فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

دلیل خطای دستگاه گنجیاب در دفینه یابی چیست؟ | آیا هر مکانی دارای گنج است؟

دلیل خطای دستگاه گنجیاب | تقریبا همه دستگاه های گنجیاب نسبت به گازهای خروجی دفینه و فوران یونی که در ناحیه هواکش اتفاق می افتد شدیدا واکنش نشان میدهند در محدوده 2 تا 3 متری از مرکز هواکش تجمع گاز در لایه های ماسه بادی و رس و آهک و گاها ذغال توسط دستگاه ها به عنوان محل دفینه شناسایی میگردد و با انجام حفاری و خروج گاز دستگاه نقطه دیگری را که بیشترین مرکز تجمع گاز است را میگیرد و اینطور توسط گنج پژوهان تلقی میگردد که بار جابجا شده و مجددا نقطه بعدی به همین منوال خواهد بود.

دلیل خطای دستگاه گنجیاب

دلیل خطای دستگاه گنجیاب به چه صورت است؟

پس از 2 یا 3 مرحله حفاری در اطراف هواکش اینبار محل دقیق هواکش توسط دستگاه مشخص میشود و آثار مهمی چون ؛

 • سنگ رس کوبیده شده
 • گاها پلمپ سفالی درب چاه
 • شفته رس و آهک
 • سنگ چین
 • ماسه بادی
 • تکه های سفال و استخوان
 • در بسیاری از موارد آهک سفید و ذغال بدست می آید.

و همه خوشحال از اینکه نقطه اصلی را یافته اند ولی هواکش که عمدتا از ماسه بادی کوبیده و آهک پرشده در اعماق 2 تا 10 متری بسته به حجم بار اصلی، بصورت پلکانی به سمت محل دفینه میرود و این تغییر مسیر برای افراد عادی قابل رصد نیست و لاجرم مسیر حفاری به خاک بکر برخورد میکند و بندگان خدا حفاران یقین به جابجایی دفینه میکنند.
جانمایی دقیق دفینه و هواکش جزء اصول اولیه رمز گشایی است که تعداد اپراتورهایی که میتوانند این کار را بدون خطا انجام دهند در ایران بسیار بسیار محدود و انگشت شمارند.

برای مثال :
خطا در گنج یابی 1 ؛
دوستان عزیز هر سنگ سوراخ داری را با سنگ دوربین اشتباه نگیرید سنگ دوربین باید یک طرف باریکتر از طرف دیگر باشد.

دوستان گرامی اگر از جایی مطمئن نیستید الکی دست به کلنگ نشوید الکی کندن زمین فقط و فقط باعث اتلاف وقت و هزینه هست و در موارد زیادی هم دیده شده که منجر به نابودی زندگی حفار انجامیده است.

خطا در گنج یابی 2 ؛
برای حفاری حتما باید اطمینان کامل از وجود بار داشت هر جا هر علامتی را مشاهده کردید سریع دست به کلنگ نشوید و با کسانی که خبره اینکار هستند مشورت کنید و یا از تکنولوژی های روز مثل دستگاه استفاده نمایید حرف هر کس را برای حفاری نپذیرید که در این کار متاسفانه انسانهای توهمی زیاد هستند و همین متوهم ها راحت باعث نابودی حفارها میشوند.

برای خرید انواع دستگاه طلایاب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دلیل خطای دستگاه گنجیاب

‫3/5 ‫(1 نظر)

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من با دستگاه آلفاsx7000 چند محل رو کار کردم و دستگاه هر دفعه طلا نشون داد اسکن درست بود عمق رو میداد ولی بعد حفاری فقط بع حفره که به خاطره نشست زمین بود رسیدم راهنمایی کنید چیکار کنم حفره رو با طلا اشتباه نگیره

  1. سلام
   لطفا با پشتیبانی شرکت در ارتباط باشید راهنماییتون کنن
   ابتدا برگ دفترچه تون رو مطالعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =

دکمه بازگشت به بالا