فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر نشان “V” در گنجیابی دفینه یابی

تفسیر نشان “V” در گنجیابی یا به فارسی عدد 7 با پیکان و یا علامت کوچکتر و بزرگتر و علائم دیگر  تعبیه می شود امروزه این نشان را نشان V انگلیسی می نامند که در زیر بطور مختصر در مورد معنی و مفهوم این علامت شر می دهیم.

تفسیر نشان "V" در گنجیابی

توضیحات مختصر در مورد تفسیر نشان “V” در گنجیابی :

  • نشان V به معنای پنج می باشد که در جهت نوک تیز V پنج قدم حرکت کرده و نقطه ای که به آن می رسیم باید بررسی شود.
  • در نشان V فاصله بین دو نوکش اندازه گیری میشود هر سانتی متر به منزله یک قدم بوده و در جهت نوک تیز V باید کاوش انجام شود.
  • نشان V یک نشان هندسی بوده که جهت و فاصله هدف را به ما نشان می دهد.
  • رمزگشایی نشانه V در جهت زاویه اش به دفینه و یا در پیدا شدن نشانه دوم در نزدیکی آن نشانه جستجوگر را هدایت می کند.

مکان های گنج یابی که دارای نشانه “V” هستند کجاست؟

نشانه V در دفینه یابی بسیار زیاد می باشد معمولا دفینه در جاهایی که نشانه های طبیعی دارند و در زمینهای سفت دفن می شوند. برای مثال نقطه اتصال دره ها، پیچ خوردگی دره ها در ردیف اول می باشد. از طرفی در قله تپه ها و یا در سنگهای راهنما و یا راههای ارتباطی دفینه گذاشته اند. دفینه موجود در سراشیبی و کناره دره ها را نشان V به خوبي رمزگشایی می کند.

به اين شکل که ممکن است به نشان V به صورت Y بر بخوريم اين علاوه بر اينکه نشانه 2 دره که به هم پيوسته و باهم جريان دارند مي باشد، دفينه موجود در سراشيبي دره را نيز رمزگشايي مي کند. گاها نشان Y ممکن است به شکل نقطه نقطه و مثل ناخن سگ، نشان خرگوش و یا بزغاله باشد.

این نقطه ها را اگر با یک خط به هم وصل کنیم، به شکل Y خواهد بود. نشان V هم گاها ممکن است به شکل پا، نوک و دم موجودات زنده باشد. برای مثال مار دندان چنگالی، نماد دم مار و یا ماهی به شکل V می باشد، نوک عقاب و مرغ ، یک V را تشکیل می دهند. در انسانها نیز دست، وضعیت پا، به شکل V می باشد.

‫4.3/5 ‏‫(4 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا