فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

ساختار قبر در گنج یابی و دفینه یابی چگونه است؟

ساختار قبر در گنج یابی انواع مختلفی دارد که به دو قسمت دسته بندی میشود که در ذیل به توضیح کامل آنها می پردازیم پس با ما همراه باشید.

انواع ساختار قبر در گنج یابی و دفینه یابی :

  • ساختار قبر سرداری
  • قبرهای عیلامی

ساختار قبر سرداری در گنجیابی :

 قبر سرداری دوره های خاصی دارد و در هر دوره به یک شیوه خاصی دفن میشدند ولی آثار و شواهد آنها در بالای قبر یکی است
نماد قبرهای سرداری سنگ کاسه و جوغان است که در مکان هایی مانند منطقه جنگی، اراضی و نوک تپه های قلعه حساب وجود دارد که به وفور هم دیده میشود ولی یک سری از این سنگ کاسه ها متعلق به زمان اسلامی هستند که داخل قبرها چیزی به جز شمشیر یا تسبیح بیشتر دیده نمیشود مگر اینکه بعد از جنگ به دلیل کمبود وقت آن را با تمام تجهیزاتش دفن کنند و حتی پیش آمده که قبر کاملا خالی بوده است.

ساختار قبر در گنج یابی

 البته این قضیه برای زمان اسلامی صدق میکند و در زمان قبل از اسلام داخل این قبرها کلی اشیاء زینتی میتوانید پیدا کنید این قبرها در اکثر مواقع در روی خود سنگی که کاسه حجاری شده وجود دارد به این شرط که در کنار کاسه یک حجاری مربع هم وجود داشته باشد در این صورت روی خود سنگ بزرگ را باید با دقت بررسی کنید.

ساختار قبرهای عیلامی در دفینه یابی :

قبرهای عیلامی خیلی کم دیده میشوند چون از تاریخ آنها زمان بسیار زیادی گذشته و کاملا تخریب یا به زیر خاک فرو رفته اند ولی ساختار این قبرها به این صورت است که سنگ استوانه ای در قسمت سر وجود دارد و طول این قبرها حتی به ۳ الی ۴ متر هم میرسد و عمق قبرها به ۳ متر هم میرسد و بعضی هم در ۶۰ سانتی از زمین هستند.

ساختار قبر در گنج یابی

در بعضی از سنگ قبرها به خط میخی آشوری حکاکی شده که نام فرد فوت شده است و دفینه در قسمت پهلو و سر گذاشته میشده و جسد هم به صورت جمع شده و سر آنها به سمت شمال قرار گرفته شده اند اشیایی که همراه آنها دفن میشده طلا و نقره و مفرغ بوده و در قبر زنها هم نقره و مفرغ و سنگ های قیمتی که در درون ناف و روی چشم آنها قرار میگرفته است.

خاک حکمت و سنگ قبر در دفینه یابی :

خاک حکمت یا گِل حکمت از موادی تشکیل شده که شبیه سیمان و بتون ساخته میشدند (نوعی ساروج) و دفینه ها را در قالب اتاقک ها یا جوغنها به واسطه آن محکم میکردند برای اینکه بفهمیم خاک حکمت کجاست بهتر است یک لوله پلاستیکی دو لیتری درست کرده و داخل آن نصف آب و نصف بنزین بریزیم و بعد از مخلوط کردن بر درب اتاقک بریزیم و یا در صخره ای که به نظر میرسد داخل آن کوزه هایی قرار دارد پاشیده میشود اگر رنگ غیر طبیعی دیده شد معلوم میشود که درب به واسطه خاک حکمت بسته شده است.

ساختار قبر در گنج یابی

از این رو برای باز کردن آن درب می بایست با آتش و هیزم آن درب گشوده شود و روشن کردن آتش تنها راه گشودن آن هست زمانی که آتش روشن شد از آن فاصله بگیرید و زمانی که صدای انفجار شنیدید متوجه میشوید که درب باز شده است بعد از باز شدن در به واسطه علمک های آهنی درب را تکان داده و باز کنید دو ساعت آن جا را ترک کنید تا تهویه هوا صورت بگیرد.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب به لینک زیر مراجعه نمائید.

ساختار قبر در گنج یابی

‫4/5 ‏‫(2 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا