فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم سربار دفینه در گنج یابی چیست؟ | سربار دفینه در چه مکان هایی وجود دارد؟

نکاتی مهم در ارتباط با مبحث دفینه ها وجود دارد که مفهوم اصلی سربار دفینه یعنی مشت نمونه خروار میباشد پس سربار مختص دفینه ها است گاها سربار دفینه برای گمراه کردن جویندگان به کار رفته بخصوص در تپه ها و غارهای پلمپ، سربار چند قلم از نمونه جنس بزرگ میباشد که در شعاع کمتر از 500 متر دفینه پنهان میشود سربارها شامل دفینه های غنیمت گرفته جنگی نیستند چون این دفینه ها با سرعت و در مکانهای قابل دسترسی دفن شده اند.

سربار دفینه

معنی و مفهوم سربار دفینه در گنج یابی چیست؟

اکثرا در زمان کوتاهی بعد دفینه برداشته شده سربار در ادوارها، مادها، ساکاها، اشکانیان، هخامنشیان و بخصوص در زمان ساسانیان کاربرد داشته ماناها و اتورارها هم دارند اما این ادوار در محیط تپه ها و تل هایی که در آن اتاقک هایی در عمق بسیار بالایی قرار داده اند نمونه ای سربارها در آئین ارامنه اتورارها قرار دارد اما در مناها در اضلاع و جهت دژ قلعه وجود دارد.

در کدام مکان ها باید بدنبال جستجوی سر بار دفینه پادشاهان باشیم؟

در دوران یزد گرد سوم ساسانی بخاطر حمله اعراب و غارت اعراب هرکدام از حاکمان و سرداران والیان مناطق مختلف با به دست داشتن مالیات و مخارج حکومتی هر کدام دست بکار شدند برای دفن کردن اموال مناطق خود چون چالش بسیار بزرگی در این دوره از اقتصاد حکومتی ایجاد شد و هر آنچه موجود بود غارت شد و حتی بعد پایان دوره ساسانی حاکمان مناطق به جان هم افتادند برای بدست آوردن این اموال و اما یک نوع سربار دیگر هم وجود دارد.

جنس دفینه ای که پادشاهان داشتند چه بود؟

در زیر سنگ چند قلم از جنس را در عمق کمتر از گاها 2 متر قرار میداند و جنس ها را با خط کامل و شکل و اشکال مهندسی و نماد حاکمیت ادوار را روی آن حک و نقر میکردند و نمونه همان جنس را هم در دربار حکومتی نزد شخص امین خانواده پادشاهی قرار میدادند تا بعدها حتی تا چندین نسل هم طول میکشید تا شخصی که در زمان تنگه جنگی و خشکسالی و ضعیف شدن حکومت تا بتواند جنس را دوباره به دست آورد و حکومت خود را احیا ببخشد.

 سربار دفینه

چون در این ادوار نسل های بعد خود را هم استوار و محکم به دربار پادشاهی و تاجگذاری میکردند حتی حدالمقدور زنان بیگانه هم به مادری فرزندان خود قبول نمیکردند تا خون پادشاهان و خدایان از رگ و ریشه آنها عوض نشود در این دوره زمانی ما بسیار کم حتی در حد انگشت شمار سرباری وجود ندارد چون بیش از هزار سال است که جویندگان گنج دنبال حفاری هستند و به حرفه دفینه یابی مشغول اند.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب، طلایاب و گنجیاب به آدرس لینک زیر مراجعه نمائید.

سربار دفینه

‫3/5 ‏‫(3 نظر)‬

‫2 دیدگاه ها

  1. سربار ها هنوزم وجود دارند،به دست آوردن سربار نیاز به زور بازو نیست،فقط خرد بالای باستان شناسی لازمه جان برادر.

    13
    4
  2. من چند مکان رو دیدم ییا حتی شنیدم که سربار در روی بار اصلی بوده بار اصلی در عمق بیشتری و سربار را با فاصله 1 تا 2 متر بالاتر مخفی کرده بودند که حتی پیدا کردن سربار هم مشکلات خاص خودشو داره چه برسه اصل بار، پس خيلي از سرباره هم روی بار اصلی میزاشتن که اگه کسی سربار رو پیدا کرد باهم ن مقدار قانع بشه و کاملا راضی بره دنبال کیف کردنش، امیدوارم همیشه دنبال کیف کردن باشید، موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا