فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نشانه گذاری دفینه | برای پنهان کردن یک دفینه چرا نیاز به نشانه گذاری به وجود آمد؟

نشانه گذاری دفینه | برای پنهان کردن یک دفینه چرا نیاز به نشانه گذاری به وجود آمد؟
منطق عمومی در جواب این سوال این میباشد حفاری در اصل به دلایل امنیتی ایجاد میشد انسانی که آن را حفر کرده در صورت نیاز باید بیاید و به راحتی آن را پیدا کند و به راحتی حفر کرده و جای آن را کسی جر خودش نخواهد دانست اگر قبل از برداشتن آن خودش بمیرد فردی از نژاد، نسل و دین خودش بیاید و آن را بردارد هنگام حفاری و نگهداری نیز سخن از تدبیرهای امنیتی میباشد.

نشانه گذاری دفینه

در نشانه گذاری دفینه اشکال چگونه حل میشوند :

 • با توجه به تجربه هایی که از سالهای طولانی آمده مشاهده شده که عموما تخته سنگها حفاری شده و درون آنها پنهان میکرده اند.
 • انسانها در خاک هایی که زندگی میکنند همواره رد و نشانه هایی بر جای گذاشته و هنوز هم بر جای میگذارند.
 • اولین چیزی که در حل نشانه نیاز است این است که نشانه دیده شده برای دفینه میباشد یا نه.
 • تعدادی شکل که بر روی تخته سنگ کار شده هدفی دارند در اینها از مهرهایی برای نماد کردن دین، قبیله، آقای یک منطقه، پادشاه و نژاد استفاده شده است.
 • برای تمیز دادن نشان های دفینه از بین اینها، باید رفتار، دین، و رسم و رسوم مردم قدیم را به خوبی بدانیم هر نشانه به معنای دفینه نمی باشد.
 • نشانه گذاری دفینه بر اساس یک قانون الفبایی و ریاضی ساخته شده است به همین دلیل نشان های دفینه به صورت زنجیره ای بوده و از یکی بیشتر میباشند.
 • منطق عمومی در نشانه ها به فاصله دفینه از نشانه، عمقش، مقدارش و گاها طریقه پنهان شدنش اصول الفبایی و ریاضی مسلط میباشد.

سوالات متداول در هنگام رمز گشایی نشانه ها در گنج یابی :

 1. آیا دفینه وجود دارد؟
  هر نشانه ای یک زبانی دارد این زبان ویژگیهای شکل میباشد.
 2. در کجا؟
  مثلا، بر روی یک تخته سنگ یک حکاکی مار چنبره زده باشد ابتدا با مرتب کردن ویژگی های مار به حل آن بپردازیم از ویژگی های مار این میباشد که در زمان احساس خطر به یک گوشه تاریک فرار میکند این منطقه یا سوراخ میباشد یا زیر یک تخته سنگ است اگر مار بدون حرکت بوده و چنبره زده باشد و هیچ نشانه دیگری نباشد در این صورت باید زیر تخته سنگی را نگاه کرد که مار در آنجا پیدا شده است.
 3. در چه مسافتی؟
  ویژگی دیگر مار سلاح دفاعش، زهر میباشد در این صورت باید با این تفکر به آن نزدیک شد که تله ای وجود دارد.
 4. کدام جهت؟
  در اطراف تخته سنگ نشانه دار باید تفتیش روی زمین انجام داده و لایه هایی را که با مداخله انسان تولید شده کشف کرد که اینها موجب یافتن نکاتی میشوند تخته سنگهای عمودی و تکیه داده شده به یکدیگر در اطراف آن تپه، گودال، سنگ عمودی، درخت کهنسال و امثال این باید جستجو شوند.
 5. چه عمقی؟
  اگر بعد از این اطلاعات نیز نتوانستید رمزگشایی کنید باید از انسانهایی که با تجربه میباشند کمک بگیرید نشانه ها را حفاظت کنید نشکنید و به کسی که میشکند مداخله کنید.
 6. شکل مکانی که دفینه در آنجا پنهان شده چگونه میباشد؟
  حفاری های دفینه همانند عمل جراحی میباشند یک جراح ماهر قبل از شروع عمل تمامی تجزیه و تحلیل ها را انجام میدهد و با استفاده از خرید دستگاه گنجیاب به حفاری میپردازد.
‫2/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =

دکمه بازگشت به بالا