فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

منظور از قراول خانه ها در گنجیابی چیست و دارای چه نوع گنج و دفینه ای میباشد؟

قراول خانه ها در گنجیابی | قراول خانه ها را در کنار راههای قدیمی ایجاد میکردند و در کنار آنها برج هایی برای نگهبانی شهر و کاروان و مسافران طراحی میکردند مکانی بلند و قریب و یک فرسنگ بیرون شهر که سربازان شب و روز در حال نگهبانی بودند و راهزنان و لشکر سپاه رو کاملا می دیدند و به نوعی با روشن کردن آتش یا… اطلاع رسانی میکردند.

منظور از قراول خانه ها در گنجیابی چیست و دارای چه نوع گنج و دفینه ای میباشد؟

در ساختمان های تاریخی کشور به خصوص …

  • ارگها
  • قلعه ها
  • و برجها

بخشی بود بنام قراول خانه که همه آنها کاربرد مختلفی داشتند مثلا محل استراحتی برای قراولها و انبار اسلحه آنها بوده که بعنوان پادگان برای محافظت مناطق عمل میکرده است و همچنین جایگاه نگهداری ارابه و اسبهای سلطنتی بوده است.

تجزیه و تحلیل قراول ها در دفینه یابی :

معمولا قراول خانه ها کلبه مختصری بوده که بر سر راه های ورودی به شهر برای اخذ عوارض از افرادی که محصولات کشاورزی وارد میکردند اخذ میشد، دفینه گذاری در آنها متفاوت بود و اینکه در وسط برج به صورتی طراحی میکردند که با نشانه هایی همچون سازه و علائم ریز بود و با ساروج پلمپ میکردند که این دفینه برای خرج لشکر و تعمیرات مکان مورد استفاده قرار میگرفت.

مطالب فوق برگرفته از کانال باستان شناسی قدمت و کانال تفسیر علایم باستانی “عجایب باستان” تحت نظارت شرکت آلفا الکترونیک شرکت آلفا الکترونیک اولین و بزرگترین وارد کننده انواع دستگاههای طلایاب گنج یاب و فلزیاب در ایران 

برای خرید دستگاه گنجیاب با ما در ارتباط باشید.
09124732708

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

دکمه بازگشت به بالا