فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نماد بز و قوچ در گنجیابی و دفینه یابی چیست؟

نماد بز و قوچ در گنجیابی به معنی قبر شخص دلاور میباشد که در زمانهای باستان جنگجوی بزرگی بوده و به احتمال زیاد قبر سرداری هم میتواند باشد این تندیس و نماد را روی سر قبر میگذاشتند و یا روی خود سنگ قبر حکاکی میکردند این نماد در زمان زرتشتیان کاربرد زیادی داشت و عموما دفینه در قسمت زیر پا در 70 سانتی وجود داشته هر چه شاخ بز بزرگتر باشد نشان از محبوبیت و بزرگی شخص داخل مقبره را میرساند و معمولا اموال بیشتری را هم همراه خود دارد. (که می توانید با خرید دستگاه طلایاب و گنجیاب آن محل را مورد کاوش قرار داده و به یک گنج خوب برسید)

بز و قوچ در گنجیابی

معنی و مفهوم نماد بز و قوچ در گنجیابی و دفینه یابی :

 • مردم باستان در زمان های دور به بز و قوچ احترام میگذاشتند و آن را در مکانهای مختلف نقاشی میکردند زیرا باعث کشف شراب شد که در زمانهای قدیم جایگاه بسیار مهمی داشت.
 • نماد رومی است زیرا برجسته کاری الزامی هست اگر 43 پله در کنار نماد بز یا قوچ باشد باید در جهتی که قوچ به آن نگاه میکند سه شمع وجود داشته باشد که یکی از این شمعها را میگویند پر است تحقیق باید با شمع شروع شود که ساختار متفاوتی دارد اگر ساختار متفاوت قابل تعیین نباشد ابتدا باید از شمع وسط شروع شود همانطور که مشخص هست شروع از وسط زمان از دست دادن را کاهش میدهد.
 • نماد بز و قوچ مقبره پادشاه نیست اما نشانی است که توسط افراد نزدیک به او ترسیم شده است برای نام های بلند پایه مانند رئیس قبیله ساخته میشود.
 • و اگر یک نماد گاو در گنجیابی جفت شده باشد گنج و دفینه کمی پایین تر دیده میشود.
 • اگرچه در مقبره های سرباز به ندرت میتوان آن را دید، اما در مقبره قوچ اقلام زیادی وجود دارد قبرها خیلی دور از قوچ نیستند و در میدان دید قوچ هستند که عموماً مسطح هستند.
 • در درجه اول نماد مردانه بوده این نماد رهبری و قدرت هم میباشد که در بسیاری از سیستم ها و فرهنگ ها استفاده میشود نمادی از پشتکار و وقار میباشد که اغلب میتوان آن را در نزدیکی قبر مردانی که در مقام رهبر و رئیس در سلامت خود زندگی میکردند یا بر روی سنگ قبرها مشاهده کرد.
 • مقبره مردی است که بلند مرتبه و نیاز به تحقیق جدی دارد.
 • علامت Coach Head باید از روی صخره رو به شما باشد سنگ با این علامت معمولاً صخره های ردیفی است به سر قوچ پشت کنید 15-20 متر به سمت راست بروید شما باید به دنبال یک غار بسته جدید باشید اگر این غار را پیدا کردید به این معنی است که مقدار زیادی جواهرات پیدا کرده اید.
 • نماد بز و قوچ علامت قبر قطعی است و برای هفت سلسله مرد پر از هدیه است بیشتر هدایا اجناس مردانه هست اقلامی مانند شمشیر و کلاه ایمنی داخل آن یافت میشود.
 • شاید در هر قوچ گنجی نباشد اول از همه باید بدانیم قوچ متعلق به کدام تمدن است مثلا قوچ سنت مهمی است که متعلق به ترکان باستان است ترک های آلتایی و زازا بیشتر از آن استفاده میکردند در اسلام، استفاده از مجسمه قوچ ویژگی خود را از دست داد همچنین ترکهای مسیحی از نقوش قوچ به وفور استفاده میکردند.

بز و قوچ در گنجیابی

تفسیر علامت گنج قوچ در دفینه یابی :

علامت قوچ در گنجینه علامت رومی هست در واقع همه ملت ها از آن استفاده میکردند اما رومی ها بیشتر از آن استفاده میکردند نماد قدرت بوده و یا مدیر است یا فرماندار در یک مکان، هرگز مثل یک ارتشی نماد رده بالای نظامی نیست یعنی تابلویی است که برای بخش سیاسی ساخته شده است نه بخش نظامی و نماد 99 درصد قبرهای مردانه است علامت بز و قوچ در تزیین مقبره ها و تابوتها استفاده میشد سر قوچ یا کل تابلوی قوچ روی صخره کنده کاری شده یا برجسته باشد و رو به شما باشد بقیه تابلوهای بز هستند اشتباه نگیرید.

برای مثال : اگر نماد بز و قوچ در گنجیابی که پیدا کردید مربوط به دوره روم باشد این احتمال وجود دارد که منطقه ای بوده که در آن سنت های مذهبی برگزار میشده است در حقیقت جستجوی گنج بر روی اضافی این سنت‌ ها کار آسانی نیست اگر سر قوچ وجود داشته باشد این سر مستقیماً رو به محلی است که قربانیان ذبح شده اند یا رو به قبر شخصی است که این سنت را رعایت کرده است.

‫4/5 ‏‫(2 نظر)‬

یک دیدگاه

 1. من یک نمونه از همین مدل قوچ کوهی رو کوه بزد تربت جام سراغ دارم ولی خبر نداشتم علامت چیه.ممنون از شما

  0
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا