فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نماد آهو و گوزن در گنجیابی و دفینه یابی

نماد آهو و گوزن در گنجیابی از زمان ماقبل تاریخ برای انسان ها تفسیر مهمی داشته و تصور می شود که این حیوانها با شاخ هایشان شناخته می شوند و نشان دهنده یک انبار یا پناهگاه هستند این یکی از فرضیات است که ویژگی های تاریخی مانند هدف دفن شده را بیان می کند آنها بیشتر روی تصاویر قبر هستند و به عنوان دفن گنج در انسان بیان شده است.

نماد آهو و گوزن در گنجیابی

نظرات مختلف در مورد نماد آهو و گوزن در گنجیابی :

  • نظریه اول : همیشه در طول تاریخ آهو نقش مهمی در زندگی انسان ها داشته است گاها به یک مخزن یا پناهگاه اشاره دارد و گاهی هم نماد برکت بوده است نقش آهو یا گوزن میتواند روی سنگ قبر باشد اگر نقش یا حکاکی یا تندیس آهو شاخ داشته باشد، ممکن است نمایانگر دفینه یک راهزن باشد جهت دیدش و شکل پاهایش خیلی مهم بوده و ممکن است به یک دستگاه گنج یاب نیاز داشته باشیم.
  • دوم : همچنین میتواند نماد دینداری باشد رهبری ، پیروزی ، تفریح و مردانگی را معنی میدهد نقش آهو یا تندیس آن نشانه قبر زن نیز میباشد همچنین در بحث دفینه نیز اشاره به غار زیرزمینی دارد.
  • سوم : نماد آهو و گوزن اکثرا در قله کوه ها و یا نقطه شروع تپه ها نمایان میشود و باید از آنجایی که نشانه آهو حکاکی شده تا نوک قله کوه همه جا را باید به خوبی بررسی کرد زیرا سر آهو ، شاخ هایش و پاهایش می توانند جهت را به ما نشان بدهند.
  • در آخر نظریه چهارم : در افسانه قدیم یونان به معنی الهه ماه و شکار بوده علاوه بر این در زمینه های مختلفی استفاده می شده است.

معنی و مفهوم نشان آهو و گوزن در دفینه یابی چیست؟

علامت گوزن با توجه به موقعیت آن بر روی سنگ تفسیر می شود در علامت گنج گوزن، اگر علف در حالت ایستاده است گنج در پایین صخره با علامت گوزن قرار دارد ولی اگر گوزن به جلو می دود نشان می دهد که هدف در نقطه اوج دفن شده است محل دفن جایی است که گوزن احساس امنیت می کند.

نماد آهو و گوزن در گنجیابی

اگر آهو نشسته و بدون شاخ است یعنی این علامت قبر است و قبر متعلق به یک زن (آرامگاه زنان برجسته آن دوره) است این زنان با ثروت خود دفن می شدند ثروت آنها از جمله جواهرات ، گوشواره ، گردنبند و … که در زندگی عادی از آنها استفاده می کردند.

علامت گوزن و آهو در کجاها یافت می شود؟

  1. همانطور که از نشانه های گوزن برای گنجینه استفاده و روی قله ها ساخته می شوند و قطعاً علائم دیگری در اطراف این علائم وجود دارد این علائم به عنوان نقطه پایانی تفسیر می شوند شاید یک مسیر پیاده روی ، شاید هر دایره ای را در اطراف نشان می دهد پاهای گوزن ها ، شاخ ها یا زاویه موقعیت آنها اطلاعاتی را در مورد جهت حرکت گنج به شما می دهد.
  2. علائم گنج گوزن اغلب محل غارها را نشان می دهد اگر این علائم بیش از یک یافته غار داشته باشد نشانه هایی که ما آن را آخرین نقطه می نامیم در داخل یا قسمتهایی از غار جستجو می شود بنابراین درک می شود که کدام غار است گوزن و آهو حیوانات ظریفی هستند که در مناطق صخره ای زندگی می کنند و این نشان دهنده عشق در روابط حیوانات است علائم گوزنی که در علامت گنج استفاده می شود گاهی نشان دهنده قبر زنان و گاهی گنجی است که در نقاط قله مدفون شده است.
  3. از طرف دیگر علامت آهو و گوزن عموماً در لبه های نهرها و حوضچه ها ، در مناطق جنگلی ، در مناطقی که قاعده آن کمی مسطح تر است دیده می شود و راه حل های این دو نشانه با یکدیگر متفاوت است.

نماد آهو و گوزن در گنجیابی

‫3.5/5 ‏‫(4 نظر)‬
دکمه بازگشت به بالا