فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

اهمیت پلمپ های مرحله ای و پی در پی در گنج یابی و باستان شناسی چقدر است؟

اهمیت پلمپ های مرحله ای و پی در پی در گنج یابی | همانطور که میدانید گنج یابی همیشه هیجان و خطرات و سختی خود را در پی دارد و نداشتن علم کافی در این کار موفقیت قطعا دور خواهد بود. با ما همراه باشید تا به تحلیل و بررسی انواع پلمپ ها و بازگشایی آنها بپردازیم.

پلمپ های مرحله ای

اهمیت پلمپ های مرحله ای و پی در پی در گنج یابی :

یکی از روش های دفینه گذاری، مخفی کاری و رمزگذاری در باستان مهندسی های چند بانده میباشد یعنی اینکه یک کار را به چندین بخش مرحله ای تقسیم میکردند هر بخش را به گونه ای رمزگذاری میکردند که شخص حفار دچار دشواری و گمراهی بشود.

  • در مرحله اول ما یک اتاقک پلمپ شده ای را مشاهده خواهیم کرد که کاملا در دل سنگ و صخره میباشد و همچنین مسدود شده است.
  • اما بعد از باز کردن آن تازه متوجه به رسیدن مرحله بعد میشویم که در دل دیواره خود اتاق و محفظه پلمپ شده یک پلمپ سنگی کشویی یا ریلی دیگر طراحی شده را مشاهده میکنیم.
  • که با یک سنگ یک تیکه گرد پلمپ شده است برای باز کردن این پلمپ ها نیاز به تکنیک و تاکتیک بسیار تخصصی میباشد.
  • برای چنین پلمپ هایی از سنگهای با استحکام و استقامت بسیار بالایی استفاده میکردند.
  • به گونه ای آنها را قفل میکردند که بسیار کم پیش می آمد که کسی بتواند از بیرون کار آن را تخریب و با فشار بگشاید مگر اینکه به صورت تخصصی از یک سری تکنیک هایی استفاده شود تا که این پلمپ باز شود.

تحلیل و بررسی نمونه پلمپ های واقعی در گنج یابی :

در زمان حال چون بیشتر اموال ها به این شکل تخلیه شدند پس شما قبل از شروع کار بگردید و ببینید که آیا خروجی وجود دارد یا خیر؟
اکثر خروجی ها لای سنگهای بزرگ با سنگهای عظیم مسدود شدند پس سنگچین در پشت بنا اگر مشاهده کردید احتمال بدهید که خروجی باشد و پس از خارج شدن با سنگ راه را مسدود و ایجاد مانع کرده باشند.

پلمپ های مرحله ای

  • خشت های گلی و ملاتی که درون دیواره دیده میشود و حالت درب و ساختار دیوارها نشاناز وجود دوران اشکانی میدهند که این پلمپ از آن دوران بجا مانده است.
  • نشانی که روی خروجی ها گذاشته میشده دو خط موازی در کنار هم و گاها تک جوغنی در کنار این دو خط وجود دارد.
  • در منطقه ای که این نماد را مشاهده کردید شک نکنید در آن قسمت دالانی وجود دارد که به مکانی بسیار مهم راه دارد پس از نشان های ساده و بدون اشکال خاص ساده نگذرید چون نشانه های خروجی و درب ها و کد و رمز نقطه های مهم بسیار کوچک و شکل معمولی دارند.

اگر قصد خرید بهترین دستگاه فلزیاب را دارید به آدرس سایت ما مراجعه نمائید.

پلمپ های مرحله ای

‫4/5 ‏‫(4 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا