فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی و دفینه یابی

مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی معانی بسیار متعددی دارد نشان عقاب در دفینه یابی یکی از نمادهایی است که در کشورمان تقریبا به ندرت یافت می شود پیش از آن که به رمزگشایی نماد عقاب بپردازیم لازم است در خصوص دلیل استفاده این نشان ، توضیحاتی ارائه شود.

مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی

دلایل و توضیحات استفاده از نشان تندیس عقاب در طول گذشتگان :

عقاب ( و شاهین ) در باور ایرانیان پیش از زرتشت ، پرنده ای مقدس بوده است ایرانیان عقاب را خدای طوفان ، سرور پرندگان ، نماد قدرت ، خوش یمن ، مظهر آسمانها و نشان پادشاهی ایرانیان می دانستند در زمان زرتشت نیز این تقدس ادامه یافت و با ذکر نام عقاب در اوستا ، بر تقدس عقاب دامن زده شد در بند سی و چهارم اوستا ، زرتشت از اهورا مزدا سوال می پرسد که در مقابل مردم بد ذات و بدخواه چه کنم؟؟

اهورا مزدا پاسخ می دهد پری از عقاب را برتن خود بمال و یا به تعبیری با خود همراه داشته باش از آن پس بر تقدس عقاب افزوده شد به طوریکه برخی پری از عقاب ، همراه خود داشتند تا بر توانایی ایشان افزوده شود بسیاری از بزرگان نیز ، در هنگام فوت و دفن ، در کنارشان پری از بالهای عقاب قرار می گرفت و یا سپر ایشان به پر عقاب آراسته می شد تا هم از تقدس عقاب بهره مند شوند و هم بر توانایی ایشان افزوده شود و هم در مقابل جادوی بد سیرتان ، پیروز و سربلند باشند .

عقاب به همین دلیل ، پرنده ای بود که بسیار مورد توجه شاهان و شاهزادگان و بزرگان زمان ، بوده است به طوری که عقاب را پرنده ای درباری می نامیدند و مردم عادی از آن بی بهره و یا کم بهره بودند .به همین دلیل است که نماد عقاب را ، منسوب به شاه و یا شاهزاده می دانند .

مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی به دو صورت است :

 • تندیس کامل عقاب
 • تندیس عقاب حک شده (سردیس عقاب)

تندیس عقاب : تندیس ها و سردیس ها تفسیر بسیار ساده ای دارند . زیرا تندیس ها و سردیس ها یا بر بالاترین نقطه مشرف بر مقبره یا مزار قرار می گرفته و یا بر بلند ترین صخره خود مقبره یا مزار قرار می گرفته است . اگر زیر پای تندیس عقاب شرایط مقابر را نداشت بی گمان نگاه تندیس عقاب ، مشرف بر مزار است که فاصله دوری نخواهد بود و کمتر از ده متر (بیشترین حالت 10 متر است) با مزار فردی بلند پایه روبرو خواهید شد .

در مکانهایی که تندیس عقاب بر بالای بلندی قرار گرفته و مکان موردنظر مانند وی انگلیسی V یا هفت می باشد به طوری که در زیر و پایین نماد عقاب ، دره قرار گرفته و روبروی عقاب شیب تپه ای بلند است و در اطراف عقاب شرایط مقابر و مزار نیست شما با دفینه ای که به قصد پس انداز صورت گرفته روبرو هستید و درب ورودی دالان ، در تپه یا بلندی روبرو قرار دارد در جهت نگاه عقاب صخره ای بلند خواهید یافت که در بی پلمپ شده در خود دارد .

عقاب حک شده : کمی متفاوت از تندیس است . عقاب حک شده نشانه آخر نیست و در جهت نگاه عقاب باید به دنبال نشان آخر بگردید . از علایم همراه  نشان عقاب می توان به جوغن مستطیل حک شده اشاره کرد زیرا در کنار تندیس ها ، معمولا مستطیل و مربع به کار می رفته است از دیگر نشان های همراه عقاب ، مخصوصا عقاب حک شده ، به مار و افعی می توان اشاره کرد .

نظریه های مختلف درباره چگونگی قرارگیری نشان عقاب در دفینه یابی

 1. اگر عقاب در حال پرواز است باید غاری را در کوه مقابل جستجو کرد این غار یک غار بسته است و درب آن گچ بری شده است.
 2. اگر عقاب نقش برجسته یک بال باز دارد و دیگری بال بسته است ، باید صلیبی را در دشت پایین جستجو کرد ، این صلیب باید نزدیک آبشار باشد.
 3. اگر مار روی پای عقاب وجود دارد ، پول راهزنان است ، اجناس در آنجا هستند و مجموع اجناس 20 کیسه است ، این تنها بخشی از پول است ، پول واقعی به طور متوسط ​​100 قدم ، جایی که عقاب به دنبال آن است.
 4. اگر سر عقاب وجود دارد ، این به معنی ورودی است ، ورودی 1 متر زیر است ، بدون گرفتن مقداری خاک نمی توانید ورودی را پیدا کنید ، پس از پیدا کردن ورودی ، یک تونل با طول معمولی وجود خواهد داشت مراقب باشید ، ممکن است تونل به دام افتاده باشد ، 2 اتاق در انتهای تونل وجود داشته و هر دو پر خواهند بود.
 5. گنج عقاب فراوان است ، علاوه بر مقدار زیادی طلا ، مقدار زیادی مواد جنگی وجود دارد ، به طور کلی مقبره سرباز با موقعیت بالا است ، ما آن را آرامگاه ژنرال می نامیم.
 6. عقاب و شیر شبیه یکدیگرند ، یکی رهبر سیاسی ، آن پادشاه است و دیگری رهبر نظامی ، ژنرال. هر دو کالای بیشتری از آنچه گنج یابان تصور می کردند ، دارند.
 7. عقاب علامت مطمئنی از گنج است ، اجناس آن با تله گذاری در محوطه ای بسته قرار گرفته است تله با سقوط سقف بالا کار می کند ، همه خطرات عقاب از بالا ناشی می شود.
 8. اگر عقاب در مکانی باشد که دسترسی به آن بر روی یک سنگ شیب دار دشوار است ، رو به مکان دقیق است ، سکه این عقاب در زمین روی زمین مسطح قرار دارد ، اگر خاک 1 متر گرفته شود ، ورودی می تواند یافت می شود.
 9. اگرچه عقاب با شاهین و شاهین مورد انتقاد قرار می گیرد ، اما در موقعیت بالاتری قرار دارد ، وضعیت آن بالا است و پول زیادی دارد.
 10. اگر عقاب در حال پرواز است باید غاری را در کوه روبرو جستجو کرد این غار یک غار بسته است و درب آن گچ بری شده است.

مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی

سوالات متداول در مورد معنی و مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی :

 • علامت عقاب روی سنگ چیست؟
 • عقاب در گنج به چه معناست؟
 • چگونه می توان گنج عقاب را پیدا کرد؟

علامت عقاب از جمله علائم ویژه است. این خاص است زیرا عقاب نماد قدرت بوده و علامت عقاب معمولاً قبر یک سرباز جنگجو شجاع است که با اموال خود دفن شده است علامت عقاب را می توان بر روی سنگ به اشکال مختلف یافت عقاب معمولاً نمایانگر کالاهای بارگیری شده است.اگر علامت عقاب روی صخره ای که در آن قرار دارد شکار می کند ، گنج و ورودی در زیر آن صخره قرار دارد.

اگر عقاب در موقعیت شکار به جلو نگاه می کند این دو معنی دارد :

اولین معنی : اشاره به قبر در جهتی است که به نظر می رسد. این آرامگاه دارای سه اتاق و دو اتاق تله است از آنجا که عقاب از بالا به طعمه خود نزدیک می شود ، دام این اتاقها سقوط سقف است اتاق دیگر اتاق دفن است و طلا در این اتاق یافت می شود.

معنای دوم : اشاره به تپه ای بلند با شکل حیوانات شکار در جهت عقاب دارد. گنج در زیر علامت روی این تپه قرار دارد.
اگر عقاب مار شکار کرده است نشان دهنده سودجویی این دوره است یک سوراخ غار یا یک سنگ بزرگ که با ملات هوروزان پوشانده شده است باید در جهت عقاب جستجو شود.

مفهوم تندیس عقاب در گنجیابی

‫3.3/5 ‏‫(4 نظر)‬
دکمه بازگشت به بالا