فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نشان ردپای برهنه در گنجیابی و دفینه یابی

معنی و مفهوم نشان ردپای برهنه در گنجیابی تعاریف متعددی دارد باید بدانید جایی که ردپا وجود دارد، احتمال اینکه بتوانید دفینه ای را پیدا کنید، بسیار زیاد است شاید این مورد بیشترین یا شناخته شده ترین نماد شکار در گنجیابی باشد ردپای برهنه یکی از مواد اولیه مهم گنج یابی است یک پا لزوماً با انگشتان پا کشیده می شود. حفره های طبیعی شبیه پا در طبیعت اغلب با نماد پا اشتباه گرفته می شوند.

نشان ردپای برهنه در گنجیابی

نشان ردپای برهنه در گنجیابی به چند صورت میتواند دیده شود :

  • اگر نشان پا راست باشد به سمت انگشتان پا و متمایل به سمت راست بايد بررسي شود
  • اگر رد پای چپ باشد به سمت انگشتان پا و متمایل به سمت چپ بايد بررسي شود 
  • اگر رد پاي چپ و راست دركنار هم باشد در جهت پاها بايد نگاه كرد
  • اگر يک رد پا باشد گنج نزديكتر و اگر دو رد پا باشد گنج دورتر است
  • اگر فقط پای چپ باشد دفینه نزدیکتر و برای پای راست کمی دورتر خواهد بود.
  • معمولا برای پای چپ 3 الی 7 و برای پای راست 10 قدم به جهت انگشت ها محاسبه می گردد

ضمنا اگر نزدیک انگشتان به اندازه نخود یک حفره وجود داشته باشد و یا یک یکی از انگشتان پا وجود نداشته باشد یا علامتی داشته باشد، در اینصورت 40 الی 70 قدم و در مواردی هم می توان 111 قدم به سمت جلو برویم و حتما یک گنجینه وجود دارد مگر آنکه در گذشته دور یا نزدیک به تاراج رفته باشد.

قابل ذکر است که یافتن رد پا در داخل اتاقک یا راهرو و غار و زیر زمین، بصورت بالا محاسبه نمی گردد و بسته به محل و طرز قرار گرفتن و نیز علائم موجود در کنار یا داخل آن، تعبیر و تفسیر مخصوص به خود دارد.

نماد ردپا در دفینه یابی نشان دهنده چیست؟

یک پا راه را نشان می دهد اگر یک پا روی صخره ای محکم روی زمین باشد ، متوقف شده و گودال یا برآمدگی کوچکی با دقت در جهت انگشتان پا جستجو می شود که این امر مطمئناً شما را به نشانه دوم می رساند. اگر پای چپ دارید ، به چپ نگاه کنید. اگر درست است ، به سمت راست نگاه کنید. اگر نمی توانید دومی را پیدا کنید این فاصله بین اولی تا دومی معمولاً کمتر از سه مرحله نیست.

اغلب یک پا بسیار دقیق اندازه گیری می شود هر سانتی متر 72-78 سانتی متر محاسبه می شود اندازه گیری دیگر در جهت یک پا است 10 مرحله شمارش می شود ، یک مرحله 120 سانتی متر است.

اگر نماد رد پا در غار باشد ؛ اگر روی زمین ، سقف یا دیوار کنده شده یا خراشیده شده است ، به احتمال زیاد در نزدیکی تله ای وجود دارد که در صورت قدم گذاشتن روی زمین کار می کند. این تله ها خطرناک هستند. شن و ماسه یا تخلیه خاک از سقف در غارهایی با نماد ردپا (مانند برخی از تومول ها) وجود دارد.

نشان ردپای برهنه در گنجیابی

دو ردپای کنار هم : نشان دهنده ایستادن است. جای پای خود را در جای پای خود بگذارید. کار خود را اجرا کنید و هر آنچه در جهت دید متفاوت است را دنبال کنید مطمئناً یک علامت چشمگیر خواهید یافت دنبال کنید.

‫3.3/5 ‏‫(12 نظر)‬
دکمه بازگشت به بالا