فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

قبرشناسی در گنج یابی | قبرها در علم آثار و نشانه ها چه نقشی دارند؟

قبرشناسی در گنج یابی | بسیاری از مردم عقیده دارند که قبرستان گبریان متعلق به کافران است ولی این موضوع درست نیست گبر یعنی غیر مسلمان و به کسانی که غیر مسلمان بوده اند بی دین گفته نمیشود گبریان دین زردتشت داشتند حال میخواهیم بررسی کنیم که قبرهای دوران قبل از اسلام به چه شکلی بوده اند و نوع دفن کردن اجساد به چه صورت بوده است.

قبرشناسی در گنج یابی

قبرشناسی در گنج یابی به چه صورتی بوده است؟

  • در زمان پیش از اسلام قبر زنها گرد و مدور بوده است و قبر مردها به صورت مستطیل بوده و قبر بچه ها به صورت مثلث بوده است بعضی ها را نیز در خمره میگذاشتند.
  • در تمام قبرهای گبری حداقل یک کاسه آب و یک کاسه غذا گذاسته میشده است که کسی که میمیرد از گشنگی و تشنگی عذاب نکشد.
  • در بسیاری از قبرهای گبری لوازم مورد نیاز فرد نیز گذاشته میشده است که بستگی به پول داری یا بی پول بودن مرده است.
  • مردگان پول دار ظروف طلا و اجناسی مانند شمشیر زره و خیلی چیزهای دیگر به همراه دارند ولی مردگان بی پول و بیبضاعت اموال کمتری با خود به همراه دارند یا اموال آنها از فلزات ارزشمند نیست.
  • نوع دیگر قبرها قبر پیغمبری است که اگر شما آن را بشکافید هیچ چیزی درون آن یافت نمیشود نه جنازه نه اموال این قبرها چند پوش هستند وتازه از قبر راهی دارد برای جایی دیگر که جنازه و اموال آن در آنجا هست.
  • در قبرشناسی قبرهایی نیز وجود دارد که به صورت ایستاده است این قبرها متعلق به یک سری از ایرانیان است که معتقد بودند آنها را باید ایستاده به خاک سپرد.
  • بسیاری از خلاف کاران را نیز به صورت ایستاده در میان دیوارهای قلعه ها و جاهای دیگر زنده به گور میکردند که خود اینها به نوعی قبر ایستاده تبدیل شده است.

انواع قبرها در گنج یابی و دفینه یابی :

  • قبر کشویی : بعضی از قبرها به صورت کشویی است که مربوط به رومیان بوده که در ایران با آئین خودشان دفن شده اند.
  • دخمه ای : یک نوع قبر هم داریم که به آن قبر دخمه ای گفته میشود که نمونه آن در تخت رستم پیدا شده است.
  • خمره ای : جنازه قبرهای خمره ای همیشه به صورت نشسته بوده و جنازه آنها را به صورت نشسته در خمره گذاشته و دفن میکردند.

قبرشناسی در گنج یابی

وقتی در جنگها جنگجویان میمردند آنها را با اموال و لباسهایشان و زره دفن میکردندکه نمونه این قبرستان در چهاربداران در نزدکی مرز ترکیه موجود میباشد که شاه اسماعیل اول در جنگ با عثمانی شکست خورد و بیست و هفت هزار کشته داد که همه آنها با لباسهای رزمشان دفن شده بودند.

نحوه بازگشایی قبرها در گنج یابی :

در گذشته ما گورستان های دسته جمعی نیز داریم که متعلق به افراد مریض است در جاهایی که وبا یا طاعون می آمده جنازه افراد را به صورت دسته جمعی دفن میکردند.

در همینجا یک مطلب بسیار مهمی را در رابطه با قبرشناسی در گنج یابی برایتان بگویم
و آن اینکه کسانی که قبری را میشکافند خیلی باید مواظب باشند
و بفهمند که جنازه مریض هست یا نیست!
و حتما باید استخوان شناس باشند و یا بتوانند استخوان اشخاص مریض را
از استخوان افراد سالم تشخیص دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

همیشه وقتی میخواهید قبری را باز کنید حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید.

جنازه هایی که در غارها و ذاغه ها میباشد و جنازه هایی که در صحرا میباشد و جنازه هایی که در کوهستان ها میباشد از نظر ماهیت کاملا با هم متفاوت است.
هر قبرستان و هر کوری دارای اموال نمیباشد چون بسیاری از مردم فقیر بوده اند و بدون اموال دفن میشدند.
در هر قبرستان تعدادی قبر سلطانی وجود دارد که دارای اموال میباشند که بایدنتوانید آنها را تشخیص دهید و از روی بعضی شواهد تشخیص آنها امکان پذیراست اکثر گورستانها در سینه کشی ها و کنار رودخانه ها میباشد دربسیاری از قبرستانها یک چهارطاقی نیز میباشد که نشان میدهد در میان آن چهار طاقی شخص مهمی فوت کرده است و اکثرا دارای اموال میباشند.

قبرشناسی در علم آثار و نشانه ها :

در ایران قبرهای یهودی نیز بسیار است که نوع قرار کرفتن سنگ آنها متفاوت است و میتوان از روی سنگ قبر فهمید که این قبر متعلق به یک یهودی است.(سنگ قبر یهودیان دارای فلش است)
و مطلب آخر مبحث قبرشناسی در گنج یابی در مورد کسانی که به حفاری میروند و میگویند در سه متری یا چهار متری یک طابوت طلا یا یک جنازه مومیایی پیدا کرده ایم اینها همه دروغ است شخصیت هایی را که در طابوتش طلا یا نقره یا سنگ یشم میگذاشتند همیشه در عمق بالای بیست متر دفن میکردند و در عمق کم اینکار انجام نمیشد.

قبرشناسی در گنج یابی

برای این جنازه ها حتما اطاقی از ساروج درست میکردند و آن را آنقدر پایین میبردند که از گزند جانوران خاک به دور باشد و همچنین دزدان نتوانند گزندی به جنازه و اموال آن بزنند در کنار این جنازه ها حتما اموال فراوان وجود دارد و کنیزان و نوکران آنها را نیز با جنازه اربابشان زنده به گور میکردند پس اگر کسی گفت جنازه ای در آورده بدون اموال بدانید که احتمال دروغ گفتن آن زیاد است.

اگر قصد خرید بهترین و پیشرفته ترین دستگاه فلزیاب را دارید به آدرس لینک ما مراجعه نمائید.

قبرشناسی در گنج یابی

‫2/5 ‏‫(2 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − یک =

دکمه بازگشت به بالا