فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر توپ سنگ و گهواره در گنجیابی و دفینه یابی چیست؟

توپ سنگ و گهواره در گنجیابی | اکثرا کاوشگران در کنار قلعه ها به این نوع نمادها برخورد میکنند و سریع اقدام به شکستن این آثار می کنند زیرا فکر میکنند داخل آن دفینه یا گنجی باشد ولی در کل اشتباه بزرگی میکنند زیرا این نمادها همیشه دارای دفینه نیستند زیرا این آثار حالت های مختلفی دارند و همیشه نمایانگر گنج و دفینه نیستند.

تفسیر توپ سنگ و گهواره در گنجیابی و دفینه یابی :

 • توپ سنگ :
  1- اگر سنگ به صورت گرد و روی آن سوراخی به صورت گرد و به اندازه یک بند و حتی بزرگتر به صورت گرد و به قطر 10 سانت بود و در طرفی دیگر جای پنجه دست داشت در این صورت میتوان گفت برای دفینه طراحی و کار گذاری شده است.

  2- اگر سوراخ به صورت چندتایی و حتی تکی بود مقداری اشیا قیمتی داخل آن نهفته است.
  3- ولی اگر سوراخ همراه با جای پنجه آدم بود قضیه به طور کل فرق میکند و اینبار دفینه در زیر سنگ وجود دارد و جای پنجه به این منظور است که یعنی باید سنگ را با دست جابجا کنید که در این صورت دفینه یا به طور مستقیم زیر سنگ است و یا تونلی در زیر سنگ باز میشود که به قلعه نزدیک آن راه دارد که دفینه در زیر قلعه وجود دارد.
 • سنگ گهواره :
  1- نشانی دیگر در دفینه یابی خیلی ساده و مختصر این سنگ در بالای تپه ها بیشتر دیده شده و ساختار این سنگ یا با سنگ مخلوط است یا با ساروج.

  2- اگر جنس سنگ مخلوط بود دفینه در زیر آن در عمق یک الی سه متری مدفون است ولی اگر ساروج بود دفینه در داخل آن مهر و موم شده سنگ را بشکافید و دفینه را بردارید.

با خرید دستگاه گنجیاب از شرکت فلزیاب آلفا الکترونیک میتوانید کاوشی دقیق و مطمئن
در همه نقاط و شرایط مختلف زمین داشته باشید.

‫1.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دو =

دکمه بازگشت به بالا