فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر نماد شتر در گنجیابی و دفینه یابی

نمنماد شتر در گنجیابی آناتولی تاریخ عمیقی دارد که قلب خود را به روی تمدن های مختلف باز کرده است علاوه بر این تاریخ بسیاری از تمدن ها، دولت ها و امپراتوری ها آن را پذیرفته اند در زمان های قدیم حفاظت از سنگ های قیمتی، جواهرات و طلا که ارزش پولی داشتند به دلیل نبود سازه هایی مانند بانک ها در آن زمان بسیار دشوار بود در این دوره ها افرادی که جواهرات داشتند برای محافظت و مخفی کردن اجناس خود در برابر دزدان و دزدان، اشیای با ارزش را با برخی نشانه ها مخفی میکردند یکی از این نشانه‌ها ساختن علامت شتر در کوه‌ها، اردوگاه‌ها و مناطق نامحسوسی بود که از نظر موقعیت مکانی اهمیت ژئوپلیتیکی دارند و این مواد با ارزش مادی را پنهان میکردند.

نماد شتر در گنجیابی

نماد شتر در گنجیابی به چه صورت هایی ممکن است دیده شود عبارتند از :

 • شتر نشسته
 • در حال راه رفتن
 • ایستاده
 • شتر راهپیمایی
 • ساختن کوهان شتر با احتیاط
 • و …

بررسی و تفسیر انواع نمادهای شتر در گنج یابی :

 • شتر نشسته : وقتی این نماد را میبینید یعنی گنج از زیر صخره یا در غار بیرون می آید همچنین در اینجا در تعدادی از علائم مختلف جستجو میشود به عنوان مثال ؛ بسیاری از علائم مختلف مانند سنگ به شما نشان میدهد که به دنبال چه هستید به شتر فرو ریخته نیز معروف است همچنین بیانگر این است که گنج و دفینه شتر در غاری متصل به مرداب یا سنگ بستر دفن شده است.
 • ایستاده : همانطور که میتوانید تصور کنید دفینه این نماد زیر صندلی او است وقتی بین 4 پای این علامت دقت کنید میبینید که یکی از آنها بزرگتر است بنابراین شما میتوانید گنج را با جلو رفتن در جهت آن پا پیدا کنید و دفینه آن در 3-1 متری محل آن است برای یافتن ملک این شتر به پای شتر نگاه میشود در شتر ایستاده یکی از چهار پای شتر بزرگتر است به سمت پای شتر بزرگ نگاه کنید در نزدیکی اینجا فواره ها، چشمه ها و مکان های قدیمی وجود دارد اگر در مناطق اطراف غار وجود داشته باشد گنج در غار پنهان است.
 • در حال راه رفتن : یعنی دفینه در پیش است اما اگر بر شتر بار باشد به این معناست که ممکن است دفینه نزدیکتر از حد معمول باشد زیرا شتر قدمهای آهسته برمیدارد در اینجا باید با جست و جو در یک خط مستقیم در جهت راه رفتن به دنبال نشانه دوم بود.
 • شتر راهپیمایی : اگر شتر ایستاده دارای کوهان کلفت و بار سنگین باشد نشان دهنده وسعت گنج و دفینه است شتر متحرک منطقه وسیعی را مورد خطاب قرار میدهد و به سمت نشانه های دیگر هدایت میشود بیشتر علامت دوم عبارت است از صلیب (نماد صلیبقبر حکاکی شده، نشانه های کنده کاری شده، صلیب و نعل اسبی که بعداً به صخره اضافه شده است زیرا علامت دوم نشان دهنده مکان یافتن گنج است.
 • ساختن کوهان شتر با احتیاط : اگر نقوش برجسته با کوهان شتر تزئین شده و به شکل درشت ساخته شده باشد نشان از تومولوس موجود در منطقه است در اینجا اگر شتر یک کوهان داشته باشد تپه است اگر دو کوهان باشد دو قوز روبروی هم باشد کوهان پیامدهای جدی برای اندازه گنجینه از نظر ساختار آن دار بزرگ شدن بیش از حد قوز نشان میدهد که ماده خطرناکی در تومولوس وجود دارد و این خطر نشانه گاز سمی یا تله های نصب شده است به همین ترتیب شتر کوهان دار دارای خواص بسیار زیادی است که از تومولوس نشات میگیرد.

نماد شتر در گنجیابی

در حالت کلی نشان شتر در گنج یابی به چه معناست؟

 • اولا ؛ اگر پشت یک شتر بزرگ شتر کوچک دیگری باشد باید در آنجا سنگ بستر باشد که شما میتوانید آنچه را که به دنبال آن هستید در زیر آن سنگ پیدا کنید.
 • ثانیا ؛ اگر نزدیک شتر کوچک صلیب دیدید به شتر پشت کنید و ۱۱ ذراع به عقب برگردید. شما می توانید دقیقا 19 قوطی طلا پیدا کنید با این حال، توده بزرگی از سنگ روی آن وجود دارد.
 • به عنوان سوم ؛ اگر نماد شتر 2 تا باشند درست جلوی شتر جلویی به زمین میزنید که وزنش 12 اوکا است چون خالی است کمی ترسناک است اما نشانه خوبی میباشد از آنجا به یک راهرو 13 پله ای فرود می آیید آنجاست که گنج واقعی نهفته هست زیرا شما در قلمروی متعلق به یک پادشاهی هستید شما گنج پادشاهی را یافته اید اکنون وزن و ارزش آن را محاسبه کنید.
 • چهارم ؛ اگر شخصی باشد که شتر را میکشد احتمالاً طناب حلقه ای مانند زنجیر دارد شما باید به اندازه تعداد حلقه های این رشته جلو بروید.
 • پنجم ؛ گوش شتر به دفینه اشاره میکند.

برخی از علائم روی چوپان یا شتر به سیستم اعداد o اشاره دارد که عبارتند از :

شتر چوپان : اگر در مقابل شتر چوپان باشد چوب چوپان مهم است مواظب باشید این چوب به تپه ای در شیب مقابل اشاره میکند این تپه ای است که مقداری از کالا را از آن میبرند اگر چوپان در حال پیاده روی باشد مسافتی برای رفتن وجود دارد و مکان هایی مانند غارها یا مسافرخانه ها در آینده جستجو میشود اگر چوپان شتران را با لنگ میکشد این لنگ به حرف U با دهان باز تعبیر میشود که منادی غار باز است.

و شتر الاغ : اگر شتر با الاغ باشد تعداد شترها حداقل 3 عدد است این همان شتری است که پول را با آن عوض میکنیم همه این علائم باید در یک سنگ عمودی باشند اینجا شتر گندیده به سنگ چوپان مینگرد و سنگ چوپان به غار مراقب باشید این غار یک تله است.

نماد شتر در گنجیابی

نظرات مختلف جستجوگران گنج در مورد نشان شتر در دفینه یابی :
 • اگر گردن شتر کشیده و سر به بالا بود تفسیر متفاوت میشود پس نقطه کاوش این نماد دقیقا کنار خود نماد در کنار تک سنگ موجود در عمق بالای هشت متر وجود دارد این نماد دارای سربار میباشد وهمینطور در کنار تل خاکی به دلیل ایجاد رخ روی کوهان قبری مهم نیز وجود دارد که بی ارتباط با صاحب نماد و مال نیست.
 • همچنین نماد شتر در گنجیابی معمولاً به صورت شکلی که روی سنگ کشیده شده به نظر نمیرسد در عوض به عنوان یک جسم بزرگ به نظر میرسد که میتوانید از دور آن را ببینید از آنجایی که علامت شتر گنج به راحتی قابل توجه است سوراخ هایی در آن وجود دارد با این حال اگر موفق به دیدن شتری شوید که قبلاً توسط کسی ندیده است میتوانید خود را بسیار خوش شانس دانسته و همچنین با استفاده از خرید دستگاه گنجیاب به جستجو و کاوش آن منطقه پرداخته و به گنج و دفینه خوب برسید.
 • نقش برجسته های شتری که بر روی صخره ها ساخته شده اند نشانه های بسیار ارزشمندی هستند زمین شناسان متخصص، محققان و دوستداران گنج قدر این علامت را به خوبی میدانند اگرچه اکثر علائم در کشور ما برطرف شده است اما اگر این علائم در مناطق کوهستانی کشف نشود میتواند منبع درآمدی جدی باشد.
 • نماد شتر در گنجیابی بسته به محل آنها تفسیرهای متفاوتی داشته اند اگر 2 نماد شتر در یک محوطه ترسیمی باشد و شترها پشت سر هم ردیف شوند احتمالاً 11 ذراع جلوتر به سمت جهتی که شترها رو به رو هستند،محوطه ای با سنگ پوشیده شده است.
 •  اگر در کنار یکی از شترها 2 علامت ضربدری وجود داشته باشد 19 قوطی طلا در زیر یک منطقه سنگی مرتفع مانند کوهان شتر پنهان شده است که در قسمتی که غول ها به آن نگاه میکنند کاملاً سنگ است.
‫3.1/5 ‏‫(7 نظر)‬

یک دیدگاه

 1. اگه شطر تک کوهان باشه و رویه شیب کوه باشه و جلوش سنگی باشه مثل سر ادم که به شطر نگاه میکنه و پشتش یه کوه کوچولو این چه معنی داره

  12
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا