فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر جوغن مربع در گنجیابی

تفسیر جوغن مربع در گنجیابی و دفینه یابی اشاره به قبر درون سنگ و اتاقک دارد جوغن های مربع در دفینه یابی همان آرامگاه های کهن یا راهب می باشد جوغن مساوی در دهانه اشاره به یک اتاق در زیر جوغن دارد که محتوای آن طلا و جواهرات بسیار زیادی میباشد و در جهت یکی از این جوغن ها صخره می باشد.

تفسیر جوغن مربع در گنجیابی

اگر جوغنی روی سنگ صخره ثابت در لبه آن بصورت مساوی باشد و یک نشان کوچک در لبه آن قرار داشته باشد اگر دهانه آن را اندازه گیری کنید و به سمت نشانک حرکت کنید به در یک اتاق خواهید رسید که قبری همراه با دفینه داخل آن می باشد.

نظرات مختلف درباره تفسیر جوغن مربع در گنجیابی :

  1. نظر اول : کنده کاری هایی که بصورت گرد و مربع هستند اغلب نشانه های اتاق میباشند. حتی اگر یک اتاق خالی پیدا شود ، اتاق کامل همیشه در کنار آن است. لازم است دیوارهای اتاق خالی را به خوبی بررسی کرده و به دنبال صدای شکاف ورودی باشید. دومین ورودی اتاق اشغال شده روی دیوارهای اتاق خالی است. اگر علامت جهت و عمق دوم در کنار آن وجود دارد ، باید این علائم را در نظر گرفت ، در غیر این صورت باید به سمت شیب تحقیق کرد. شما باید به سمت پایین سنگی که آب در آن جریان دارد حرکت کنید.
  2. نظر دوم : مربع و مستطیل هر دو نشانه گنج مطمئنی هستند. محیط اطراف آن باید توسط یک متخصص کاملاً جستجو شود.
  3. نظر سوم : یعنی دو اتاق است که تحقیقات باید در جهت جنوب غربی تشدید شود. فاصله اتاقها با کنده کاری ممکن نیست.
  4. نظر چهارم : تپه های مجاور ، زمین بایر یا گودال ها را باید جست وجو کرد و باید تحقیقاتی در این زمینه انجام شود. همچنین می تواند همزمان با قبر افراد ثروتمند باشد.
  5. نظر پنجم : مربع های تراشیده معمولاً در مناطقی قرار دارند که بر محیط مسلط هستند. نشان می دهد که این منطقه یک منطقه گورستان صخره ای است. ردیف مقابل علامت باید سنگی باشد. گنج را باید در آنجا جستجو کرد. اگر یکی از قبرها باز شود ، بقیه به راحتی پیدا می شوند.
  6. نظر ششم : اگر حکاکی مربع مستطیل شکل و کنده کاری گرد با هم باشند ، “تعداد گورها در اتاقی است که با مربع یا مستطیل مشخص شده است. “اگر روی دیوار مربع یا مستطیل حک شده و روی سنگ بزرگ روبرو (روبرو) باشد ، به عنوان نماد قبرستان شناخته می شود.
  7. نظر هفتم : حکاکی های کوچک روی سنگ به موازات زمین به معنای یک مقبره به تنهایی است. اگر یک تیر نیز وجود داشته باشد ، جهت قبر را نشان می دهد اما اگر در کنار آن علامت X یا + وجود داشته باشد ، وجود قبر قطعی است.

معنی و مفهوم نماد جوغن مربع حکاکی شده در دفینه یابی به چه معناست؟

سنگ یا سنگ قبر حک شده به شکل مربع در انبار ممکن است نشان دهنده اتاق یا قسمتی باشد که احتکار در آن ذخیره می شود ، به ویژه در قسمت پایین. خطوط جهت ، پیکان و … را نیز می توان در سطح کنده کاری یافت. این علائم گوشه یا جهت گنجینه گنج را نشان می دهد.

کنده کاری های بزرگ به اعداد فرد مانند 1-3-5-7 است از آن به عنوان نشانه قبر تعبیر می شود اگر هر دو حفره بزرگ و کوچک در کنار هم باشند، قبرستان خانوادگی یا قبرستان عمومی است.

حفره های کوچک در کنده کاری های عمود بر زمین علائم غار هستند که ممکن است یک غار در فاصله 1-2 متری وجود داشته باشد.

علامت انبار حجاری مربع شکل است که از دستگاه تشخیص شکاف استفاده می شود.

مربعی که عمود بر زمین حکاکی شده است نشان آرامگاه پادشاه است.

‫3.8/5 ‏‫(8 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا