فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

تفسیر قبرهای یهودی در گنجیابی و دفینه یابی

قبرهای یهودی در گنجیابی دارای عمق 18 تا 20 متر دارند و از دهنه شروع کار تا پایان کار و شما بین 8 ماه و حداکثر یک سال در نظر داشته باشید سیستم کار این قبور و طراحی لایه هایی که در مورد این قبور به کار میرفته با بقیه قبرها بسیار متفاوت هستند و از لایه های سخت سنگی با برشهای ضخیم تو در تو استفاده میشده و به هیچ عنوان از گل و آهک و … در ساخت این قبور استفاده نشده است.

قبرهای یهودی در گنجیابی

برخی از خصوصیات و ویژگیهای قبرهای یهودی در گنجیابی :

در گذشته سازندگان قبرهای یهودی به دلیل اینکه این قبور دارای گنج و دفینه بسیاری بودند مجبور به بالا بردن عمق کار میشدند و نماد این قبور ماه، ستارگان، گاها تک فلش هم بوده است.

  • سنگ قبور یهودی به شکل تنه درخت برای کسی که در جوانی مرده میباشد.
  • نوشته ای که در انتهای سنگ قبرهای یهودی دیده میشود.
  • علامت ستاره 6 پر (ستاره داوود) درون آن دو کلمه نوشته شده به معنی اینجا دفن شده است.
  • اشاره ای و نمادی به یاد لاوی (فرزند یعقوب پیامبر)
  • قبر کاهن دستانش را اینگونه نگه میدارد وقتی که اسرائیل را تقدیس میکند.
  • بلوط نشان از زندگی بزرگتر و برتر بعد از مرگ میباشد.
  • توپ نماد ابدیت میباشد.
  • جسم ظرفی قلمداد شده که روح نگه میدارد.

ساختار داخلی قبور یهودی به چه شکل است؟

ورودی اتاقک قبرهای یهودی از سنگهای گرانیت و بسیار سخت ساخته شده که شاید با ابزار امروزی هفته ها فقط برای یک درب باید زمان گذاشت همچنین طراحی داخلی این قبور ورودی پلکانی داشته و از داخل اتاقک قبر ، مسیر اتاقک اموال و جواهرات را باید یافت که از ساروجی ضخیم برای ساخت اتاقک اموال استفاده شده که بیشتر در جهت پا قرار گرفته است.

قبرهای یهودی در گنجیابی

حفاری قبرهای یهودی در گنج یابی :

در حفاری این قبور شما در مسیر سرباری را خواهید یافت و با وجود یک انحرافی 2 تا 3 متری در عمق، سرباری کوچک را قرار میدادند و با نماد ضربدر در روی دیواره مسیر را مشخص میکردند که در نهایت سارقان و کسانی که نیت دستبرد زدن را داشتند با دیدن سربار، مسیر کار را کلا تغییر بدهند.

و در مورد تله های قبور یهودی باید دانست که تله اینکار نهایت در 3 تا 4 متری اتاقک مقبره کارگذاری میشده و از ترکیبات شیمیایی بسیار سنگین استفاده میشده که چه با تنفس و حتی از راه نفوذ روزنه های پوست عمل میکرده و در این قبور شما دنبال تله های فیزیکی و سنگی نباشید چون فضایی که باید برای این نوع تله ها ایجاد کرد به شکلی میباشد که در عمق بالا قابل طراحی نیست و تله های فیزیکی و سنگی بیشتر در دم ورودی غارها و تونل ها و دالانهای دست ساز به کار میرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مطالب گنج یابی

و خرید دستگاه طلایاب و گنجیاب به لینک مربوطه کلیک نمایید.

‫2.4/5 ‏‫(5 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا