فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

مفهوم اسکنه در شیب قبرستان چیست؟

معنی و مفهوم اسکنه در شیب قبرستان | در تمام قبرستان های باستانی یک قبر چهار طاقی قرار دارد این اتاقک کوچک قبر که از چهار سنگ چیدمان شده ساخته شدند اکثرا دارای نسخه هستند چون خارج از دفینه ای که برای قبور استفاده میشده در این قبور چهار طاقی تعدادی کوزه سکه هم با تعداد بالا در عمق نهایت سه متری قرار داده میشده است.

اسکنه در شیب قبرستان برای چه منظوری وجود دارند؟

اگر قبرستان در شیبی قرار گرفته باشد که شما در انتهای شیب پرتگاه و دره داشته باشید در این حالت درست بر عکس چیزی که شما در کانال و پیج های مختلف آموختید مهمترین قبر و همان هدف اصلی در پایین ترین نقطه قبرستان و در لبه دره قرار میگیرد که ورودی آن حداقل سه متر از لبه دره به پایین باید پیدا شود که راه تشخیص یک برجستگی خیلی خیلی ملایم از خاک و یا سنگ و حتی تک جوغنی زیباست.

در تصویر اسکنه هایی وجود دارد که در بالای شیب یک قبرستان قرار دارند که سه جوغن اصلی جهت دهنده در بالا که ایجاد مثلث رو کردند کاوشگر را به همان نقطه قبر مهم آن قبرستان میکشاند که برای رسیدن به این تک قبر یک محاسبه بین تعداد جوغنها وجود دارد که در گذشته به صورت کاملا سلیقه ای این محاسبات انتخاب و در نقطه معین قبر بنا میشده است.

مفهوم صخره های اسکنه خورده در دفینه یابی چیست؟

این اشکال سیستم شماره گذاری هستند که از دوره فریگ، روم، بیزانس و ارامنه بدین طرف مورد استفاده قرار میگرفتند از آنجا که مفاهیم زیادی را میتوان به آنها نسبت داد صحیح نیست که بگوییم معنای درستش دقیقا همین است.

  • هر حفره اسکنه خورده ۷۸ سانتی متر بوده بعضا معادل ۱۲۰ سانتی متر نیز محاسبه میشوند.
  • دوره ای که علامت به این تعلق دارد مهم است این اشکال به طور قطع نه برای نشان دادن جهت بلکه برای تعیین فاصله به کار میروند.
  • اگر حفره ها بر روی زمین باشند با توجه به اندازه های آن باید به دنبال مجموعه دیگری از حفره هایی که بزرگتر یا کوچکتر میشوند و یا یک علامت دیگر بگردید.
  • و اگر حفره های اسکنه خورده بر روی پیشانی یک صخره باشند باید در طرف مقابل آن دنبال قبر یا جایی که نشان از وجود انبار دارد بگردید.
‫3.7/5 ‏‫(3 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا