فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

منظور از علائم های گنج یابی و دفینه یابی برجسته یا فرو رفته چیست؟

در حالت کلی علائم های گنج یابی به سه صورت تقسیم بندی میشوند که از جمله آنها یکی مجسمه آن شکل که مبحثی خاص بوده و در خصوص آن مطابق شکل خود تفسیر میشود میباشد اما دو حالت دیگر که تصویری رو سنگ یا صخره طراحی میشود موضوعی هست که میخواهم مطالبی رو جهت آگاهی عرض کنیم.

علائم های گنج یابی

تصاویر علائم های گنج یابی به دو صورت زیر طراحی میشود که عبارتند از :

خب هر شکل هر تفسیری که دارد با این دو حالت دانستن جایگاه آن خیلی موثر واقع میگردد تمامی تصاویر تو رفتگی، بارش در دل زمین و داخل خاک است و تمامی تصاویر برجسته و برآمدگی، بارش داخل صخره یا سنگ و حتی اگر داخل زمین هم گذاشته باشند بارش داخل ساروج میباشد و اصلا به خاک مرتبط نخواهند بود.

 1. یکی از علائم های گنج یابی بصورت تورفتگی
 2. و بعدی بصورت برجسته یا برآمده میباشد.

به عنوان مثال :

 • تصویر یک مثلث اگر تو رفتگی باشد بارش داخل زمین هست که بصورت دخمه ای میباشد.
 • و این را هم بدانید مثلث اگر وارونه باشد به معنای قبر زن هست.
 • و همین مثلث اگر برجسته باشد یعنی قبر دخمه ای و در داخل صخره میباشد یا سنگی بزرگ که جسد داخل آن گذاشته اند که همان بردگوری میگویند.

حتما شما جوغن دایره ای برجسته را دیده اید این نشان نمونه قبر بردگوری میباشد و یا استودانهای صخره ای و یا ممکن است داخل زمین و در دل ساروج یا باز بردگوری باشد که دل خاک مخفی کرده اند.
نماد جوغن دایره در گنجیابی به معنی وجود تل خاکی (تومولوس) میباشد و همیشه در گذشته یافتن جایگاه مناسب برای ساخت بنا چه برای قبر و چه نماد دفینه خود یک مشکل بوده و بیشتر مشکل برای ایجاد قبور و دور از دسترس بودن آنها بوده که در اینصورت از نمادهای جوغن دایره یا مربع یا مستطیل استفاده میکردند.

برای خرید انواع دستگاه گنجیاب به آدرس لینک زیر مراجعه فرمائید.

علائم های گنج یابی

‫1.3/5 ‏‫(3 نظر)‬

یک دیدگاه

 1. با سلام واحترام مطالب خیلی مفید هستن ولی اگه بشه طوری توضیح بدید که اگه یه مبتدی میخونه هول ورش نداره که فکر کنه الان برسه تو کوه نشونه دید جونشو بخطر بندازه و بدون بررسی وارد محل بشه
  یه سوال داشتم رد پای گرگ یا سگ که فقط سه پنجه آن در سنگ بصورت تو رفتگی معنیش چیه

  1
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا