فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نماد تایید کننده هدف غار چگونه مشخص میشود؟

معمولا نماد تایید کننده هدف غار در جلوی درب غار نمایان میشود اگر شما چنین نمادی رو دارید باید در روبروی نماد خارج از دهنه غار و یا بالای دهنه غار شما یک تک قبری نیز وجود داشته باشد که این قبر میتواند به گنجینه هایی که درون غار است مربوط باشد.

نماد تایید کننده هدف غار

با نماد تایید کننده هدف غار به چه دفینه ای میرسیم؟

اگر بالای دهنه غار مکان و فضایی وجود داشت که شخصی رو در آنجا دفن کردند پس درصد بالایی دارد که قبر در بالای دهنه باشد البته وجود یک جوغن در دیواره غار هم میتواند به شما راهنمایی بدهد.

مورد بعد قندیل هایی که از جنس ملات و دست ساز هستند که گاها در سقف غارهایی که درون آنها گنجینه ای پنهان هست و با مقبره این قندیل ها برای مانع و زیبایی ایجاد نشده اند بلکه در چنین جایگاه هایی اگر شما به سقف غار دقت کنید شیاری عمیق از جلوی دهنه غار تا امتداد غار کشیده شده است که اشخاصی که اموال را درون غار پنهان کردند با دیدن این شکاف با ایجاد برآمدگی های ملاتی به شکل قندیل این شکاف هارو بهم دوختند و نوعی تعادل وزنی بین سطح سقف ایجاد کردند که سقف به پایین ریزش نکند.

نقش غار ها در باستان شناسی و دفینه یابی چیست؟

غارها در ایران باستان و در تمامی دوره ها و یا بهتر بگم بیشتر دوره ها از غار ها برای نگهداری مریض ها که “وَبا” یا …داشتن یا برای در امان ماندن از هجوم دشمن و پنهان شدن استفاده میشده ولی غارهایی که نشانه دفینه است معمولا دارای نشانه جوغن که بیشتر هم همین بوده یا رد پا هستند
 که اینطور غارها هم معمولا در ارتفاعات بلند و غیر قابل نفوذ هستند.

در بعضی مواقع هم بر حسب اتفاق و بدون هیچ گونه آثاری در غارها هدیه هایی هم پیدا شده این هم بخاطر این است که که چون محل سکونت موقت بوده ممکن است باری یا گنجینه ای هم داخل آن غار بوده باشد که در اینصورت میتوانید با کمک و خرید دستگاه گنجیاب به جستجوی آن محل پرداخته و به یک گنج خوب و مطمئن برسید.

نماد تایید کننده هدف غار

معمولا از غارها در گنجیابی برای چه موردهایی استفاده میشده است؟

  • ازغارها در چند دوره که هم بخاطر جنگ ها از غارها برای ضرب و تولید سکه و مجسمه هم استفاده میشده که باز هم این گونه غارها در ارتفاعات معمولا ورودی تنگ و بعد پهن ساخته میشده که البته اگر به همچین جایی بر خوردید کاملا مشخص میشود.
  • ولی در کل غاری که دارای بار و هدیه و دفینه میباشد باید نشانه داشته باشد معمولا جوغن یا رد پا در بعضی از موارد مار یا سر شیر هم دیده شده است.
  • البته نماد لاکپشت هم گاهی موارد به غاری اشاره دارد.
خطرات موجود در غار های زیر زمینی هنگام گنج یابی :

غارهای زیرزمینی که وارد شدن به آنها سخت است باید هنگام ورود به غار اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که غار گازهای سمی دارد یا نه؟ اگر در سقف غار لانه خفاش باشد و یا اگر نشانه ای از زندگی دیگر حیوانات در غار موجود باشد غار گازهای سمی ندارد.

معمولا مسمومیت با چنین گازها بسیار آرام صورت میگیرد اگر حیوانات زنده داخل غار زندگی نکنند در این صورت حتما باید با ماسک ضد گاز وارد غار شوید معمولا جستجوگران گنج در اثر تنفس این گاز به آرامی و بدون اینکه متوجه بشوند مسموم شده و میمیرند غارهای زیر زمینی که احتمال میدهید گازهای سمی دارند حتما باید با استفاده از ماسک ضد گاز وارد غار شوید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا