فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

علائم دفینه سنگ های عمودی در گنجیابی چیست؟

سنگ های عمودی در گنجیابی و در هنر روم و یونان عنصری مهم میباشد رومیان و یونانیان بر روی این سنگ ها که به شکل ستونها، صخره ها، سنگ قبرها و … میباشد برخی از سمبل ها و اشکال را که مفاهیم مورد نظرشان را در خود جای میدادند حک کرده اند این کار بطور ماهرانه و با اصول زیبایی شناختی انجام شده و هیچ خط و نقطه ای بیجا قرار نگرفته است.

سنگ های عمودی در گنجیابی

منظور از علائم دفینه سنگ های عمودی در گنجیابی چیست؟

  • در هنر مجسمه تراشی هر نقطه از بدن محصول یک تفکر بوده و در هر عضوی از بدن مفهومی گنجانده شده است.
  • تمام این سنگ هایی که همچو ستون از خاک به سمت آسمان نهاده شده اند در اسطوره های زیادی به عنوان موجودی که طالب احترام است بیان شده و همواره مقدس شمرده شده است.
  • هر یک از این سنگها که به یک شکل حکاکی شده بر رویش نوشته شده و نقاشی شده اند گویی رابطه ای تنگاتنگ با روح داشته و بطور کلی یکی از اجزای غیرقابل اجتناب اماکن مقدس محسوب میشدند.
  • سنگ های برافراشته با حالت عمود خود از خاک به آسمان از منظر دینی صعود و نزول و از دیدگاه فلسفی نیز هستی و نیستی را با تمام مفاهیم در سینه خود گنجانده است.
  • زیرا این سنگ های افراشته که نماد تقدس محسوب میشوند تنها به عنوان سنگ موجودد در طبیعت نگریسته نمی شوند.

به همین ترتیب، سنگ همانگونه که از آسمان به زمین آمده به همانگونه نیز به سمت آسمان سربرافراشته است درست به همان شکلی که بنی آدم از خداوند آمده و به او نیز برمیگردد.

تحلیل و بررسی سنگهای عمودی از دیدگاه سایر باستان شناسان :

علاوه بر این سنگ هایی که در زمان فرود از آسمان در خاک فرو رفته اند مفهوم تولد را به همراه دارند باز از این منظر آنهایی که بطور مکعب برافراشته شده اند ماده و آنهایی که بصورت مخروط هستند نر را تمثیل میکنند.

سنگ های عمودی در گنجیابی

انسانهای دوران باستان محراب های خود را از سنگ میساخته اند به اعتقاد آنها سنگ محراب جایی بود که خدا می ایستاد و منتظر شده عهد و پیمان ها را قبول میکرد بعدها همین اعتقاد به شکل مشابهی وارد مسیحیت نیز شده و در ساختمان کلیسا خود را بروز داده است سنگ قفل که در قبه های اصلی کلیسا دیده میشود سمبلی از حضرت عیسی است سنگ های زیرین دیگر هم که معمولا 12 عدد میباشد نمادی از 12 حواریون میباشد.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب به آدرس لینک زیر مراجعه نمائید.

سنگ های عمودی در گنجیابی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا