فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

گمانه زنی مقابر باستانی

نکته قابل توجه در مورد گمانه زنی مقابر باستانی این است که یکی از اصولی ترین روشهای اصلی در علم باستان شناسی و به ویژه گمانه زنی مقابر باستانی از نظر ارزشمند بودن این مقابر شناخت تاریخی و انتخاب درست این مقابر میباشد.

گمانه زنی مقابر باستانی

در علم باستان شناسی از نظر ارزش تاریخی و باستانی آثار به جامانده از گذشتگان هر نوع اشیای باارزش و قیمتی و لوازم بجا مانده از دوران کهن چه از جنس فلز و چه از جنس سفال و سنگ دارای اهمیت و ارزش خاص خود میباشد زیرا باستان شناسان با مطالعه بر روی این اشیا و تحقیق بر روی آنها به اطلاعات مهمی از نوع و کیفیت زیست و زندگی در آن دوران کهن دست میابند و به نوبه خود از آنها بهرمند میشوند .

نکته مورد توجه در مورد گمانه زنی مقابر باستانی در گنج یابی

از نظر باستان شناسی تجاری یا همان گنج یابی بسیاری از اشیا و لوازم بدست آمده از گمانه زنی های محل ها و مقابر متاسفانه فاقد ارزش میباشند و بدتر از آن به دلیل نا آگاهی، بسیاری از آن اشیای با ارزش تخریب و نابود میشود مثل کوزه ها و ظروف گلی و سنگی.
بطور کلی گنج یابان فقط به دنبال اشیای فلزی هستند که جنس آنها طلا یا نقره باشد که این خود تفکری غلط میباشد زیرا باعث از بین رفتن بسیاری از آثار دیگر میشود در هر صورت انتخاب نوع محل گمانه بسیار مهم است.

هیچگاه از مقابر معمولی نباید انتظار آثار ارزشمندی داشت همانگونه که مثلا از یک مقبره سرداری نظامی نباید انتظار حجم زیادی از اشیا از جنس طلا داشت بیشتر مقابر سرداری دارای لوازم شخصی آن فرد مثل ظروف مفرغی و نقره ، شمعدان و عودسوز نقره ، بازو بند مفرغی یا نقره و چند مدالیوم و انگشتر طلا و نقره با سنگ جواهر و یا سنگ های طبی یا سنگ پادزهر است.

اما بیشتر در مقابر باستانی متعلق به شاهزادگان و اشراف زن و یا عروسهای جوان از طبقه بالا که به علتهای گوناگون مثل بیماری یا جنگ درگذشته اند میتوان به اشیا و زیور آلات طلایی و نقره ای دست یافت که دست یابی به این نوع اقلام با ارزش بسیار کمیاب و نادر است.

شرکت فلزیاب آلفا الکترونیک وارد کننده و تولید کننده انواع دستگاه های
فلزیاب طلایاب گنج یاب معدن یاب در ایران می باشد.
همچنین کلیه دستگاه ها با آموزش و تست به همراه گارانتی یکساله تحویل مشتری میگردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک خرید طلایاب مراجعه فرمایید.

‫1/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا