فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر نماد جوغن دایره در گنج یابی و دفینه یابی چیست؟

نماد جوغن دایره در گنجیابی به معنی وجود تل خاکی (تومولوس) میباشد و همیشه در گذشته یافتن جایگاه مناسب برای ساخت بنا چه برای قبر و چه نماد دفینه خود یک مشکل بوده و بیشتر مشکل برای ایجاد قبور و دور از دسترس بودن آنها بوده که در اینصورت از نمادهای جوغن دایره یا مربع یا مستطیل استفاده میکردند.

نماد جوغن دایره

نظرات مختلف جستجوگران گنج در مورد نماد جوغن دایره در گنج یابی :

 • اگر دایره بین علائم گنج شبیه حرف “O” باشد می توانید نتیجه بگیرید که در آنجا گنج وجود دارد نماد گنج دایره یکی از رایج ترین علائم هاست.
 • همچنین اگر علامت گنج دایره بر روی صخره افقی ایستاده و به اندازه کوچک باشد به این معنی است که در 20 قدمی یک غار وجود دارد گنج را در زیر درختی قدیمی که جلوی ورودی غار ایستاده جستجو کنید.
 • اگر حلقه هایی جدا از یکدیگر وجود داشته باشند یعنی بیش از یک تله دارد.
 • و اما اگر دایره هایی را مشاهده میکنید که در هم تنیده شده اند ، میتوانید نتیجه بگیرید که تعداد تله ها به اندازه تعداد پاس ها هست.
 • و …

هنگام برخورد با علامت جوغن دایره چه کاری باید انجام داد؟

 1. اولا : اگر با علامت نماد دایره روی یک سنگ برخورد کردید و نماد دیگری در کنار آن وجود نداشت ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که زیر سنگ را نگاه کنید.
 2. ثانیاً : وقتی نماد دایره ای روی سنگ میبینید میتواند شما را به معنای نشانه های واقعی گنج به گنج ببرد. به عنوان نشانه های گنج به طور قطعی حل شده است این بدان معناست که شما ابتدا بر روی صخره صعود میکنید اگر یک حلقه آهنی روی آن وجود داشته باشد، باید 70 قدم با پشت به صخره بروید پس از آن فرود سراشیبی به سمت چپ در انتظار شماست از اینجا به نهر پایین آمده و از نهر عبور میکنید با نگاه کردن به زیر سنگ مشکی که در آنجا میبینید میتوانید به گنج برسید همچنین برای تشخیص صحیح بودن یا نبودن این سنگ ، وقتی به جلوی صخره نگاه میکنید ، باید بتوانید سنگ را با علامت دایره ببینید.

نماد جوغن دایره

در گنجیابی علامت جوغن دایره به شکلهای مختلف ظاهر میشود که برخی از این معانی به شرح زیر میباشد :

 • نماد دایره ای روی یک سنگ افقی به اندازه کمتر از یک اینچ نشان دهنده وجود غاری در 20 قدمی ماست.
 • یک درخت پیر توجه شما را در جلوی ورودی غار جلب می کند که انجام جستجوهای خود در آن درخت پیر ، شانس شما برای یافتن گنج را افزایش میدهد.
 • اگر می گویید نماد دایره ای را روی صخره ای افقی دیدید با استفاده از کاوش با دستگاه گنجیاب میتوانید به گنج برسید.
 • داشتن یک علامت دایره واحد به این معنی است که عملیاتی که باید انجام شود در یک منطقه مسطح انجام میشود علاوه بر این ، اقلام دفن شده در اینجا چندان عمیق نیستند با کمی تحقیق میتوانید این موارد را پیدا کنید.
 • وجود آپارتمان همیشه به این معنی نیست که گنجینه ها به راحتی پیدا میشوند برخی از حلقه ها به معنی خطر هستند همچنین باید با دقت به آپارتمان هایی که ممکن است در دام افتاده باشند نزدیک شوید.
 • علامت گنجینه تو در تو به احتمال زیاد به معنی خطر میباشد که در اینصورت جستجو باید در فاصله یک کیلومتری این آپارتمان ها انجام شود.
 • چنین حلقه هایی هستند که به ما میگویند غارها و تونل ها میتوانند خطرناک باشند دایره های تو در تو برای ما به معنی خطر هست.
 • با کشیدن دایره روی دیوارها یا سنگ میتواند بیش از یک سیگنال گنج تله بدهد در مواردی که ممکن است علائم دیگری در نزدیکی دایره وجود داشته باشد باید مراقب باشید.

معنی و مفهوم نشان دایره در دفینه یابی :

دایره های موجود در گنجیابی یک نماد رایج بوده و اساس تفسیر نماد دایره اندازه علامت آن میباشد نمادهای دایره ای معمولاً ورودی های چاه را نشان میدهد البته میتواند نماد ورودی های پنهان هم نیز باشد گاهی اوقات به عنوان یک نماد حلقه و یک نقطه ظاهر میشود که میتواند خود ورودی یا زیر آن باشد این خطوط ممکن است ورودیهای دهان بسته را نشان دهند.

همچنین لازم به ذکر است که بدانید علائم دایره ای که در جستجوی گنج با آن روبرو میشویم ممکن است نشانه ای باشد که نشان دهنده ورودی مکانهای مقدس مانند کلیساها و صومعه ها است به غیر از اینها دایره دایره کوچک ، دایره های متعدد ، دایره های در هم تنیده ، دایره هایی که در ورودی مکانهایی مانند سردابهای غارها با آنها روبرو خواهید شد همه نشانه تله هستند که باید کاملا مواظب بود.

کانال عجایب باستان در زمینه گنج یابی و دفینه یابی و شناخت آثار نمادها و نشانها
همه روزه با مطالب جدید آپدیت میشود

جهت عضویت در کانال قدمت و عجایب باستان میتوانید بر روی لینک کانال گنجیابی کلیک کنید.

‫3.2/5 ‏‫(11 نظر)‬

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا