فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر نماد تفنگ در گنج یابی

تفسیر نماد تفنگ در گنج یابی نشان دارایی راهزنان گنج است راهزنان علامت تپانچه را روی گنجینه های مدفون خود نقاشی می کردند در علامت گنج روی سنگ ، تفنگ به معنی گنجینه کامل است علامت تپانچه مربوط به دوره عثمانی است.

نماد تفنگ

تفسیر نماد تفنگ در گنج یابی :

  • اشیای غیر طبیعی در ۱ الی ۲۵ قدمی جلویش باید جستجو شود.
  • اگر تفنگ منفجر نشده دفینه متعلق به دوران صفوی می باشد.
  • در جهت لوله تفنگ، باید کاوش انجام شود اگر نقش تفنگ منفجر شده وجود داشته باشد، دفینه در مسافت های دور تر میباشد.
  • وقتی نقش تفنگ منفجر نشده وجود داشته باشد، دفینه در مسافت های نزدیکتر می باشد.
  • نقش تفنگ به شکلی رسم شده باشد که گلوله در حال خارج شدن از آن باشد، تعداد گلوله ها و فاصله بین آنها مهم می باشد.
  • در صورتی که روی تفنگ علامت صلیب یا ضربدر وجود داشته باشد، دفینه در ۴ قدمی آن بوده و با دستگاه فلزیاب قابل تثبیت می باشد.
  • در صورتیکه تفنگ ترکیده باشد، ۶۰ تا ۷۰ متری را نشان می دهد.
  • هنگامیکه یک اسلحه لوله ای در بالای سنگ وجود داشته باشد ، یک قوس متوسط ​​در ضلع شمالی این تپه قابل مشاهده است.
  • اگر اسلحه در حال بیرون آمدن گلوله است ، تعداد گلوله ها و فاصله بین گلوله ها مهم است در حالی که آخرین گلوله بسیار مهم است این احتمال وجود دارد که آن نشانه راهزن بوده و گنج در چند قطعه دفن شده باشد.

نشانه و معنی تفنگ (تپانچه)

این علامت که بیش از یک معنی دارد ، روشی است که عثمانی ها نیز از آن استفاده می کردند بررسی اشیاء اطراف این علامت بسیار مهم است. نحوه و جهت حکاکی اسلحه بر روی سنگ سرنخ هایی درباره گنج به ما می دهد اگر تفنگ رو به جنوب باشد ، قطعاً در جهتي كه رو به رو است قوسي وجود دارد و اين قوس از چشمه تغذيه مي شود این چشمه در زمستان جاری است و در تابستان خشک می شود. یک صخره در نقطه نظر ظاهر می شود که با نگاه کردن به نقطه ای که آب از قوس خارج می شود ، تراز می کنید. این سنگ معمولاً صخره ای نیست که متعلق به آن منطقه باشد جهت صخره همان جهت اسلحه است.

نماد تفنگ

علامت تپانچه و راه های رمزگشایی دفینه آن :

اول از همه اجسامی برخلاف ناحیه ای وجود دارد که 25 پله به طرف آن است تحقیقات در جهت بشکه انجام می شود اگر تصویری از تفنگ منفجر شده وجود داشته باشد از محلی که محل دفن بر روی صخره قرار دارد دورتر است اگر منفجر نشده باشد ، دفن در جایی نزدیکتر است اگر گلوله ها روی علامت تپانچه تصویر شده اند ، تعداد گلوله ها و فاصله بین گلوله ها مهم است.

اگر علامت تپانچه رو به جلو باشد ، نشان دهنده یک نقطه برجسته در فاصله 20-25 متر است که این نقطه می تواند یک تپه ، چشمه ، غار یا صخره باشد در محل احتکار ، تپانچه شامل ارزشمندترین دارایی راهزنان است راهزنان عموماً در مناطق صخره ای و کوهستانی زندگی می کردند و اموال مردم را در معابر دره های عمیق مصادره می کردند از آنجا که علامت تفنگ در گنج نماد مقدار زیادی کالا است ، لازم است در جهت اسلحه حرکت کنید.

‫1/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا