاع زن یونی قادر به پیدا کردن آن باشد و لازم به ذکر است کسی تا بحال با شعاع زن یونی نتوانسته به موفقیتی برسد!!!

سیستمهای ردیاب یا شعاع زن فرکانسی نوع دوم شعاع زن ها هستند که باز هم برای مناطقی طراحی و ساخته شده اند که عاری از هرگونه فلز باشند و همچنین هیچ شعاع زنی قادر نیست تا جای دقیق فلز را پیدا کند و صرفا میتواند محدوده را تخمین بزند.
اگر طلای داخل منزل در داخل قاب فلزی باشد باز هم به هیچ عنوان قادر نخواهد تا طلای پنهان شده را بیابد!!!

نتیجه گیری کلی از موضوع سرقت با دستگاه طلایاب :

پس نتیجه میگیریم دزدی منازل با استفاده از دستگاه طلایاب یا فلزیاب کذب محض بوده و امکان ندارد سارقی با امید کارایی دستگاه خود دست به ریسک به این بزرگی بزند!!!!
دزدی به این روش کاملا از نظر کارشناسان این رشته رد شده و دروغ و شایعه ای بیش نیست.

تذکر بسیار مهم : دستگاههای فلزیاب ،طلایاب و گنج یاب برای مناطقی به دور از هر گونه فلز و آهنی طراحی شده اند و طلایابی با چنین دستگاه هایی در داخل منازل امروزی غیر ممکن است و کاملا رد میشود برای اطمینان خاطر 100% از عدم دسترسی سارقین به جواهرات خود میتوانید آنها را داخل یک جعبه فلزی قرار دهید.

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه طلایاب و گنجیاب میتوانید
به سایت خرید دستگاه فلزیاب مراجعه نمائید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا