فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نماد آفتاب پرست در گنجیابی چیست؟

معنی و مفهوم نماد آفتاب پرست در گنجیابی | نشان آفتاب پرست و مارمولک یه علامت اولیه به حساب می آیند که این دو علامت خبر از وجود قبری مهم در اطراف میدهند لذا چون از زمان عیلامیان همواره نماد مهرپرستی بوده است در بعضی جاها هم مشاهده شده که اصلا به قبر یا دفینه مربوط نبوده بلکه فقط مسیر راه شاهی در سینه کش کوهها را نشان داده است.

نماد آفتاب پرست در گنجیابی

برای اطمینان از اینکه نماد آفتاب پرست در گنجیابی به قبر یا دفینه مربوط باشد باید چند ویژگی زیر را در نظر گرفت :

  • باید به صورت برجسته و واضح روی سنگ کنده کاری شده باشد.
  • باید در جای باشد که آفتاب اول صبح بر آن بتابد.
  • دست کم دو علائم دیگر در محدوده باشد ازجمله شتر یا قلعه یا کاسه سنگ.

تحلیل و بررسی نشان آفتاب پرست در دفینه یابی :

برخلاف باور عمومی، استتار تنها دلیل تغییر رنگ آفتاب پرست و رنگ عوض کردن آن نیست. نور، دما و خلق و خو هم در تغییر رنگ آفتاب پرست نقش دارد بنابراین میتوان گفت که رنگ آمیزی در آفتاب پرست ها در واقع نوعی روش برقراری ارتباط و بخشی از زبان بدن و ارتباط غیرکلامی هم محسوب میشود.

تاکنون بیش از ۱۸۰ نوع از گونه های آفتاب پرست شناخته شده است که در اندازه، رنگ پوست و ظاهر متفاوت هستند برخی از انواع آفتاب پرستها در جنگلهای بارانی و برخی در مناطق بیابانی زندگی میکنند در واقع زیستگاه و محل زندگی آفتاب پرست، مناطق گرم است.

از نکات جالب دیگر در مورد زندگی آفتاب پرستها این است که آفتاب پرست توانایی دید ۳۶۰ درجه دارد و در یک‌ زمان میتواند تمام اطراف خودش را ببیند همچنین زبان آفتاب‌ پرست، چسبندگی مخاطی همچون عسل دارد که در شکار طعمه بسیار موثر است روش تولید مثل آفتاب پرست، تخم گذاری است که فقط به خاطر آن آفتاب پرست از درخت پایین می آید و تخم های خود را در خاک دفن میکند.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نماد آفتاب پرست در گنجیابی

‫4/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا