فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نشانه «V» در گنجیابی و دفینه یابی

معنی و مفهوم و تفسیر نشان V یا به فارسی عدد 7 یا پیکان و یا علامت کوچکتر بزرگتر و علائم اشاره دیگر تعبیر می شود ما امروز این نشان را نشان v انگلیسی می نامیم و در زیر بطور مختصر شرح می دهیم که تفسیر نشان V چیست

تفسیر نشان V در گنج یابی

  1. نشان V به معنای پنج می باشد: در جهت نوک تیز V پنج قدم حرکت می کنیم نقطه ایی که به آن می رسیم باید بررسی شود.
  2. در نشان V فاصله بین دو نوکش اندازه گیری می شود، هر سانتی متر به منزله یک قدم بوده و در جهت نوک تیز V باید کاوش انجام شود.
    نشان V یک نشان هندسی بوده، و هم جهت و هم فاصله را می دهد. همانطور که در نشان U نیز وجود دارد در V نیز ویژگی استتار بالا می باشد. رمز گشایی نشانه V در جهت زاویه اش به دفینه و یا در پیدا شدن نشانه دوم در نزدیکی نشانه هدایت می کند.

معمولا دفینه در جاهایی که نشانه های طبیعی دارند و در زمینهای سفت دفن می شوند. برای مثال نقطه اتصال دره ها، پیچ خوردگی دره ها در ردیف اول می باشد. از طرفی در قله تپه ها و یا در سنگهای راهنما مشهور راه بغداد و یا راههای ارتباطی دفینه گذاشته اند. دفینه موجود در سراشیبی و کناره دره ها را نشانV به خوبي رمزگشایی می کند. به اين شکل که: ممکن است به نشان V به صورت Y بر بخوريم. اين علاوه بر اينکه نشانه 2 دره که به هم پيوسته و باهم جريان دارند مي باشد، دفينه موجود در سراشيبي دره را نيز رمزگشایی مي کند. گاها نشان Y ممکن است به شکل نقطه نقطه و مثل ناخن سگ، نشان خرگوش و یا بزغاله باشد.

این نقطه ها را اگر با یک خط به هم وصل کنیم، به شکل Y خواهد بود. نشان Vگاها ممکن است به شکل پا، نوک و دم موجودات زنده باشد. برای مثال مار دندان چنگالی، دم مار و یا ماهی به شکل V می باشد، نوک عقاب و مرغ ، یک V را تشکیل می دهند. در انسانها نیز دست، وضعیت پا، به شکل V می باشد. پولش معمولا در غار یا انبار زیر زمینی بوده و به مقدار زیادی می باشد. به احتمال زیاد نشان های u, v و o به شکل فرو رفتگی می باشند.

ولی استثنا هم وجود دارد. برجسته بودنش رمز را تغییر نداده ولی اگر در کنار نشانه دیگری که در پایین خواهم گفت باشد رمز گشایی متفاوت خواهد بود، اما نشان V گاها در کنار تیر، نیزه و یا در درون چهارگوش هم ممکن است باشد. قطعا برای حل کردن نشانه باید این مضمونها مشخص شوند.
همچنین بخوانید در مورد معنی و مفهوم سنگ هایی با نقش و نگار چهار خانه یا DAMA

تفسیر نشان سنگ چهار خانه

 

‫4/5 ‏‫(4 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا