فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

شناخت آثار زیرخاک در گنج یابی و دفینه یابی چگونه است؟

شناخت آثار زیرخاک در گنج یابی | ابتدا لازم به ذکر است بدانید که در کاوش های سنگین و پیچیده و دالانها حتی اگر با خرید دستگاه فلزیاب به روز هم عمل کنید باز هم نیاز به یک باستان شناس خوب دارید زیرا گاهی نشانه ها معنی متفاوت با نوع خودش در روی سطح زمین دارد یعنی آثار روی زمین میتواند با داخل حفاری معنی برعکس داشته باشد و این موضوع بیشتر دلیل موفق نشدن حفارهای غیرحرفه ای میباشد.

شناخت آثار زیرخاک در گنج یابی و دفینه یابی چگونه است؟

  • اول از همه باید آثار را تشخیص داده و سپس دست به کار شوید.
  • نمونه مهمی که در دالانها و دم ورودی تونل ها دیده میشود وجود استخوان های انسان و اجساد حیوانات هست و گاها به اسکلت انسان برخورد میشود که کامل هست ولی سر وجود ندارد و شما بعد از تخلیه خاک درون دالان به سر همان اسکلت برخورد میکنید که نمونه ای از روش مسیریابی درون دالان هاست.
  • همیشه مراقب کف ورودی های تونل ها در گنج یابی باشید چون احتمال وجود رانش بسیار زیاد میباشد مخصوصا وقتی با خاکی بسیار ریز سفید و نرم برخورد کردید به هیچ عنوان گام نگذارید چون 3 تا 4 متر احتمال سقوط هست و ایجاد خفگی خواهد کرد.
  • شما وقتی درون دالان ها میتوانید متوجه درست بودن مسیر شوید که هر 2 تا 3 متر یک آثار دست ساز دیده شود وگرنه آن دالان کاملا کاذب و جهت گمراهی حفار طراحی شده که اکثرا به تله برخورد میکنید و بسیار باید جدی گرفته شود.

نظرات مردمان گذشته در مورد نشانه های زیر خاک در گنجیابی چیست؟

در گذشته مردم اعتقادات خاصی در مورد خدایان داشتند و سنگ هایی با تراش های خاص و همینطور جمجمه هایی از حیواناتی با شکل های عجیب در مسیر کارشان قرار میدادند و اعتقاد بر این داشتند که این نشانه ها باعث نگهداری و دوری از دستبرد زن به ثروتشان میشده و یک نگهبان برای آن به حساب می آمده شاید برای باورهای ما عجیب و خنده دار باشد ولی آن اعتقاد درونی و باورهای باستانی آن زمان واقعا به آنها احساس امنیت میداده است.

‫3.3/5 ‏‫(3 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا