فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر نماد صلیب در گنجیابی چیست؟

نماد صلیب در گنجیابی بیشتر برای نشان دادن مقبره های مربوط به دوره بیزانس استفاده میشود به طور کلی همه صلیب ها برای محافظت ساخته شده اند به عنوان مثال نماد صلیب روی دیوار خانه قدیمی وظیفه محافظت از خانه را بر عهده دارد در حالی که صلیبی که روی زمین در زمینه ساخته شده است وظیفه حفاظت از مقبره یا پول را بر عهده دارد.

 نماد صلیب در گنجیابی

نظرات مختلف جستجوگران در مورد تفسیر نماد صلیب در گنجیابی :

 • یک صخره در منطقه جنگلی یا یک علامت برجسته صلیب در ورودی غار نشان میدهد که گنج در این منطقه وجود دارد.
 • اگر راه حل این علامت یکی از بازوهای علامت بعلاوه باشد باید پشته ها یا غارهای این جهت را بررسی کنید.
 • اگر در ورودی غار حک شده باید به این نکته توجه کرد که آیا مقبره های سنگی در آنجا وجود دارد یا خیر؟
 • وقتی علامت صلیب دوزی شده و برجسته باشد نشان میدهد که آرامگاه یک کشیش کلیسا در نزدیکی آن قرار دارد.
 • تعداد زیاد نماد صلیب ها مشخص کننده تعداد گورهای یافت شده در منطقه میباشد.
 • نقش برجسته نماد صلیب ساده تراشیده شده در صخره بیشتر دارای وظایف هدایت و توصیف راه رسیدن به گنج میباشد.
 • در صورتی که صلیبی کشیده شده و صورت آن به طرف خورشید باشد در اینصورت باید به پشت آن صلیب نگاه کنید.
 • اما اگر صلیب رو به شمال باشد تله در جنوب است زیرا صلیب به این معنی است که خود را در برابر جنوب محافظت کرده است.
 • و …

نماد صلیب در گنجیابی

علامت صلیب در نشانه گنج و دفینه

علامت گنج صلیب با توجه به شکل نماد تغییر میکند بیش از یک علامت صلیب در گنج یابی استفاده میشود که برخی از آنها مربوط به گنج و برخی دیگر مربوط به گور میباشد و همچنین برخی از صلیب ها به عنوان نمادهای مذهبی مورد استفاده قرار گرفتند علامت صلیب یک نماد مذهبی میباشد معمولاً برای محافظت از مکانی کشیده و ساخته میشود و در خانه ها ، کلیساها ، صومعه ها و مقبره ها رایج ترین مکان هایی هستند که میتوان در این مکان ها نماد صلیب را یافت بنابراین وقتی علامت صلیب را میبینید احتمال یافتن چنین مکانی بسیار زیاد هست.

نشان صلیب و معنی و مفهوم آن در دفینه یابی :

ما نوشته ایم که علائم نماد صلیب در گنجیابی تقریباً برای مقصدهای حفاظتی ساخته شده که این خانه کلیسا یا نزدیک قبر میباشد به طور خلاصه علامت صلیب را میتوان در هر نقطه ای که میخواهند محافظت شوند نشان داد و به راحتی میتوان فهمید که صلیب برای چه چیزی ساخته شده است.

نماد صلیب در گنجیابی

 1. اگر صلیبی در وسط کفش وجود داشته باشد قطعا یک غار وجود دارد این غار در دو جا ثروت داشته و داخل غار یک گذرگاه باریک میباشد که به راست منتهی میشود در داخل این گذرگاه باریک 3 توده ثروت وجود دارد که در حال حاضر در این قسمت پیکان روی دیوار سمت راست ورودی انبار را نشان میدهد که نمی توانید مستقیم از انبار وارد شوید در اینصورت کنار آمده و یک شانه خود را بچسبانید و از آنجا عبور کنید.
 2. ولی اگر نماد صلیبی در دایره وجود داشته باشد مربوط به زمان روز است نشان میدهد که در چه ساعتی از روز به سمت خورشید حرکت میکند اولین آن بین 10 تا 16 بعد از ظهر است و یک صخره برجسته در این جهت وجود دارد که ما آن را سینی سنگ مینامیم و بالای این صخره مانند یک مبل صاف است که کناره های آن پر از زخم های مرطوب است و در اینجا مقبره ای بزرگ به عمق 4 متر وجود دارد.
 3. بال های علامتهای متقاطع که ما آنها را بت خانوادگی مینامیم همیشه بصورت خمیده به سمت بیرون به تصویر کشیده شده اند در حالی که علائم صلیبی خطاب به یک قبر واحد به داخل تصویر شده بسیار معمول هست که دقیقاً به منظور حفاظت از منطقه ساخته شده اند.
 4. علائم گنج صلیب که به صورت عمودی بر روی صخره ها ساخته شده اند و بال پایین آن بلند هست آنقدر معنی دار هست که نمیتوان آنها را نوشت علائم آنها میتواند در هر طرف، پشت، جلو، راست و چپ باشد و اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد نقطه مقابل آن است و دومین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که ببینیم بالها کوتاه یا بلند هستند.
 5. به نقطه ای که خورشید در ظهر است توجه کنید اگر صورت نماد صلیبی در هنگام ظهر رو به خورشید باشد در اینجا ما به پشت صلیب نگاه میکنیم و اگر صورت یک صلیب رو به شمال باشد به هیچ عنوان پشت این صلیب را نگاه نکنید.
 6. هنگامی که نماد صلیبی در زیر صخره وجود داشته باشد به این معنی میباشد که شما در مکان مناسب هستید و این نشانه سوگند درست است که این مقبره دارای 2 طبقه بوده و زیر مقبره یک جلد ورودی وجود دارد هنگامی که پوشش برداشته میشود نردبان 7 پله ای در پله سوم فرود می آید مراقب باشید زیرا می تواند استخوان ساق پا را در اینجا بشکند در صورت حذف تله و ورود، با 1 اتاق پر از ثروت و دفینه روبرو خواهید شد که می توانید به کمک دستگاه طلایاب و گنجیاب بررسی کنید که آیا طلسمی وجود دارد یا خیر؟
‫4.3/5 ‏‫(6 نظر)‬

‫2 دیدگاه ها

 1. درود

  با تشکر از دوستان گرامی که زحمت این تحقیقات را کشیده‌اند، لطفاً جملات کلیدی را مختصرتر بیان کنید و از توضیحات کلیشه ای و پیش پا افتاده که تاثیری ندارند استفاده نکنید تا بتوان از مقدار فضا و شرایط موجود استفاده مفید تری ببریم و جامع و کوتاه و مختصر فقط موارد کلیدی را بیان کنید تا مخاطب زخمی نشود. سپاس

  5
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا