فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

جهت یابی به کمک خورشید در گنج یابی و دفینه یابی چگونه است؟

جهت یابی به کمک خورشید در گنج یابی | همانطور که همگی میدانیم خورشید از مشرق طلوع و در مغرب غروب میکند برای جهت یابی کافی است که بتوانیم یکی از جهات اصلی را پیدا کنیم آنگاه میتوانیم با استفاده از توضیحات زیر سایر جهات را بیابیم.

نحوه جهت یابی به کمک خورشید در گنج یابی :

 • اگر دست راست بطرف مشرق باشد آنگاه دست چپ مغرب را نشان میدهد در این حالت روبرو شمال و پشت سر جنوب خواهد بود.
 • به عنوان مثال در اول تابستان و زمستان ، محل طلوع و غروب خورشید ” حداقل ” حدود 23.5 درجه با محل دقیق شرق و غرب فاصله دارد که این خطا به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست.
 • باید توجه کرد که روشها کاملا دقیق نیستند و صرفا جهت تقریبی را به ما نشان میدهد جهت های گفته شده در نیم کره شمالی است و در نیم کرده جنوبی برعکس است.

نماد قطب نما در گنج یابی و دفینه یابی :

مبحث دیگری در گنج یابی وجود دارد که دقیقا شبیه نشان خورشید و جهت یابی آن است که آن هم نماد قطب نما میباشد.
دوستان گرامی یکی از مهمترین ابزاری که یک کاوشگر برای رصد و اکتشاف دفینه نیاز دارد قطب نماست، قطب نما در امر دفینه یابی یک ابزار مهم و کلیدی میباشد کاربرهای قطب نما در این زمینه بسیار زیاد هست که من سعی میکنم در هر فرصتی یکی از کارایی های آن را برای دوستان گرامی توضیح بدهم.

دوستان گرامی طبق یک اصل که از دوران باستان تا دوره اسلامی رایج بوده نود درصد از ورودی های اضطراری بر مدار 330 درجه قرار داده میشد که این مدار بر روی قطب نما جهت شمال غربی میباشد و فاصله ورودی اضطراری بین 33 متر و یا 330 متر میباشد با قرار دادن قطب نما بر روی نماد مادر یا غارهای پلمپ در گنج یابی ، یا تل های دستی میتوان با رصد مدار 330 درجه به ورودی اضطراری رسید.

برای کاوشی دقیق و مطمئن میتوانید از سایت خرید دستگاه گنجیاب دستگاهی
فوق العاده حرفه ای خریداری کرده و به گنج و دفینه خوب برسید.

‫3/5 ‫(1 نظر)

‫2 دیدگاه ها

  1. باسلام و عرض ادب کاربر گرامی
   از بازدید شما بسیار تشکر میشود
   موفق باشید
   تیم آلفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا