فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

مفهوم نشان کانال آب در گنج یابی و دفینه یابی چیست؟

معنی و مفهوم کانال آب در گنج یابی در دوران باستان بزرگترین عنصری بود که دفینه یاب را گمراه میکرده است در دوران باستان برای حمل آب به نقطه ای دیگر از خاکی که به آن رس گفته میشد لوله های حلقوی شکل توخالی بودند پخته و استفاده میکردند که امروزه به جای لوله های بتنی، آهنی و پلاستیکی استفاده میشود.

کانال آب در گنج یابی

هنگام پیدا کردن کانال آب در گنج یابی به نکات زیر باید توجه کرد : 

  • اگر ضلع داخلی کانال به شکل یک زاویه باشد این معنی یک فاصله طولانی را میدهد که میتوان آن را علامت منطقه نامید.
  • ولی اگر قسمت داخلی کانال به شکل هلال باشد معمولاً به این معنی است که در نزدیکی کانال قرار دارد مانند سایر علائم، اجباری است که در هر کانال 21 پله نگاه کنید.
  • اما اگر بیش از 1 حکاکی در کنار کانال وجود دارد و کانال به کنده کاری ها متصل باشد، میتوان تشخیص داد که گذرگاه های به هم پیوسته در این مقبره ها وجود دارد.
  • وقتی کانالی در کنار تابلوی دیگری وجود داشته باشد، کانال فقط مسئول ارائه مسیر است و به شما میگوید تا کجا بروید.
  • اگر کانال مانند هلال منحنی باشد، میتوان گفت که این مسیر نهر طی میشود، ممکن است طراحی کانال و نهر کناری یکسان باشد باید به این موضوع توجه شود.
  • یکی از نشانه‌ های گنجی که هر یک از ما مکرراً با آن مواجه میشویم علامت کانالی است که در صخره حک شده می‌توان گفت که یکی از ضروری‌های گنج یابی است.
  • اگر بیش از یک کانال روی سنگ با یکدیگر مخلوط شود این نشانه طلسم در گنجیابی است، به آن کانال های مختلط میگوییم.

منظور از کانال آب در گنجیابی چیست؟

کانالهای موجود در صخره رایج ترین علامت گذاری در گنج یابی هستند که اغلب به شما میگویند که به پایین دست بروید گاهی اوقات میتواند جلو باشد و گاهی درست در مقابل صخره که روی آن قرار دارد در حالی که کانال ها با کاسه نذری در کنار آن به آرامگاه میدهند و کانال های ساده یک پیمانه میدهند در حالی که ابعاد کانال 1 سانتی‌متر در 1 ذراع محاسبه میشود گاهی اوقات میتوان آن را به‌ عنوان 1 سانتیمتر محاسبه کرد به ندرت، اندازه گیری آرنج و پا را نیز انجام میدهد.

کانالهای مستقیم به شکلهای بزرگ، کوچک و متوسط ​​ساخته میشوند کانالی که از یک طرف سنگ معمولی به طرف دیگر کشیده میشود یعنی تا آخر مسیر را نشان میدهد. انتهای کانال های متوسط ​​را قبر میگویند و انتهای آن دفینه است کانال های بزرگ روی تپه های غالب اغلب با گنج همراه نیستند زیرا این کانال ها متعلق به تاسیسات زیتون گیری هستند و برای این ساخته شده بود که روغن زیتون از اینجا جاری شود.
کانالهای ساخته شده در سنگهای افقی میتوانند عناصر مختلفی را در فاصله رو به جلو نشان دهند که این تجمع سنگ آشکار است هر چه متفاوت است ولی باید بررسی شود و در آخر لازم به ذکر است که این تابلوی کانال ممکن است برای اهداف بسیار متفاوتی از جمله تخلیه آب ساخته شده باشد تا به نقطه آسیبی وارد نشود.

نشان کانال آب در گنج یابی

هنگام ورود به کانال آب گنج به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

ما راه حل را به این ترتیب انجام میدهیم آب را به آرامی از بالا میریزیم و کانال آب را در اینجا تخلیه میکند ما مشاهده میکنیم که کانال از کجا محافظت میکند و روی آن منطقه تمرکز میکنیم ورودی احتمالی را میدهد علاوه بر این ورودی نیز میتواند در خاک باشد در چنین حالتی ممکن است منطقه وسیعی را از آب دور نگه دارند.

گاهی بنا به ساختار صخره، سنگ تراشی ماهر زمان بر روی صخره ای که مقبره در آن قرار دارد کانال های طولانی باز میکند یعنی اتاق روی صخره قرار داشته و علامت کانال اشکال زیادی دارد اما نباید آن را انجام داد با فرآیند تراش سنگ ناتمام اشتباه گرفته شود این همان چیزی است که بسیاری از جویندگان گنج را فریب میدهد زیرا آنها بسیار تلاش میکنند اما نه مقبره و نه در ورودی چیزی نمی توانند پیدا کنند. (اما هنگام یافتن کانال آب می توانید با خرید یک دستگاه فلزیاب ضدآب آن محل را جستجو کرده و به یک گنج خوب برسید)

در برخی از مناطق زندگی کانالهایی وجود دارد که آنها مکانهای زندگی کوچکی هستند که در سنگ تراشیده شده اند و در طول زمان هیچ اثری از آن باقی نمانده است غیر از حفره های موجود در سنگ ها این یکی از مواردی است که شما را جلب میکند.

‫4/5 ‏‫(2 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا