فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نکاتی در مورد گنج و دفینه قبور

ما در این مطلب می خواهیم به برخی از نکات در مورد گنج و دفینه قبور بپردازیم در دفینه یابی بیشترین نمادی که با آن برخورد میکنیم جوغن هست که یک نکته حائز اهمیت بوده و اینکه جوغن همیشه نماد قبر نیست اگر تجربه کافی داشته باشیم به راحتی میتوانیم قبور را تشخیص بدهیم جوغن های دایره ای اکثرا خالی بوده و بهترین کار این بوده که دنبال این موارد نرویم.

گنج و دفینه قبور

دو نکته مهم در گنج و دفینه قبور وجود دارد که عبارتند از :

  • اولی مال و ثروت روزمره
  • دومی اموال شخصی

دفینه و گنجینه موجود در قبرها چه چیزی میباشد؟

در قبرهایی که مال و ثروت روزمره دفن شده باشد ممکن است روزی باز شود پس در اینصورت بازگشایی این این نوع قبرها در گنجیابی بسیار کار راحتی می باشد و همچنین مقبره به قبری گفته میشود که با قبور ساده فرق داشته و برای افراد مهم و ثروتمند و بالامقام ساخته میشده پس توقع این را نداشته باشیم که بتوانیم این قبر را به راحتی و بدون دردسر باز کنیم زیرا در اغلب مقبره های خوب و مهم برای از کار انداختن و از بین بردن حفارهای غیرمجاز از سم و تله استفاده میشده است.

خود مقبره ها به چند دسته اصلی تقسیم میشوند که عبارتند از :

  • نوع اول مقبره های داخل صخره هاست که اغلب از نماد حیوان (بسته به نوع مکان و نوع معیشت و نوع قدرت شخص انتخاب میشده)
  • دوم مقبره های گور دخمه ای هستند.
  • نوع سوم و به نوعی سخت ترین نوع مقبره ها، آنهایی هستند که در دل تپه و گاهی در دل چاهی در عمق و وسط تپه ها هستند.

نکته مهم : دوستان توجه کنید که تومولوس به مقبره گفته میشود و نه هر تپه ای که میبینیم پس تپه های باردار با تومولوس ها فرق دارند تفاوت اصلی هم در ساختار و ورودی آنها میباشد تپه های باردار و خزانه ای که اغلب اسم طلا روی آنها هست مثل تپه طلا یا گنج تپه یا گنجور تپه و…. این تپه ها اغلب ورودی از مرکز تپه هست ولی تومولوسها 70درصد ورودی در غرب 25 درصد شرق و 5درصد متغیر هست دلیل آن هم این است که نمادها نشان قدرت بودن و وقتی شخصی دفن میشد بازماندگان برای به رخ کشاندن قدرت فرد مدفون ورودی رو از غرب میذاشتن تا وقتی خورشید غروب میکنه اخرین پرتو به مقبره برخورد کند وشرق نیز به همین صورت بوده است.

قبور جوغن دار در گنجیابی و دفینه یابی

این قبور تنوع زیادی دارند که اشاره کوچکی به آنها میکنیم جوغن های دایره ای اغلب خالی هستند مگر اینکه نشان یا اسنکه یا ابراه داشته باشند جوغن های مربع و مستطیل بهترین نوع جوغن در گنجیابی هستند.

نکاتی در مورد گنج قبور سنگ چین دار

به نظر من این نوع قبور بهترین نوع قبور برای کاوش هستند مخصوصا سنگ چین های دایره ای بارها دیده شده که این نوع قبور هدایای خوبی داخلشون بوده مهم ترین نکته اینکه بیشتر اوقات هدایای قبور در کف زیر جسد هستند همیشه یک متر زیر قبر را کاوش کنید اگر در قبر یک یا دو سفال خالی بود آن قبر چیزی ندارد.

در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مطالب دفینه یابی و باستان شناسی

و همچنین خرید انواع دستگاههای فلزیاب میتوانید به سایت خرید دستگاه گنجیاب مراجعه فرمائید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا