فلزیاب طلایاب گنج یاب
بلاگ

نکات مهمی که موقع خرید فلزیاب باید توجه کنیم

شاید تابحال به این فکر افتاده باشید که زمینی در اطراف محل زندگی شما وجود دارد و ارزش کاوش کردن دارد. حتی این موضوع را به دوستانتان درمیان گذاشته اید و شاید آنها به شما خرید فلزیاب و گنج یاب را پیشنهاد داده اند. در ادامه بحث به شما می گوییم نکات مهم در خرید فلزیاب چه چیز هایی هستند و چگونه باید بهترین فلزیاب مناسب کار خود را انتخاب کنیم.

نکات مهم در خرید فلزیاب

12 مورد از نکات مهم در خرید فلزیاب

 1. افرادی که هیچ وقت از فلزیاب و طلایاب استفاده نکرده اند بایستی قبل از خرید حتما درباره این دستگاه های  از فروشندگان قابل اعتماد و یا سایت ها اطلاعاتی را کسب و تحقیق کنند.
 2. باید از اطلاعاتی که در فوق گفته شد تحقیق کرده و صحت اطلاعات را تایید کنند. چراکه در شبکه های اجتماعی بسیاری از سودجویان به اشتباه اطلاعاتی را به نفع خودشان درج می کنند
 3. شخصی که میخواهد دستگاه فلزیاب بخرد باید مشخص کند با استفاده از دستگاه چند سانتی متر و یا چند متر میخواهد کاوش کند (آیا به دستگاهی با عمق بالا نیاز دارد یا به دستگاهی که عمق کم دارد اکتفا میکند)
 4. دستگاهی که میخرید باید بدانید چه نوع سیستمی را دارد و برای چه نوع زمین هایی مناسب است و کارایی مناسبی دارد. پس موقع خرید گنج یاب به تفکیک و سیستم کاری آن دقت کنید.
 5. قابلیت تفکیک فلزات اغلب در فلزیاب های VLF وجود دارد. فلزیاب دارای تفکیک فلزات زیر زمین را به عنوان با ارزش و بی ارزش و طلا شناسایی میکند. بعضی از دستگاه های VLF فقط دارای تفکیک با ارزش و بی ارزش هستند.
  هر سیستم VLF دارای تفکیک طلا از غیر طلا نیست. اکنون فقط در سیستم های پیشرفته نسل جدید تفکیک طلا وجود دارد.
 6. سیستم هایی که برای جستجوی سطحی با سیستم VLF هستند با استفاده از صدا و یا آی دی امکانات تفکیک فلزات را انجام می دهند.این فلزیاب ها مختص جستجوی سطحی هستند و کاوش در عمق بالا را انجام نمی دهند.
 7. توجه داشته باشید هر چقدر قطر کویل جستجوگر فلزیاب ها بزرگتر باشد عمق بیشتری را کاوش خواهند کرد.دقت کنید این ویژگی برای فلزات بزرگتر امکان پذیر است. پس قطر سر جستجوگر فلزیاب اگر بزرگتر شود تشخیص فلزات کوچک نیز سخت تر خواهد شد.حتی ممکن است کلا فلزات ریز را تشخیص ندهد.
 8. جالب است بدانید دستگاه های گنج یاب فلزاتی که پوسیده شده اند را در اعماق بالا و فلزات جدید را در عمق کم و سطحی می توانند تشخیص دهند.(انواع فلزاتی مانند: آهن، استیل، مس، برنز، نقره، سرب، کروم، گالوانیزه، نیکل)
  طلا و پلاتین که پوسیده نمی شوند را از سطح و عمق کم می تواند به راحتی تشخیص دهند.
 9. باتری دستگاهی که انتخاب میکنید مهم است و دقت داشته باشید هرچه دستگاه گنج یاب باتری بیشتری را نگه دارد باعث می شود شما در هنگام کاوش راحت تر به  کار ادامه دهید. همچنین توجه داشته باشید قدرت باتری ربطی به عمق دستگاه ندارد.
 10. وقتی تصمیم به خرید فلزیاب گرفتید حتما حضوری پیش فروشنده دستگاه مراجعه کنید. حتما در محل های طبیعی (بیرون از ساختمان ها سازه ها) آموزش ببینید.به هر حرفی پشت تلفن باور نکنید.اثبات بخواهید از فروشنده. تست فلزیاب را کامل انجام دهید.
 11. دستگاه های پالسی قادر به تشخیص فلزات را غیر فلزات هستند. در معدود دستگاه هایی وجود دارد که طلا را از غیر طلا تشخیص دهد.
 12. فلزیاب های پالسی حفره را نمی توانند تشخیص دهند. و برای مواد معدنی موجود در خاک حساس هستند. حساسیت بالایی دارند به طوری که با لوپ معمولی از 1 تا 1.5 متری فلزات را تشخیص می دهند.

شرکت آلفا الکترونیک برترین وارد کننده دستگاه های فلزیاب گنج یاب طلایاب برند و اورجینال 09124732708

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا